sestdiena, 28. janvāris, 2023Vārda diena: Kārlis, Spodris
crest1 crest2

Ziņas

 • 27.01.2023

  No 2023. gada 27. februāra līdz 27. martam biedrība „Krāslavas rajona partnerība” izsludina atklātu projektu konkursu aktivitātē „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” (MK not. Nr. 590). Projektu konkurss attiecas uz biedrības „Krāslavas rajona partnerība” darbības teritorijas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. - 2020. g. rīcību. 1.1. „Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, esošo produktu un pakalpojumu attīstīšanai, to realizēšanai tirgū, kā arī kvalitatīvu darba apstākļu radīšanai, darbinieku kompetenču un produktivitātes celšanai”. Konkursa 12. kārtā pieejamais finansējums – 82 508.02 EUR. Stratēģijas mērķis M1 ir veicināt ilgtspējīgas uzņēmējdarbības vides attīstību un vietējās ekonomikas stiprināšanu. Maksimālā atbalsta intensitāte –...

 • 27.01.2023

  Šī gada 23. janvārī Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skola rīkoja pasākumu „I Krāslavas novada akordeona diena”, par kura īstenošanas vietu izvēlējāmies Dagdu. Šajā pasākumā notika iekšējais Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu konkurss, kurā piedalījās 10 skolas audzēkņi. Konkursu vērtēja skolas akordeona spēles pedagogi Baiba Trūle, Jurijs Piskunovs, Artūrs Trepša un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas akordeona spēles skolotāja Marija Piskunova. Vēl pasākumā audzēkņus pārsteidza Marijas un Jurija Piskunovu prezentācija par akordeona vēsturi, tika spēlēti tādi instrumenti kā bandoneons, harmonika, bajāns un, protams, akordeons! Spēles meistarība audzēkņos viesa interesi, ka uz akordeona var spēlēt ne tikai klasisko mūziku, bet arī mūsdienu...

 • 27.01.2023

  1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena 20. janvārī mūsu valstī tiek atzīmēta kopš 1997. gada. Šogad, 25. janvārī, Kalniešu pagasta bibliotēkā pie improvizēta ugunskura notika tikšanās ar 1991. gada janvāra notikumu dalībnieku Egilu Muskaru, kurš ir mūsu vietējais iedzīvotājs. Egils dalījās savās atmiņās ar pasākuma dalībniekiem, kuri dzirdēja interesantu stāstījumu par barikāžu laiku, saņēma atbildes uz jautājumiem un pat iesaistījās diskusijās. Marija Dilba,Kalniešu pagasta bibliotēkas vadītājaAutores foto

 • 26.01.2023

  Zeme deva, zeme ņēma, Zeme visu nepaņēma. Labi darbi, mīļi vārdi, Tie palika šai saulē. ...skumjas, klusums, atmiņas... 2023. gada 21. janvārī mūžības ceļā devās ilggadējais Indras vidusskolas skolotājs un direktors Nikolajs Zarovskis (1945-2023). Izcils pedagogs, brīnišķīgs cilvēks, drosmīgs un patiess darba darītājs... Nikolajs Zarovskis vairākus gadu desmitus Indras vidusskolā mācīja matemātiku un fiziku, daudziem audzēkņiem ir bijis klases audzinātājs, no 1989.gada līdz 1998.gadam bija Indras vidusskolas direktors. Un šajā laikā direktors pieņēma drosmīgu lēmumu par latviešu plūsmas klašu atvēršanu Indras vidusskolā, kas toreiz nebija tik viennozīmīgi. ...Šonedēļ skolā ienāca gan bijušie darba kolēģi un skolas darbinieki, gan skolotāja N.Zarovska audzēkņi, skolotāju istabā uz galda...

 • 25.01.2023

  Šobrīd IZM Struktūrfondu departamentā tiek gatavota pasākuma „Latviešu valodas apguves piedāvājuma paplašināšana” koncepcija, kura ietvaros tiek plānots izstrādāt jaunu studiju programmu/moduli latviešu valodas kā svešvalodas skolotājiem. Plānots, ka tiks nodrošināta bezmaksas programmas apguve elastīgā formā mācību gada garumā, lai mācības var apvienot ar darbu, daļēji vai pilnībā attālināti. Mērķa auditorija ir tie, kas nav latviešu valodas skolotāji (piemēram, filologs, cita mācību priekšmeta skolotājs, citas valodas skolotājs, tulks, psihologs, bibliotekārs, kultūras darbinieks utt.). Jābūt ļoti labām latviešu valodas zināšanām (dzimtā valoda). Sakarā ar iepriekš minēto, lūdzu Krāslavas novada cilvēkus, kas būtu gatavi mācīties un iegūt latviešu valodas skolotāja...

 • 25.01.2023

  14.-15. janvārī Priekuļos notika Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, kurā piedalījās arī Krāslavas novada Sporta skolas audzēkņi. Pirmajā dienā visi sacentās sprinta distancē brīvajā stilā. Teicamu rezultātu uzrādīja Adriāna Šuminska, kura elites grupā iekļuva finālā un izcīnīja 4. vietu, bet savā vecuma grupā (S18) ieguva sudraba medaļu. 2007.-2008. g. dzim. meiteņu grupā par čempioni kļuva Martīne Djatkoviča, bet Valērija Burceva ieguva bronzas medaļu. Līga Volka savā vecumā grupā ieguva bronzas medaļu, Janai Volkai ceturtā vieta. Otrajā sacensību dienā visi sportisti distanci veica klasiskajā solī. Laika apstākļi sportistus nelutināja, jo visu dienu lija lietus. Adriāna Šuminska savā vecuma grupā 5 km garā distancē izcīnīja sudraba medaļu. Martīne Djatkoviča 3,6 km garā distancē...

 • 25.01.2023

  20. janvārī Jēkabpils novada Sociālā dienesta telpās notika senioru izglītošanā ieinteresēto nevaldības organizāciju tikšanās, kuru iniciēja biedrības „Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienības Sociālās rehabilitācijas (SR) dienas centrs „Kopā būt” vadītāja Ligita Upīte. Tikšanās mērķis bija atrast kopīgu ceļu tālākai senioru izglītošanai, kas šobrīd Latvijā ir aizsākusies kā Senioru skolas kustība, kā arī apsvērt dažādu ieinteresēto organizāciju tīklošanās iespēju. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2022. gadā Latvijā 21% cilvēku bija vecumā virs 65 gadiem, un senioru daļa iedzīvotāju kopskaitā pieaug. Sabiedrības novecošanās dinamika izsauc satraukumu un izvirza uzdevumus meklēt veidus, lai pielāgotos jaunajai demogrāfiskajai situācijai un samazinātu dažādus ar to saistītos...

 • 24.01.2023

  Jau ziņojām, ka februārī un martā divas reizes mēnesī Krāslavas Kultūras nama pirmajā stāvā (Rīgas iela 26) iedzīvotājiem būs iespēja noformēt un saņemt pasi un personas apliecību jeb eID karti. Šonedēļ tika uzsākts pieraksts personu apliecinošu dokumentu noformēšanai Krāslavā. Vairāki mūsu lasītāji, nespējot sazvanīt operatorus, interesējas, kā notika reģistrācijas process. Zvanot uz pieraksta numuru, iedzīvotāji tika savienoti ar vienu no diviem operatoriem. Ja abi operatori šajā laikā pieņēma citus zvanus, iedzīvotāji saņēma ziņu no automātiskā atbildētāja par to, ka visi operatori ir aizņemti. Pirmajā pieraksta dienā, 23. janvārī, no plkst. 8.30 līdz plkst. 9.47 (uz šo brīdi tika aizpildītas visas brīvās vietas un reģistrācija beidzās) uz vienoto reģistrācijas numuru tika veikti...

 • 24.01.2023

  Šī gada 20. janvārī Krāslavas novada pašvaldības domes zālē tika apbalvoti tradicionālā konkursa „Rotājot savas mājas, jūs rotājat mūsu novadu” un fotokonkursa „Ziemassvētki ģimenes lokā” laureāti, kā arī sumināti 2023. gada Krāslavas novada pašvaldības reprezentatīvā sienas kalendāra veidotāji. Pasākuma dalībniekus uzrunāja un balvas pasniedza Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. Pie 2023. gada kalendāra noformējuma un dizaina strādāja entuziastu komanda vairākus mēnešus, ieguldot daudz enerģijas un darba. Kalendāra radošajā izveides procesā tika iesaistīti vairāki mākslinieki, kuriem tā bija liela atbildība - 2023. gada Krāslavas pašvaldības sienas kalendārs veltīts Krāslavas simtgadei, un tajā publicētajos attēlos caurvijas mūsu pilsētas...

Jauna aptauja

Janvāris - 2023
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25
26
27
29
30 31  
ceturtdiena, 05.01.2023
otrdiena, 17.01.2023
ceturtdiena, 26.01.2023

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde