svētdiena, 2. oktobris, 2022Vārda diena: Ilma, Skaidris
crest1 crest2

Ziņas

 • 30.09.2022

  Krāslavas ģimnāzijas Skolēnu padomes pārstāvji Kristīne Daļecka, Liāna Plinta, Agnese Vaikule un padomes konsultante Vija Konceviča no 5. līdz 7. maijam piedalījās projekta „Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai” programmas „Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai” apmācībās Malnavā. Jaunieši un pedagogi aktīvi iesaistījās neformālajās apmācībās, guva zināšanas un pieredzi projektu rakstīšanā. Mājās devāmies ar konkrētu projekta vīziju, uzrakstījām un iesniedzām projektu, kas tika atbalstīts! Šī gada 16.-17. septembrī notika pirmā projekta aktivitāte. 19 skolēnu padomes aktīvisti un seši pieaugušie devāmies kanoe laivu piedzīvojumā pa Daugavu kempinga „Adamova” piedāvātajā maršrutā Indrica - Krāslava. Daudzi kilometri tika paveikti, airējot, dziedot, sadarbojoties vienam...

 • 30.09.2022

  No 01.10.2022. elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv un no 03.10.2022. klātienē Krāslavas novada pašvaldība pieņems pieteikumus apkures izdevumu daļējai kompensēšanai mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto malku, koksnes granulas vai briketes.  Krāslavā (Gr. Plāteru ielā 6) un Dagdā (Alejas ielā 4) KLĀTIENĒ iedzīvotāji tiks apkalpoti pēc iepriekšējā pieraksta pirmdien, trešdien, ceturtdien plkst. 8.00-9.00. Kontaktinformācija saziņai Krāslavā – 28654687. Kontaktinformācija saziņai Dagdā – 20214973. Iedzīvotāju pieņemšanas laiki Krāslavā un Dagdā: pirmdien, trešdien, ceturtdien 8.00-11.30 un 13.00-16.30. No 03.10.2022. iedzīvotāji var zvanīt pa tālruņa numuriem un pieteikties rindā uz klātienes konsultāciju un dokumentu iesniegšanu arī Krāslavas novada pagastu pārvaldēs: ...

 • 29.09.2022

  Priecājies, ja pašam labi klājasPalīdzi, ja kādam slikti ietEsi mājās dvēselīte mājāsLabos ļaudis pulcē vienuviet.(K. Apakškrūma) Krāslavas novada pašvaldības iestāde Sociālais dienests sveic novada seniorus svētkos! Lai Jums laba veselība, raits ikdienas solis un neizsīkstoša tuvinieku mīlestība un rūpes!

 • 28.09.2022

  14. septembrī Krāslavas pils stadionā notika Krāslavas novada rudens sacensības vieglatlētikā, kuras sastāvēja no dažādām disciplīnām – skriešana (80 metri, 100 metri, 600 metri un 800 metri); tāllēkšana; šķēpa mešana; lodes grūšana un bumbiņas mešana. Sacensībās piedalījās skolēni no piecām skolām: Krāslavas ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas gr. Plāteru v. n. Poļu pamatskolas, Aleksandrovas pamatskolas un Dagdas vidusskolas. Vieglatlētikas sacensībās piedalījās vispārizglītojošo skolu skolēni, kuri sacentās trīs vecuma grupās: A vecuma grupā – vidusskolas jaunieši un jaunietes, B vecuma grupā - 2007.-2008. g. dz. skolēni, C vecuma grupā – 2009.-2011. g.dz. skolēni. A vecuma grupā starp jauniešiem 100 m skriešanas disciplīnā uzvarēja Dēvids Geks no Krāslavas...

 • 28.09.2022

  Nereģistrēta iedzīvotāju grupa „Stārķīši” šī gada pavasarī izstrādāja un iesniedza projekta pieteikumu „Ūdrīšu pagasta Rimšānu kapu vārtu atjaunošana un informācijas stendu uzstādīšana” projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi 2022”. Projekta rezultātā ir atjaunoti Rimšānu kapu seno ķieģeļu vārti. Laika gaitā vārtiem bija izkrituši ķieģeļi, uz jumta saaugušas tūjas. Jumts tika attīrīts, iemūrēti ķieģeļi un uzklāts jauns skārds. Ūdrīšu pagasta teritorijā atrodas 10 kapsētas. Tika izgatavoti un ierīkoti informācijas stendi katrā kapsētā. Projekta realizācijā iesaistījās Ūdrīšu pagasta iedzīvotāji, kas ir ieinteresēti kapsētu sakopšanā un sakrālā mantojuma saglabāšanā. Krāslavas novada pašvaldības finansējums ir 419,53 eiro, pašu finansējums - 15 eiro. Maija Šņucina,projekta...

 • 28.09.2022

  Salaspils Nacionālā botāniskā dārzā stādu gadatirgi kļuvuši par tradīciju un svarīgu notikumu dārzkopju dzīvē, vienlaikus pulcējot gan tirgotājus, gan pircējus, gan dejotājus, 17. septembrī botāniskajā dārzā sapulcējās vairāk nekā 60 deju kolektīvu no Latvijas un viesi no Lietuvas un Igaunijas uz senioru deju lielkoncertu „Visa dzīve man viens ceļojums”, kurā piedalījās Dagdas senioru deju kopa „Ezeriņi”. Ceļojums sākās ar latviešu dejām. Koncertā tika izdejotas Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Beļģijas, Īrijas, ASV, Brazīlijas, Izraēlas, Bulgārijas, Horvātijas, Grieķijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Francijas, Slovākijas, Čehijas, Austrijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Lietuvas dejas. Apceļojot pasauli, dejotāji atkal atgriezās Latvijā. Koncerta izskaņā visus vienoja...

 • 27.09.2022

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk Pārvalde) aicina ietaupīt laiku un iestāties rindā pases un eID kartes noformēšanai un saņemšanai attālināti. Pārvaldes veiktie pakalpojuma pieejamības uzlabojumi ir ļāvuši mazināt rindas uz pakalpojumu saņemšanu, un šobrīd vairumā Pārvaldes nodaļu pakalpojumus var saņems raiti un bez ilgas gaidīšanas. Pārvalde turpina pilnveidot klientu apkalpošanas servisu un ir ieviesusi iespēju ātri, ērti un vienkārši pieteikties pakalpojuma saņemšanai rindā attālināti, izmantojot „Qticket” mobilo lietotni. Šis risinājums ļauj Pārvaldes klientiem attālināti pieteikt kārtas numuru rindā, izmantojot viedtālrunī lejupielādētu mobilo lietotni „Qticket”, tādējādi jau iepriekš uzzinot, kāds varētu būt aptuvenais gaidīšanas laiks, un provizorisko laiku, kad...

 • 27.09.2022

  Kam īsti pieder 325 metrus garais tilts pār Daugavu Krāslavā uz autoceļa Krāslava-Kaplava, kas tika uzbūvēts 1991. gadā? Uz šo un citiem aktuāliem jautājumiem atbild Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. - Kolēģi plašsaziņas līdzekļos paziņoja, ka jautājums par tilta nodošanu un pārņemšanu atrisināts, proti, ka tilts pār Daugavu nodots Satiksmes ministrijai. Bet tā nav taisnība! Tilts nevienam nav nodots, tas ir mūsu pilsētas īpašums. Šis tilts nav avārijas situācijā, tāds apgalvojums ir viltus ziņa. Es domāju, ka šādiem paziņojumiem ir sakars ar priekšvēlēšanu drudzi. Starp citu, Krāslavas pašvaldība savulaik rakstīja vēstuli ar lūgumu, lai šo tiltu, kam, mūsuprāt, ir stratēģiska nozīme, pārņemtu Satiksmes ministrija. Bet šis jautājums tā arī netika...

 • 27.09.2022

  Izglītība ir vērtība, kuru neatņemt, un laba izglītība dara cilvēku laimīgu tur, kur tas dzimis, audzis, skolojies un strādā. To visā pilnībā var attiecināt uz mūsu novadnieku Gunti Unguru, kurš šogad absolvēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolu, uzsāka studijas Daugavpils Universitātes Izglītības un vadības fakultātē un strādā savā bijušajā skolā par datorikas skolotāju. Guntis ir vienīgais bērns saviem vecākiem, tāpēc, kā pats uzskata, viņam paveicies ar laimīgu bērnību, jo vecāki un vecvecāki nekad neļāva garlaikoties, vienmēr sildīja ar savu mīlestību un rūpēm. Līdz piecu gadu vecumam viņš auga Krāslavas novada Lielās Indricas ciemā, tāpēc par savu dzimteni sauc Krāslavas novadu, nevis pilsētu, uz kuru ģimene savulaik pārcēlās, lai nodrošinātu dēlam labu izglītību un arī pašiem nebūtu...

Jauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

 • Krāslavas bērnu un jauniešu centra rudens kauss autosportā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde