svētdiena, 17. februāris, 2019Vārda diena: Donats, Konstance
crest1 crest2

Ziņas

 • 15.02.2019

  Pirmskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” sadarbībā ar „Junior Achievement” skolēnu karjeras izglītības programmu notika Ēnu diena, kuras mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar pirmsskolas izglītības skolotāja profesiju un pirmsskolas izglītības nozares prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Ēnu dienā piedalījās sešas Krāslavas jaunietes: Alise Spivačenko no Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11. kl. (vēroja skolotājas R. Krumpāni, L. Andžāni); Aļona Pavlovska no Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11. kl. (vēroja skolotājas A. Smirnovu, V. Barševsku); Laura Kurpenika no Krāslavas pamatskolas 9.kl. (vēroja skolotājas I. Eisaku, I. Kalinku); Kristīne Daļecka no Krāslavas pamatskolas 7. kl. (vēroja skolotājas I. Aļžanovu, K. Rukmani); Liāna Plinta...

 • 15.02.2019

  „Drossinternets.lv organizētā Vispasaules Drošāka interneta diena Latvijā notika jau 13. gadu pēc kārtas. Šogad tās sauklis bija „Drošāks internets sākas ar Tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Pasaulē šī diena tiek atzīmēta 16. gadu pēc kārtas. Vispasaules Drošāka interneta dienā 5. februārī Rīgā VEF kvartāla Kamerzālē norisinājās Vislatvijas „Vaifija spēles” turnīra fināls. Tas pulcēja 3.-4. klašu skolēnus no 38 Latvijas skolām, viens no tiem bija Krāslavas pamatskolas 4.a klases skolnieks Kārlis Vagalis. Līdzjutēji - skolas biedri un 4.a klases audzinātāja Zigrīda Beinaroviča - sekoja turnīra norisei un Kārļa startam tiešraidē.   Fināls tika organizēts kā atraktīva skolēnu...

 • 15.02.2019

  Šī gada 11. februārī Info diena Krāslavas novada domes telpās Skolas ielā pulcēja gandrīz divus desmitus krāslaviešus un tuvāko novadu iedzīvotājus, kas domā par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu vai paplašināšanu.  Par aktualitātēm stāstīja pārstāvji no LIAA Daugavpils biznesa inkubatora, Krāslavas novada domes un biedrības „Krāslavas rajona partnerība”, pēc prezentācijām klātesošie aktīvi izmantoja iespēju saņemt arī individuālas konsultācijas. Svarīgākā LIAA biznesa inkubatoru aktualitāte - no 2019. gada 1. līdz 20. martam tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā, kurā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Pašvaldības projektu konkursus uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, kā arī biedrības „Krāslavas rajona partnerība”...

 • 15.02.2019

  Projekta Latvijas - Lietuvas programmas „SYNERGY FOR SECURITY” pirmais gads ir noslēdzies, un mēs visi novērtējam savu pagājušā gada darbu. Projekta partneri var būt gandarīti, ka lielākā daļa ideju jau veiksmīgi īstenotas. Kā atzina Lietuvas Valsts robežsardzes pārstāvji, tikpat nozīmīgi kā ieguldījumi infrastruktūrā ir arī abu valstu tiesībsargu kapacitātes paaugstināšana un komunikācijas aktivitātes.  Projekta ietvaros organizētas tematiskas apmācības un abu valstu tiesībsargi tika iepazīstināti gan ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu tiesībsargu un robežsardzes iestādēs, ar jaunākajām datu analīzes metodēm, ar informācijas tehnoloģiju pielietošanu kriminālizmeklēšanā, ar nelegālo akcīzes preču pārvietošanas apkarošanas metodēm. Līdzās teorētiskām apmācībām seminārā liela vērība...

 • 14.02.2019

  Februāris ir kaprīzs ziemas mēnesis: puteņi, atkusnis, apledojuši ceļi... Bet tiem, kas vēlējās satikt savus klasesbiedrus, skolotājus, pakavēties atmiņās savas sirmās skolas klasēs un gaiteņos, tas, protams, nevarēja būt par šķērsli. Skolotāja Irēna Kriviņa atmiņu vakaru ievadīja ar skaistu Baibas Cīrules dzejoli par putnēnu, kurš izaudzis, atstājis savu ligzdu, bet vienmēr atgriežas pasērst, parunāties. Tā arī mūsu skolēni, lai cik tālu vai tuvu būtu, vienmēr zina, ka pirmajā februāra sestdienā jāapciemo sava skola. Skolas direktore Lolita Proma savā uzrunā teica, ka skola savus izaugušos putnēnus vienmēr gaida ciemos, jo skolas dvēsele – tie ir viņas bērni. 1954. gadā notika pirmais vidusskolas izlaidums mūsu skolā. Tais tālajos gados skola bija izvietota klostera telpās ar šaurām,...

 • 13.02.2019

  - Kāda ir kopaina ar jauniešu skaitu novadā – tas samazinās vai pieaug attiecībā pret agrākajiem gadiem? Pamatojoties uz Jaunatnes politikas analītisko pārskatu, 2017. gada sākumā Latvijā pastāvīgi dzīvoja 250 741 jaunietis, un tas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā 1990. gadā, kad Latvijā dzīvoja 480 600 jauniešu. Visstraujāk jauniešu skaits samazinājies tieši pēdējo 10 gadu laikā ‐ laika periodā no 2007. līdz 2017. gadam jauniešu skaits Latvijā samazinājies par 178 262 personām. Savukārt Krāslavā jauniešu skaita izmaiņas laika periodā 2013. līdz 2017. gadam procentuāli - 23% (izstrādāts: SIA „Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija ” 2017. gads). Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2016. gadā Krāslavas novadā dzīvoja 2119 jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, 2017. gadā -...

 • 13.02.2019

  Šoziem Latvijā sniega sega pietiekošā biezumā ir daudzviet, kā arī visas distanču slēpošanas sacensības notiek uz kvalitatīvi sagatavotām trasēm.   Janvāra sākumā notika vairākas sacensības. Latvijas čempionāts distanču slēpošanā tika organizēts Madonā, un tajā piedalījās arī Krāslavas Sporta skolas audzēkņi. Labus rezultātus uzrādīja Martīne Djatkoviča, kura sprinta distancē klasiskajā stilā ieguva 6.vietu un 1 km garā distancē brīvajā stilā ieguva 7.vietu. 18. janvārī Daugavpilī notika nakts slēpojums 3 km garā distancē. Savā vecumā grupā Martīne Djatkoviča ieguva 3.vietu. Starp 2003.-2005.gadā dzimušām meitenēm visu pjedestālu ieņēma krāslavietes. Līga Volka izcīnīja 1.vietu, māsa Jana ieguva 2.vietu un Adriāna Šuminska - 3.vietu. Savukārt februāra sākumā Siguldā notika ziemas...

 • 12.02.2019

  Aicinām darba devējus no 1. līdz 28. februārim pieteikties Krāslavas novada domes finansētajā nodarbinātības programmā (skolēnu darbs vasaras laikā).Kādi būs darba devēji? - Pašvaldības iestādes (piemēram,  pirmsskolas izglītības iestādes,  iestādes, kur iegūst pamatizglītību,  iestādes, kur iegūst vidējo izglītību, bibliotēkas, muzeji, tautas nami un citas iestādes).- Pagastu pārvaldes.  Kāda būs mērķauditorija?  Jaunieši vecumā no 15 (pilniem) gadiem līdz 20 (ieskaitot) gadiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Krāslavas novads.  Kad sāksies jauniešu reģistrācija darbam vasaras periodā?  - Reģistrācija sāksies aprīļa mēnesī.  Kāda būs jauniešu darba slodze?  No 15 (pilniem) gadiem līdz 17 (ieskaitot) gadiem - 3,5 stundas.No 18 (pilniem) gadiem līdz 20 (ieskaitot) gadiem - 4...

 • 12.02.2019

  6. februārī Krāslavas Sporta skolā notika Krāslavas novada skolēnu sacensības basketbolā. Visjaunākajā vecuma grupā (2007.gadā dzimuši un jaunāki) savā starpā sacentās Krāslavas pamatskolas un Robežnieku pamatskolas komandas. Uzvarēja Krāslavas pamatskolas skolēni. Starp 2005.-2006. gadā dzimušiem zēniem par uzvaru cīnījās trīs komandas: Krāslavas pamatskolas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Robežnieku pamatskolas. Pirmo vietu un kausu izcīnīja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēnu komanda, otro vietu ieņēma Krāslavas pamatskolas komanda, bet trešo vietu ieguva Robežnieku pamatskolas komanda. Meitenēm šajā vecuma grupā piedalījās divas komandas, pirmo vietu izcīnīja Robežnieku pamatskolas komanda, apspēlējot Krāslavas Varavīksnes vidusskolas komandu. Ilona Vanaga, Krāslavas...

Jauna aptauja

Februāris - 2019
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.