ceturtdiena, 6. maijs, 2021Vārda diena: Didzis, Gaidis
crest1 crest2

Ziņas

 • 06.05.2021

  5. jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs. Iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks ar viedierīci noskenēs vēlētāja pases vai personas apliecības svītrkodu vai QR kodu, un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un vēlētāju reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Sistēmā balsotājs tiks atzīmēts elektroniskajā vēlētāju sarakstā, savukārt iecirkņa komisijas darbinieks ziņas par vēlētāju ierakstīs papīra balsotāju sarakstā, kur vēlētājam būs jāparakstās par vēlēšanu aploksnes un vēlēšanu zīmju...

 • 06.05.2021

  Lielā talka ir tradicionāls vides pasākums Latvijā, kas tiek rīkots kopš 2008. gada ar mērķi padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē. Pirmā Lielā talka tika sarīkota 2008. gada 13. septembrī par godu Latvijas 90 gadu jubilejai. Vienas dienas laikā 512 organizētās talkošanas vietās 364 pašvaldību teritorijās ap 50 tūkstoši talcinieku savāca vairāk nekā 260 tūkstošus atkritumu maisu. Krāslavas Valsts ģimnāzijas tehniskie darbinieki talkoja 23. aprīlī, sakopjot skolas teritoriju, lai mūsu skola kļūtu skaistāka, pievilcīgāka un tīrāka. Bet pedagogi un skolēni piedalījās Lielajā talkā, uzkopjot savu pagalmu un palīdzot radīt pievilcīgu mūsu pilsētu. Tīra vide sākas ar tevi pašu. Pirms nomet zemē atkritumus, padomā vai Talkas dienā tev pašam tos nevajadzēs...

 • 06.05.2021

  Ikgadējais, Krāslavā iemīļotais 4. maija skrējiens, kā arī citi masu sporta pasākumi tiek pārcelti uz vasaru, līdz uzlabosies epidemioloģiskā situācija Latvijā un tiks atcelti vai mazināti drošības pasākumi. Lai gan sports iekštelpās šobrīd vēl nav atļauts, sporta skolas treneri un audzēkņi aktīvi izmanto visu pilsētā esošo sporta infrastruktūru un trenējas brīvā dabā. Bērni grupās līdz desmit cilvēkiem ziemas periodā turpināja trenēties - futbolisti izmantoja Krāslavas sporta stadionu, vieglatlēti, cīkstoņi un šāvēji sportoja pils parkā un pilsētas ielās, basketbolisti trenējās iekārtotā nojumē. Slēpotājiem sniegotais ziemas periods ļāva izmantot iekārtoto slēpošanas trasi, kas bija arī pieejama pilsētas iedzīvotājiem (lietojot savu inventāru), ko arī izmantoja pilsētnieki. Sporta...

 • 05.05.2021

  Krāslavas novada dome vairākus gadus pēc kārtas piedalās konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Tā ir viena no valsts īstenotajām demogrāfijas programmām, kuras mērķis ir rūpēties par ģimenei labvēlīgu vidi. 2020. gada konkursā Krāslavas novada dome ieguva vienu no balvām, kā Goda ģimenēm draudzīgākā pašvaldība Latvijā, saņemot 5000 eiro. Uz jautājumiem par naudas balvas izlietojumu un ģimenei svarīgiem vides uzlabojumiem kopumā atbild pašvaldības Attīstības nodaļas speciāliste Gunta Ahromkina.   - Kā paredzēts izmantot konkursā iegūto naudas balvu? Balva šajā nominācijā bija pārsteigums, jo parasti akcentējam Krāslavas novadu kā drošu, zaļu vidi, kā pašvaldību, kur katram bērnam ir vieta bērnudārzā, pieejama interešu izglītība, kvalitatīva pamata un vispārējā izglītība,...

 • 05.05.2021

  Projektu konkursam „Jauniešu biznesa ideju konkurss komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Krāslavas novadā” tika iesniegti trīs pieteikumi. Diemžēl viens pieteikums par dalību konkursā tika atsaukts. Krāslavas novada domes vērtēšanas komisija 2021. gada 27. aprīlī apstiprināja divus biznesa plānu projektus, kuru realizācijai pašvaldība piešķīra finansējumu 4696,99 eiro apmērā. Emīlijas Vagales projekta „Foto studijas izveidošana un fotogrāfa pakalpojumi – Emily´s Photography” īstenošanas rezultātā tiks izveidota fotostudija un sniegti fotogrāfa pakalpojumi dažādām gaumēm, situācijām un stiliem. Georgija Birkes projekta „Kulinārā mantojuma degustācijas telpas izveide Indras pagastā” mērķis ir iekārtot telpu, kurā tiks piedāvāta Krāslavas novada mājražotāju produkcija, veicinot viņu...

 • 05.05.2021

  1. maijs ir diena, kad uz pirmo sēdi 1920. gadā sanāca Satversmes sapulce. Tas bija pirmais tautas ievēlētais likumdevējs Latvijā, kura galvenais uzdevums bija izstrādāt Latvijas pamatlikumu - Satversmi. 29. aprīlī mūsu skolas 10.b klases skolēni vēstures un sociālo zinātņu stundas laikā virtuāli iepazinās ar Saeimu, jo bijām pieteikušies skolu programmai „Iepazīsti Saeimu”. Tās mērķis ir ieinteresēt jauniešus par politiskajiem procesiem Latvijā, izglītot par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.  Saeimas iepazīšana notika virtuāli - „Zoom” platformā. Nodarbības laikā gan skatījāmies video „Likumdošanas ABC” par Saeimu, gan klausījāmies Saeimas sabiedrisko attiecību speciālistes stāstījumu par LR Saeimas galvenajiem uzdevumiem,...

 • 01.05.2021

  Krāslavas novada dome sveic novada iedzīvotājus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā! Labu veselību, laimi ģimenes dzīvē, panākumus visos jūsu centienos!

 • 30.04.2021

  Krāslavas novada dome sveic novada iedzīvotājus, pareizticīgos un vecticībniekus, Gaišajos Kristus Augšāmcelšanās svētkos un novēl, lai ģimenēs vienmēr valda siltums un miers, priecīgas un labas domas!  "KRISTUS AUGŠĀMCĒLIES!"

 • 30.04.2021

  Iestājoties atbilstošiem laika apstākļiem, Krāslavā, Indras ielā, tika atsākti tās pārbūves darbi. 2020. gadā tika veikta atklāta iepirkuma procedūra un oktobrī noslēgts līgums par Indras ielas pārbūvi. Ziemas sezonas sākumā darbi tika apturēti un noteikts tehnoloģiskais pārtraukums, lai pavasarī varētu turpināt būvdarbus. Indras ielas pārbūve tiek veikta Krāslavas novada domes un ERAF finansēta projekta Nr.5.6.2.0/17/I/034 „Dienvidlatgales pašvaldību degradēto teritoriju revitalizācija uzņēmējdarbības attīstībai” ietvaros. Indras ielas pārbūves darbi varētu radīt īslaicīgus sarežģījumus nokļūt līdz kādam galamērķim Indras ielā, bet pašvaldība cer uz iedzīvotāju un organizāciju sapratni, jo tas ir nākamais posms Indras ielas ražošanas teritorijas revitalizācijas darbiem un attīstībai,...

Jauna aptauja

Maijs - 2021
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde