ceturtdiena, 29. septembris, 2022Vārda diena: Miģelis, Mihails, Miks, Mikus, Miķelis
crest1 crest2

Ziņas

 • 28.09.2022

  14. septembrī Krāslavas pils stadionā notika Krāslavas novada rudens sacensības vieglatlētikā, kuras sastāvēja no dažādām disciplīnām – skriešana (80 metri, 100 metri, 600 metri un 800 metri); tāllēkšana; šķēpa mešana; lodes grūšana un bumbiņas mešana. Sacensībās piedalījās skolēni no piecām skolām: Krāslavas ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas gr. Plāteru v. n. Poļu pamatskolas, Aleksandrovas pamatskolas un Dagdas vidusskolas. Vieglatlētikas sacensībās piedalījās vispārizglītojošo skolu skolēni, kuri sacentās trīs vecuma grupās: A vecuma grupā – vidusskolas jaunieši un jaunietes, B vecuma grupā - 2007.-2008. g. dz. skolēni, C vecuma grupā – 2009.-2011. g.dz. skolēni. A vecuma grupā starp jauniešiem 100 m skriešanas disciplīnā uzvarēja Dēvids Geks no Krāslavas...

 • 28.09.2022

  Nereģistrēta iedzīvotāju grupa „Stārķīši” šī gada pavasarī izstrādāja un iesniedza projekta pieteikumu „Ūdrīšu pagasta Rimšānu kapu vārtu atjaunošana un informācijas stendu uzstādīšana” projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi 2022”. Projekta rezultātā ir atjaunoti Rimšānu kapu seno ķieģeļu vārti. Laika gaitā vārtiem bija izkrituši ķieģeļi, uz jumta saaugušas tūjas. Jumts tika attīrīts, iemūrēti ķieģeļi un uzklāts jauns skārds. Ūdrīšu pagasta teritorijā atrodas 10 kapsētas. Tika izgatavoti un ierīkoti informācijas stendi katrā kapsētā. Projekta realizācijā iesaistījās Ūdrīšu pagasta iedzīvotāji, kas ir ieinteresēti kapsētu sakopšanā un sakrālā mantojuma saglabāšanā. Krāslavas novada pašvaldības finansējums ir 419,53 eiro, pašu finansējums - 15 eiro. Maija Šņucina,projekta...

 • 28.09.2022

  Salaspils Nacionālā botāniskā dārzā stādu gadatirgi kļuvuši par tradīciju un svarīgu notikumu dārzkopju dzīvē, vienlaikus pulcējot gan tirgotājus, gan pircējus, gan dejotājus, 17. septembrī botāniskajā dārzā sapulcējās vairāk nekā 60 deju kolektīvu no Latvijas un viesi no Lietuvas un Igaunijas uz senioru deju lielkoncertu „Visa dzīve man viens ceļojums”, kurā piedalījās Dagdas senioru deju kopa „Ezeriņi”. Ceļojums sākās ar latviešu dejām. Koncertā tika izdejotas Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Beļģijas, Īrijas, ASV, Brazīlijas, Izraēlas, Bulgārijas, Horvātijas, Grieķijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Francijas, Slovākijas, Čehijas, Austrijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Lietuvas dejas. Apceļojot pasauli, dejotāji atkal atgriezās Latvijā. Koncerta izskaņā visus vienoja...

 • 27.09.2022

  Kam īsti pieder 325 metrus garais tilts pār Daugavu Krāslavā uz autoceļa Krāslava-Kaplava, kas tika uzbūvēts 1991. gadā? Uz šo un citiem aktuāliem jautājumiem atbild Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. - Kolēģi plašsaziņas līdzekļos paziņoja, ka jautājums par tilta nodošanu un pārņemšanu atrisināts, proti, ka tilts pār Daugavu nodots Satiksmes ministrijai. Bet tā nav taisnība! Tilts nevienam nav nodots, tas ir mūsu pilsētas īpašums. Šis tilts nav avārijas situācijā, tāds apgalvojums ir viltus ziņa. Es domāju, ka šādiem paziņojumiem ir sakars ar priekšvēlēšanu drudzi. Starp citu, Krāslavas pašvaldība savulaik rakstīja vēstuli ar lūgumu, lai šo tiltu, kam, mūsuprāt, ir stratēģiska nozīme, pārņemtu Satiksmes ministrija. Bet šis jautājums tā arī netika...

 • 27.09.2022

  Izglītība ir vērtība, kuru neatņemt, un laba izglītība dara cilvēku laimīgu tur, kur tas dzimis, audzis, skolojies un strādā. To visā pilnībā var attiecināt uz mūsu novadnieku Gunti Unguru, kurš šogad absolvēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolu, uzsāka studijas Daugavpils Universitātes Izglītības un vadības fakultātē un strādā savā bijušajā skolā par datorikas skolotāju. Guntis ir vienīgais bērns saviem vecākiem, tāpēc, kā pats uzskata, viņam paveicies ar laimīgu bērnību, jo vecāki un vecvecāki nekad neļāva garlaikoties, vienmēr sildīja ar savu mīlestību un rūpēm. Līdz piecu gadu vecumam viņš auga Krāslavas novada Lielās Indricas ciemā, tāpēc par savu dzimteni sauc Krāslavas novadu, nevis pilsētu, uz kuru ģimene savulaik pārcēlās, lai nodrošinātu dēlam labu izglītību un arī pašiem nebūtu...

 • 27.09.2022

  Biedrība „Sportists” piedalījās Krāslavas novada pašvaldības rīkotajā projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi 2022”, kā rezultātā tika atbalstīts projekts „Aktīva dzīvesveida popularizēšana, izveidojot specifiskām muskuļu grupām āra trenažierus un uzstādot tos uz zviedru sienas”. Projekta realizācijā iesaistījās biedrības „Sportists” entuziasti, kā arī bērni, jaunieši un viņu vecāki, kuri aktīvi piedalās biedrības organizētajās aktivitātēs. Projekta mērķi tika sasniegti, kā rezultātā izdevās pilnveidot āra trenažiera – zviedru sienas funkcionalitāti, tādējādi paplašinot āra sporta inventāra klāstu, un daudzveidot tā sniegtās iespējas dažādu muskuļu grupu trenēšanā. Krāslavas ģimnāzijas pagalmā uzstādītajam āra trenažierim – zviedru sienai –  tika izveidoti 3 uzstādāmi...

 • 27.09.2022

  Tradicionāli septembrī notiek Dzejas dienas, arī šogad Indras pagasta bibliotēkā tika organizēts pasākums - dzejas stunda „Dzeja manā sirdī”, kas notika sadarbībā ar Robežnieku pagasta bibliotēku. Pasākuma dalībnieki lasīja savus mīļākos dzejoļus par rudeni, dzīvi, mīlestību. Par muzikālo dzejas izpildījumu gādāja Ļubova. Pasākuma gaisotne spēja aizkustināt katra atnācēja sirdi un izraisīja pozitīvas emocijas. Grūti iedomāties mūsu dzīvi bez lirikas. Dzeja padara mūsu dzīvi krāšņāku, spilgtāku, maģiskāku. Vārda spēkam piemīt apburoša enerģija, kas iedvesmo un aizkustina. Svētku gaisotni palīdzēja radīt arī ziedu izstāde „Krizantēma - rudens karaliene”. Pasākuma dalībnieku acis priecēja daudzkrāsainas un dažādas krizantēmu šķirnes. Liels prieks par tiem Indras un Robežnieku...

 • 26.09.2022

  Katru jaunu pavasari daudzi Krāslavas novada iedzīvotāji gaida projektu programmas „Iedzīvotāji veido savu vidi” atklāšanu. Šis ir laiks, kad jebkurš sava novada, pilsētas, ciemata, sava hobija vai aktivitātes, iestādes vai uzņēmuma atbalstītājs var pieteikt un veiksmīgi īstenot savu mazo sapni par teritorijas labiekārtošanu, infrastruktūras uzlabošanu vai atjaunošanu vai arī kādas citas aktivitātes īstenošanu Krāslavas novada teritorijā. 2022. gada pavasarī Izvaltas pagasta iedzīvotājiem radās doma par 2019. gadā projektu programmā „Iedzīvotāji veido savu vidi” realizētā projekta „Sveicināti IZVALTĀ!” turpinājumu. Toreiz projekts guva Krāslavas novada finansējumu 400 eiro apjomā. Lai veiksmīgāk realizētu šī gada projektu, tika piesaistīta biedrība „Esi ar mums”, kuras mērķi ir iesaistīt...

 • 23.09.2022

  Sestdien, 2022. gada 1. oktobrī, notiks 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Kā līdz šim balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, līdz ar to spiedogs pasē vai vēlētāja apliecībā vairs netiks likts. Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs,...

Jauna aptauja

Septembris - 2022
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23
24 25
26
27
28
30  
piektdiena, 02.09.2022
pirmdiena, 05.09.2022

Dienas foto

 • Krāslavas bērnu un jauniešu centra rudens kauss autosportā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde