ceturtdiena, 25. jūlijs, 2024Vārda diena: Jēkabs, Žaklīna
crest1 crest2

Ziņas

 • 27.07.2024

  Nāk Anna no aizmūžu laikiem un sveicienus visiem māj. Anna – praviete senā, Anna saimnieces godu nes. Ar Annu aizsākas burtiņš, pirmais ābecē lasāms. Anna ar jūlija sauli druvām briedumu sviež. Anna no mūžseniem laikiem mājā svētību vieš.  Starp cīruļa prieku pavasarī un svaigi kritušu lapu smārdu rudenī, viss riņķī dzīvībā kūsā, trako un baidās pazaudēt kaut dienu dīkstāvē. Ir pilnbrieds, kas sauli augstu, augstu kā cepuri liepā sviedis. Visā Latvijā notiek pilsētu svētki. Arī Dagda šajā laikā kopā sasauc tuvus un tālus, kuriem pilsēta nav sveša. Latviešus var apskaust par daudzām lietām – baudām četrus gadalaikus, mums ir bagāta vēsture, tradīcijas, ēdam veselīgus un gardus pašmāju produktus. Un mums ir vārda dienas. Salīdzinot ar citiem vārdiem, Anna Dagdā ir iemantojusi krietni...

 • 24.07.2024

  20. jūlijā notika kopienas noturību veicinošie dārza svētki. Īpašu noskaņu un dzīvespriecīgu atmosfēru uzbūra mūziķis Roberto Meloni. Harizmātiski un viegli vadot pasākumu, dziedot visu iemīļotās dziesmas, ikvienam bija prieks par kopā būšanu. Svētku apmeklētāji iesaistījās sarunās, ar interesi uztvēra jaunas zināšanas, un noslēgumā katrs nogaršoja gardo, svētku laikā gatavoto, auksto tomātu zupu jeb Gaspačo. Interese par dārza svētkiem bija liela, par ko liecināja prāvais apmeklētāju skaits. Šis pasākums ne vien priecēja ar atpūtas kompleksa „Adamova” ainavisko teritoriju, viesmīlību un lielisko svētku noskaņu, bet veicināja arī kopienas noturības gatavību dažādām situācijām. Svētku programmas saturā iekļautās tēmas veicināja sabiedrības iekļaujošo aspektu - zināt un mācēt, darīt un...

 • 23.07.2024

  20. jūlijā Krāslavas pilsētas svētku ietvaros veiksmīgi noritēja velobrauciens „Izbaudi dabu un izjūti Krāslavas pilsētas šarmu”, kuru organizēja Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC). Braucienā piedalījās 103 dalībnieki no Krāslavas, Dagdas, Daugavpils, Rēzeknes, Ogres, Rīgas, Valmieras un citurienes. Dalībnieku vidū bija klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, kurš ir galvenās balvas (velosipēda) sponsors, kā arī kopā ar visiem brauca Krāslavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. Maršruta garums bija 12,5 km. Velobrauciena starts tika dots pie Krāslavas Kultūras nama, tālāk grupa brauca pāri tiltam uz Priedaini, turpinot ceļu pa Dārza un J. Jaunsudrabiņa ielu, pa asfaltu uz Kaplavas pusi līdz pagriezienam pa labi. Tālāk braucām pa mežu ar burvīgu...

 • 22.07.2024

  19. un 20. jūlijā Krāslavā svinēja svētkus. Divas dienas norisinājās visdažādākās aktivitātes, kas sapulcināja kuplā skaitā gan vietējos iedzīvotājus, gan arī pilsētas viesus. 20. jūlijā jau no plkst. 4.00 atpūtas kompleksā „Adamova” valdīja rosība, jo ieradās 23 makšķernieki – gan no Krāslavas un Dagdas, gan arī no tālākām pilsētām – Daugavpils, Rēzeknes un Preiļiem, lai pārbaudītu savu veiksmi makšķerēšanas čempionātā Daugavas lokos. Čempionātu organizēja Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar atpūtas kompleksu „Adamova”. Sacensības notika individuālajā konkurencē 3 kategorijās: vīriešu, sieviešu un bērnu (līdz 17 gadiem). Kad sektori tika izlozēti, makšķernieki devās pie Daugavas, lai četru stundu laikā noķertu pēc iespējas lielāku zivju lomu. Kuram veicās...

 • 20.07.2024

  Sveicu Jūs Krāslavas pilsētas svētkos un Dagdas pilsētas svētkos „Annas Dagdā 2024”! Skaistākie svētki ir tie, kurus radām mēs paši, tāpēc priecāsimies un iepriecināsim citus ar labiem darbiem un pozitīvām emocijām. Mūsu novada lielākā vērtība ir cilvēki. Novērtēsim to, kas mums ir un leposimies par mūsu novadu. Novēlu ikkatram novadniekam mīlestību un saticību ģimenes dzīvē, panākumus darbos un stipru veselību. Lai izdevušies un sirsnīgi svētki! Gunārs Upenieks,Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

 • 20.07.2024

  Ik gadu jūlijā Krāslava svin svētkus. Šogad tie notiks 19. un 20. jūlijā. Svētku programmu piektdien (19. jūlijā) atklās Krāslavas novada uzņēmumu, iestāžu un iedzīvotāju gājiens, kas sāksies Grāfu Plāteru ielā, un, šķērsojot atjaunoto tiltu, noslēgsies M. Tirgus ielā, kur turpināsies svētku svinēšana ar dažādām aktivitātēm. 19. jūlija vakarā ar pilnu krūti varēs baudīt mākslu. Savus mākslas darbus izstādēs prezentēs gan vietējie mākslinieki, gan tradicionālā Krāslavas plenēra dalībnieki, kuri nedēļu pirms svētkiem jau būs gleznojuši Krāslavas novadā un turpinās radīt mākslu arī svētku laikā. Mākslas akcijas, deju meistarklases, garšas un smaržas – tas viss radīs svētku noskaņu. Teju visu vakaru uz skatuves skanēs koncerts, uzstāsies Karina Stivriņa, Lamellafona trio (Aleksandrs Maijers,...

 • 19.07.2024

  „Senioru skola” Krāslavā ir pirmā Latvijā, un mēs cenšamies dalīties savā 9 gadu pastāvēšanas pieredzē un veicināt Senioru skolu sadarbību Latvijas mērogā. Tāpēc vakar notika tikšanās ar senioru grupu no biedrības „Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA). Delegāciju vadīja LSKA priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja. Šī organizācija apvieno daudzas senioru nevalstiskās organizācijas visā Latvijā, pārstāv viņu intereses ministriju līmenī, īsteno projektus un nodrošina finansiālu atbalstu daudzām organizācijām, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pēdējos divos gados LSKA ir atvērusi arī Senioru skolu, tāpēc 40 cilvēku delegācija ieradās iepazīties ar Krāslavas Senioru skolas pieredzi. Abu skolu pārstāvji strādā arī pie kopīga Eiropas Savienības...

 • 17.07.2024

  Pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likuma” 7.panta trešo daļu, par godu Krāslavas pilsētas svētkiem, noteikt, ka no 2024. gada 19. jūlija līdz 20. jūlijam Krāslavas pilsētas administratīvajā teritorijā pie visu veidu iestāžu, uzņēmumu, organizāciju ēkām un dzīvojamajām mājām paceļams Latvijas valsts karogs. Gunārs Upenieks,Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

 • 17.07.2024

  Centrālā statistikas pārvalde (CSP) turpina ikgadējās iedzīvotāju aptaujas par darbaspēku un atpūtas un darījumu braucieniem, tomēr iedzīvotāju bažas par krāpnieciskiem zvaniem mazina saņemto atbilžu skaitu. “Saņemam informāciju, ka iedzīvotāji, īpaši vecāka gadagājuma, bažījas par krāpniecisku zvanu un nevēlas turpināt sarunu ar CSP intervētāju. Aicinu uzticēties CSP intervētājam, kurš, uzsākot sarunu, vienmēr stādīsies priekšā, un turpināt sarunu. Jā, CSP iedzīvotājiem jautā arī par ienākumiem, bet mēs neprasām viņu bankas datus, un tā ir būtiska atšķirība no krāpniekiem, kuri cenšas izvilināt no iedzīvotājiem informāciju par viņu bankas kontiem vai maksājumu kartēm. Statistiku par iedzīvotāju labklājību un nabadzības rādītājiem valsts un pašvaldību iestādes ik gadu iegūst no CSP...

Jauna aptauja

Jūlijs - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29 30 31  
pirmdiena, 01.07.2024
trešdiena, 03.07.2024
08:30 Izstāde
otrdiena, 09.07.2024
sestdiena, 20.07.2024
sestdiena, 27.07.2024

Dienas foto

 • Velobrauciens pa Krāslavu

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde