ceturtdiena, 2. decembris, 2021Vārda diena: Meta, Sniedze
crest1 crest2

Ziņas

 • 01.12.2021

  Katru gadu 1.decembrī tiek atzīmēta Pasaules AIDS diena. Ņemot vērā augsto HIV izplatību Latvijā* aicinām ievērot HIV profilakses pasākumus, kā arī reizi gadā veikt HIV testu, lai pārliecinātos par savu HIV statusu.Noskaties video un uzzini vairāk par HIV/AIDS un profilaksi!*Latvijā 2020.gadā tika diagnosticēti 257 jauni HIV infekcijas gadījumi.[1] Pēc 2020. gada datiem Latvija ieņēma otro vietu starp ES/EEZ valstīm jauno HIV gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. Latvijā šis rādītājs bija 13,5, kas ir četras reizes augstāks nekā ES/EEZ vidējais rādītājs.[2]1. Slimību profilakses un kontroles centra dati 2. European Centre for Disease Prevention and Control/WHO Regional Office for Europe. HIV/AIDS surveillance in Europe 2021 – 2020 data. Stockholm: ECDC; 2021. Atrodi sev tuvāko HIV...

 • 01.12.2021

  12. novembrī „Zoom” vietnē notika Latgales reģiona debašu turnīrs, kurā piedalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 12. vidusskolas divas komandas un Krāslavas ģimnāzijas komanda, lai debatētu par rezolūcijām: laulība un ģimene ir vērtības mūsu sabiedrībā un vai mums būtu jāievieš vairāk bioloģisko un mājražotāju veikalu.  Krāslavas ģimnāzijas komandai – Samantai Prikšānei, Jeļizavetai Abrosimovai un Aigaram Staņevičam – tā bija debija. Šajā turnīrā komandām tika piešķirti arī nosaukumi. Mūsu komandas nosaukums bija „Aizrautīgie”. Un, apkopojot divu debašu rezultātus, Krāslavas ģimnāzijas komanda ieguva 1. vietu! Gan man, gan komandai ir liels prieks par paveikto. Jāpiebilst, ka pirms Latgales reģiona debatēm Debašu centrs sadarbībā ar Zemgales reģionu 30. oktobrī un 6. novembrī...

 • 01.12.2021

  Pasaulē ik gadu pieaug radušos atkritumu apmērs. Lielais piesārņojums un milzīgie atkritumu poligoni ir kļuvuši par lielu un nopietnu vides problēmu. Izmesto lietu, priekšmetu un mantu apjoms mērāms miljonos tonnu. Poligonos nokļūst viss tas, ka kādā brīdī cilvēkam palicis nevajadzīgs. Lielāko daļu atkritumu veido iepakojums, it sevišķi plastmasas maisiņi un pudeles, tam seko skārda bundžas, stikla iepakojums. Aizvien vairāk tiek izmests nevajadzīgs apģērbs, vecas mēbeles un citi sadzīves priekšmeti. Projekts „Practical arts” mudina cilvēkus palūkoties uz izmetamajam mantām no cita skatupunkta – ieraudzīt šajās lietās, mantās un priekšmetos materiālu, no kā izgatavot kādu citu izmantojamu priekšmetu. Krāslavas novada iedzīvotāji 26. novembrī tika aicināti uz bezmaksas semināru „Lietotu...

 • 01.12.2021

  Sakarā ar Dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšanu ar 2022. gada 1. janvāri Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais nešķiroto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs atkritumu poligonā „Cinīši” ar dabas resursu nodokli no 01.01.2022. sastādīs 63,53 EUR/t (bez pievienotās vērtības nodokļa). Saskaņā ar 17.12.2020. Krāslavas novada domes lēmumu (protokols Nr.24, 28.§, 2.punkts) sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Krāslavas nami” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Krāslavas novada administratīvajā teritorijā piemēro maksu, ko veido 27.11.2019. Krāslavas novada domes lēmuma (protokols Nr.17, 27.§) 1.punktā apstiprinātā maksa par atkritumu apsaimniekotāja sniegtajiem pakalpojumiem 78,61 EUR/t (bez pievienotās vērtības nodokļa) apmērā un Sabiedrisko...

 • 30.11.2021

  2021. gada 26. novembrī Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 244. gadskārtas konferences otrajā daļā svinīgi tika paziņoti Voldemāra Caunes balvas „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” uzvarētāji. Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka no 2007. gada izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”, kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Šogad apbalvojumu minētajā nominācijā saņēma Kalētu pagasta bibliotēkas vadītāja Elita Jaunzeme un Krāslavas novada Dagdas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ilona...

 • 30.11.2021

  Valsts nodrošina iespēju personām, kuras pašas nevar nodrošināt sev juridisko palīdzību, saņemt valsts apmaksātu juridisko palīdzību civiltiesiska rakstura strīdos, civillietās, Satversmes tiesas procesā un atsevišķu kategoriju administratīvajās lietās. Valsts nodrošināto juridisko palīdzību var saņemt persona, kura: ieguvusi maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statusu; pēkšņi nonākusi tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tai liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību (tie ir no personas neatkarīgi ārkārtējie apstākļi, kas liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību, piemēram, stihiska nelaime, ugunsgrēks, pēkšņa slimība, persona cieš no vardarbības); atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā (sociālās aprūpes iestādē vai brīvības atņemšanas iestādē).   Valsts apmaksātu...

 • 30.11.2021

  Pašlaik mēs mācāmies 9. klasē un esam nopietnas izvēles priekšā: kur mācīties tālāk? Aizdomāties par karjeru palīdz arī veiksmes stāsti, ar kuriem dalās mūsu skolas absolventi. Viņi patiesi pastāsta par savu izglītības ceļu, dod padomus, kas no skolas gados apgūtā palīdz un virza uz priekšu. Vienā no klases stundām mums notika tikšanās ar mūsu skolas absolventu, Latvijas Jūras akadēmijas 5. kursa studentu Ričardu Pobudinu. Viņš pastāstīja mums par to, ka, mācoties skolā, nolēma kļūt par jūrnieku, un šī iecere mudināja jaunieti nopietni ķerties pie mācību priekšmetu apguves. Tam sekoja vidusskolas absolvēšana un iestāšanās augstskolā. Mūs informēja par studijām Latvijas Jūras akadēmijā, jūrnieka profesijas apguves iespējām, vietu darba tirgū, svarīgākajiem mācību priekšmetiem, kuri...

 • 30.11.2021

  25. novembrī notika Latgales reģiona rudens sezonas debašu turnīrs par tēmu „„TikTok” pozitīvi/ negatīvi ietekmē pusaudžu/ jauniešu attīstību”. Tajā piedalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 12. vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Varavīksnes vidusskolas debatētāji. Mūsu skolu pārstāvēja 9.a klases komanda – Jekaterina Filipenkova, Artūrs Pitkevičs un Marta Skripļonoka. Pirms turnīra tika savākts materiāls par rezolūciju, uzrakstītas apstiprinošā un noliedzošā lietas, sagatavoti fakti atspēkošanai, pārdomāti jautājumi oponentu komandai un apspriesti iespējamie sadursmes punkti. Apstiprinošā lieta sastāv no trim argumentiem. „TikTok” piedāvā plašu izglītojošo saturu, un mūsu komanda atrada diezgan daudz kanālu, pateicoties kuriem var padziļināt zināšanas daudzos...

 • 29.11.2021

  Saskaņā ar Krāslavas novada pašvaldības domes 2021. gada 28. oktobra lēmumu (protokols Nr. 9, 22.§) “Par Krāslavas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2021.–2037. gadam un Krāslavas novada attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai” no šī gada 11. novembra līdz 12.decembrim tiek uzsākta Krāslavas novada attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas publiskā apspriešana. Krāslavas novada attīstības dokumentu kopsavilkums pieejams šeit.

Jauna aptauja

Decembris - 2021
P O T C P S S
 
01
03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Dienas foto

 • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde