svētdiena, 20. augusts, 2017Vārda diena: Bernhards, Boriss
crest1 crest2

Ziņas

 • 18.08.2017

  17. augusta domes sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma atbrīvot no amata Izvaltas pagasta pārvaldes vadītāju Māru Miglāni ar 2017. gada 17. augustu, kā arī atbrīvot no amata Ūdrīšu pagasta pārvaldes vadītāju Māru Miglāni ar 2017. gada 30. augustu. Līdz ar to ilggadīgā pašvaldības darbiniece Miglānes kundze pēc pašas vēlēšanās ir devusies pelnītā atpūtā – pensijā.  Kā nākamais tika skatīts jautājums par Izvaltas pagasta pārvaldes vadītāja iecelšanu amatā un Ūdrīšu pagasta pārvaldes vadītāja iecelšanu amatā. Tamdēļ tika izveidota balsu skaitīšanas komisija trīs cilvēku sastāvā. Sēdes vadītājs, domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksandrs Jevtušoks, Izvaltas pagasta pārvaldes vadītāja amatam izvirzīja Jāni Stivriņu, bet Ūdrīšu pagasta pārvaldes vadītāja amatam – Anatoliju Veceli. Citas...

 • 18.08.2017

  Vasara ir tūristu laiks. Nav noslēpums, ka Krāslavā brauc ne tikai tūristi no Latvijas, bet arī no tālajām ārzemēm. Šoreiz es intervēju dažus mūsu pilsētas viesus, lai apzinātu viņu iespaidus par Krāslavu. - Kā jūs uzzinājāt par Krāslavu? Sanita no Siguldas: „Mūsu ģimenei bija doma apmeklēt Latgali. Pirmā pietura bija Rēzekne, Tūrisma informācijas centrā mēs paņēmām karti un gribējām tikt dziļāk Latgalē. Izpētot karti, sapratām, ka Krāslava mums ir pa ceļam un arī varēsim apskatīt Daugavas lokus.” Sarmīte no Valkas: „Man pieder lauku īpašums netālu no Līvāniem, mēs ar vīru atbraucām tur atpūsties un tad izdomājām izbraukt kādā ekskursijā. Mēs labi zinām, kas ir Krāslava un kur tā atrodas, tāpēc izlēmām, ka ir jāaizbrauc, jo 100 km nav tik tālu.” Egils no Valkas (Sarmītes vīrs): „Kad...

 • 18.08.2017

  11. - 13. augustā Ķemeros, Jaunajā parkā notika orientēšanās spēles „ĶEMERI ‘2017”, kas ir sacensību sēriju „Latvijas Taku - O Rangs ‘2017” un „Latvijas Paraolimpiskais Kauss 2017” ieskaites sacensības, kā arī Tautas sacensību seriāla „Kurzemes – Zemgales Taku-ABC‘2017” ieskaites sacensības. Orientēšanās sacensībās cilvēkiem ar ierobežotām iespējām piedalījās orientēšanas sacensību pastāvīgs dalībnieks, ISRK „Krāslava” pārstāvis un daudzkārtējais balvu saņēmējs šajā paraolimpiskajā sporta veidā Vjačeslavs Lukaševičs. Sacensībās Ķemeros Vjačeslavs orientieristu vidū bija visbagātākais laureāts, izcīnot kaudzi medaļu: 1. vieta Pre-O nakts orientēšanās distancē (zelta medaļa); 1. vieta TempO + Foto-O orientēšanās distancē (zelta medaļa); 1. vieta Pre-O 2,35 kilometrus garajā distancē (zelta...

 • 17.08.2017

  No 18. līdz 20. augustam Liepājas stadionā „Olimpija” pulcēsies 12 valsts vadošās U-10 vecuma grupas (2007. dz. g. futbolistu komandas), lai cīnītos par LFF kausa trofeju futbolā 8:8. Turnīra dalībnieki vispirms divās apakšgrupās aizvadīs viena apļa sacensības, katrai komandai laukumā dodoties piecas reizes. Krāslavas SS komanda spēkosies A apakšgrupā, kur pretī stāsies FS „Metta”, Ventspils FA, Vidzemes FC/Smiltene, Madonas BJSS un JFA „Jelgava”. Novēlam mūsu jaunajiem futbolistiem cīņassparu, skaistas uzvaras un labus panākumus šajā turnīrā. Visiem mūsu futbolistu līdzjutējiem gribētos, lai Krāslavas SS komandai izdodas iekļūt divu labāko komandu skaitā, jo tās kvalificēsies turnīram par 1.-4. vietu! Vairāk informācijas par turnīru - Latvijas Futbola federācijas tīmekļa vietnē:...

 • 17.08.2017

  Katru gadu tūkstošiem katoļu no visas Latvijas pulcējas mazajā Latgales pilsētā - Aglonā, lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Svētku pasākumi turpinājās piecas dienas: svinības sākas 11. augustā ar slimniekiem veltīto dienu (kurā tiek aizlūgts par smagi sasirgušo veselību), bet noslēdzas ar galveno Svēto Misi 15. augustā, to apmeklēja arī Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. Visiem notikumiem Aglonā varēja sekot līdzi „Radio Marija” ēterā. Šogad Aglonā ieradās vairāk nekā 20 svētceļnieku grupas. Ceļā uz savu mērķi apņēmīgajiem svētceļniekiem nācās pārvarēt ne tikai daudzus kilometrus garajā maršrutā līdz Aglonai, bet arī laika apstākļus – lielo karstumu, lietusgāzes un vēju. Svētceļnieku pulkā vienmēr iekļaujas arī bērni un sirmgalvji, kuriem...

 • 16.08.2017

  Domājot par uzdevumiem jaunajam mācība gadam, analizējam un vērtējam iepriekšējā mācību gada sasniegumus, veiksmes, neveiksmes, rezultātus... Rezultāti atspoguļo gan prasmi izvirzīt mērķus un gribasspēku to realizēšanai, gan ieguldīto darbu, gan attieksmi, kā arī daudzus citus faktorus, kas ietekmē sasniegumus. Skolēniem, protams, pats svarīgākais, 12. klasi beidzot, ir eksāmenu rezultāti, kuri nākotnē ietekmē studiju izvēles iespējas. Arī šogad Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni atbilstoši katrs savām zināšanām un prasmēm ir nokārtojuši eksāmenus un izvēlētās profesijas apguvei veiksmīgi iestājušies Latvijas augstskolās: RTU, LU, DU, RSU, LLU, ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, kā arī citās skolās pārsvarā budžeta grupās, daļa absolventu ir uzsākuši darba gaitas. Labākie...

 • 16.08.2017

  Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka ar skolu saistītie cilvēki vasaru gaida visu mācību gadu, bet paskrien tā vēja spārniem, un mūsos arvien biežāk iemājo sajūtas par atkalredzēšanās prieku septembrī. Krāslavas Valsts ģimnāzijā vasara novada skolēniem sākās radoši – 25 pusaudži piedalījās dažādās aktivitātēs: sportoja, veidoja parūkas un modelēja kurpes, darbojās komandās, izplānojot dažādas stratēģijas šķēršļu pārvarēšanai, ar mikroskopiem pētīja šūnas, mēģināja izprast fizikas likumsakarības reālajā dzīvē, modelēja robotus… Arī augusta nogale (23.- 27.08.) pie mums solās būt jautra un piedzīvojumiem bagāta, jo, pateicoties Krāslavas novada domes projektam Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā”, biedrība...

 • 16.08.2017

  Jau vairākus gadus Ūdrīšu pagasta pārvalde organizē pilngadības svētkus. Tradicionāli augustā pagasta Tautas namā pulcējas jaunieši, kuri šogad svin savu 18 dzimšanas dienu, viņu vecāki, radi, draugi. Šogad tika plānots sveikt 14 pilngadniekus, taču no visiem sumināmajiem ieradās tikai Inta Trunoviča, Alise Sivko un Agnese Japiņa. Svētku pasākumu atklāja Ūdrīšu pagasta pārvaldes speciāliste Irēna Neverovska, kura uzrunāja gaviļniekus un novēlēja viņiem nekad neaizmirst savas dzimtās mājas un savus vecākus. Turpinājumā jauniešiem un pasākuma viesiem tika parādīts neliels koncerts, kurā uzstājās pagasta bērnu vokālais ansamblis (vadītāja Vija Gončarova), spēlēja akordeonu Mārtiņš-Severīns Vecelis, ar saksofona skaņām klausītājus priecēja Elizabete Stivriņa, dziedāja Laura Lene un Jānis...

 • 15.08.2017

  Vasara ir laiks, kad pilsētā sastopam visvairāk cilvēku – pie krāslaviešiem atbrauc viesi, pilsētu apmeklē daudzi tūristi, arī vietējie iedzīvotāji kļūst aktīvāki, jo notiek dažādi svētki. Vasarā zaļo un zied viss pēc kārtas, tālab ir nepieciešamas regulāras rūpes par mūsu pilsētas skaistumu un sakoptību. Liela problēma ir zāle, kas ātri ataug. P/a „Labiekārtošana K” direktoram Ēvaldam Cauņam pajautāju, kā tiek organizēta zālāja pļaušana pilsētā. Viņš pastāstīja, ka katru gadu „Labiekārtošana K” darbiniekiem ir jāizpilda apjomīgs pļaušanas normatīvs, jo vajag izpļaut gan parku, gan kapus, gan sporta stadionus, gan estrādi un vēl daudz citu vietu. Kopumā jānopļauj aptuveni 40 ha zālāja! Vasaras laikā „Labiekārtošanā K” strādā arī skolēni. Šomēnes viens no viņiem – Jānis - piedalās...

Jauna aptauja

Vai jūs apmeklējāt Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā?

Augusts - 2017
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
trešdiena, 02.08.2017
piektdiena, 04.08.2017
piektdiena, 11.08.2017

Jauna aptauja

Vai jūs apmeklējāt Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā?

Dienas foto

 • Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.