ceturtdiena, 6. oktobris, 2022Vārda diena: Monika, Zilga, Zilgma
crest1 crest2

Ziņas

 • 06.10.2022

  5. oktobrī, Starptautiskajā skolotāju dienā, Krāslavas Kultūras namā sapulcējās novada pedagogi, lai saņemtu apbalvojumus par savu ieguldījumu jaunās paaudzes skološanā un audzināšanā. Šāds pasākums skolotājiem klātienē notiek praktiski pēc triju gadu pārtraukuma. Svinīgo pasākumu atklāja Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Miglāne, kura uzsvēra, ka izglītība ir viena no svarīgākajām vērtībām, bet tās pamatu pamats ir skolotājs. Pa jokam vai nopietni, bet ir vismaz četri iemesli kļūt par skolotāju: rudens brīvlaiks, Ziemassvētku brīvlaiks, Lieldienu brīvlaiks un vasaras brīvlaiks! „Mīļie kolēģi, lai jums nerimst vēlme mācīt un jūsu audzēkņiem – vēlme mācīties, un lai šajā procesā rodas vienīgi gandarījums un uzticēšanās!” jau nopietni sacīja Lidija. „Nebaidieties priecāties un smaidīt...

 • 06.10.2022

  Nesteidzīgiem soļiem dabā ienāk rudens – ar mārtiņrožu smaržu un krāsainu kļavas lapu paklāju zem kājām, dzestrajiem rītiem, gaisīgiem miglas vāliem, vēja brāzmām un lietus mākoņiem. Rudens kopā ar krāsu bagātību krāslaviešiem un mūsu pilsētas viesiem piedāvā dažādu notikumu daudzveidību, kuri vedina baudīt mākslu, gūstot emocionālu pārdzīvojumu, aicina kavēties atmiņās, rosina pārdomas un raisa sirsnīgas sarunas. Pirmdien, 3. oktobrī, Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja izstāžu zālē Pils ielā 10 tika atklāta mākslinieces Gitas Palmas gleznu personālizstāde „Starp stacijām”. Svētku gaisotni izstādes atklāšanā radīja sirsnīga atmosfēra, kā arī muzikālais pavadījums Aleksandra Maijera izpildījumā. Gita Palma ir Roberta Mūka muzeja Galēnos vadītāja un gleznotāja, kura mākslinieku...

 • 06.10.2022

  Šī gada 17. septembrī astoņgadīgā galda tenisiste Žaklīna Nikolaičenko no Izvaltas pagasta izcīnīja 2. vietu starptautiskajās sacensībās „ELTL Stiga Laste GP (2022/23) - 1. etapp Evelin Lestali Memoriaal Tartu”, kas norisinājās Tartu, Igaunijā un bija vienīgā no Latvijas pārstāvēm, kas ieguva godalgotu vietu. Ar šo priecīgo ziņu par mūsu mazās novadnieces lielo sasniegumu padalījās Žaklīnas vecāki, kuri lepojas ar meitu un viņas treneri Veru Gurtajuti, kas dalās ar savu pieredzi un zināšanām un veicina meitenes sportisko izaugsmi. Krāslavas novada pašvaldība sedza izdevumus, kas saistīti ar Žaklīnas un viņas treneres piedalīšanos starptautiskajās sacensībās. Žaklīna sacensībās Igaunijā pārstāvēja Krāslavas novada pašvaldību, godam nesot Krāslavas un Izvaltas vārdu ārpus valsts...

 • 06.10.2022

  Vēsturi var tikai pati tauta sev rakstīt/Kārlis Ulmanis/ Krāslavas ģimnāzija jau nosvinējusi 6 jubilejas: 70, 75, 80, 85, 90 un 95 gadi. Ar šo rudenīgo kompozīciju (attēlā) darām zināmu, ka skola tuvojas savai dižajai 100 gadu jubilejai! Aktivitātei atsaucās skolēni, pedagogi, tehniskie darbinieki, skolēnu vecāki, absolventi. Kompozīcijas idejas autore skolotāja Irēna Jakovele, ideju realizēja un paspēja mirkļus iemūžināt skolotāja Dace Samsonoviča un skolas tehniskie darbinieki - Jevgēnijs Samsonovičs, Juris Bebrišs un Aleksejs Sivko. Iesaistījās un vecākus aktivizēja skolēnu māmiņa un mūsu skolas absolvente Solvita Jakovele,  bet 1962. gada absolvente Valentīna Pokule iepriecināja ar pozitīvismu un mūsu centienu novērtējumu. Skolas 100 Labo darbu maratons ir sācies! Vija...

 • 06.10.2022

  28. septembrī Krāslavā noritēja tradicionālais rudens kross skolēniem, kurā sacentās labākie Krāslavas novada skrējēji. Katrs dalībnieks centās uzrādīt savu labāko rezultātu, spītējot rudenīgajiem laika apstākļiem. 500 m garā distancē 2014. g. dzim. meiteņu grupā uzvarēja Natali Golubeva no Indras pamatskolas, otro vietu ieguva Elīza Tiško, bet trešo vietu – Ilana Garoza, abas mācās Krāslavas ģimnāzija. 2013. g. dzim. meiteņu grupā uzvarēja Viktorija Hmeļnicka no Krāslavas ģimnāzijas, otrā vieta - Arnitai Onzulei no Robežnieku pamatskolas, trešā vieta – Alisei Jemeljanovai no Andrupenes pamatskolas. Desmit gadu vecu meiteņu grupā pirmo vietu izcīnīja Karolina Ostapko, otro labāko rezultātu uzrādīja Sabīne Lapa, abas meitenes no Andrupenes pamatskolas, bet trešo vietu ieguva Karina...

 • 06.10.2022

  Sākoties jaunajam studiju gadam, Borisa un Ināras Teterevu fonds godina 20 talantīgos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentus, par izcilajām sekmēm viņiem piešķirot stipendiju. Četri stipendiāti ir no Latgales. Šogad stipendiju konkursā piedalījās 129 studenti, no kuriem atbalstu saņēmuši izcilākie kandidāti. Stipendiāti pauž, ka šis atbalsts ir ieguldījums gan viņu personīgajā izaugsmē, gan arī Latvijas medicīnā kopumā. Latgales reģionu pārstāv Lauma Skarbinīka no Rēzeknes, Anastasija Dementjeva no Preiļiem, Nikita Kuzmins no Daugavpils un Viola Daniela Kiseļova no Krāslavas novada Ezernieku pagasta. Stipendijas sniedz būtisku materiālo atspaidu - vienas stipendijas apmērs katram studentam ir 2650 eiro akadēmiskajā gadā. Borisa un Ināras Teterevu fonda valdes loceklis...

 • 06.10.2022

  2022. gada 29. septembrī Krāslavas novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu Nr. 1170 „Par Krāslavas novada teritorijas plānojuma izstrādes uzsākšanu”. Plānojuma izstrāde uzsākta ar mērķi izstrādāt vienotu plānošanas dokumentu Krāslavas novadam, kas būtu balstīts uz esošajiem teritorijas plānojumiem un jauno Krāslavas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2022.-2037. gadam, ņemot vērā iesaistīto pušu intereses un nākotnes ieceres. Izstrādājot jaunu teritorijas plānojumu, ir iespējams mainīt īpašumu atļauto izmantošanas veidu, funkcionālo zonējumu, apbūves noteikumu nosacījumus, tāpēc aicinām visus interesentus iesaistīties plānošanas procesā, līdz šī gada 30. decembrim sniedzot konkrētus rakstiskus priekšlikumus teritorijas plānojuma izstrādei savos nekustamajos īpašumos un/ vai...

 • 05.10.2022

  Aulejas Sv. Marijas Magdalēnas baznīca ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Baznīcu apmeklē ne tikai draudzes locekļi, bet arī tūristi, tāpēc baznīcas priekštelpas vizuālajam izskatam ir liela nozīme pirmā iespaida radīšanā. Tā ir kā vizītkarte, pēc kuras rodas iespaids par visu Aulejas pagastu, par tā iedzīvotāju attieksmi pret savām vērtībām un vēsturisko mantojumu. Tā kā baznīcas priekštelpā remonts nebija veikts pēdējo 10 gadu laikā, tad mitruma iespaidā sienu un piestas krāsojums lobījās nost, bet grīdas krāsa bija noberzusies,- ieejot baznīcas priekštelpā, skats nebija patīkams. Tieši tāpēc nereģistrēta Aulejas pagasta iedzīvotāju grupa „Mēs Baznīcai” sagatavoja un iesniedza projekta pieteikumu Krāslavas novada pašvaldības rīkotajā projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu...

 • 05.10.2022

  Šogad, 2. oktobrī, Krāslavas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs (TIC) jau trešo reizi rīkoja rudens pārgājienu. Šo pārgājienu mērķis ir ne tikai būt kustībā un baudīt dabu, kas tieši rudenī iekrāsojas neparasti krāšņās krāsās, bet arī iepazīt tūrisma objektus, būt kopā un vairot pozitīvismu. Liels prieks un gandarījums, ka katru gadu dalībnieku skaits kļūst arvien kuplāks. Ja 2020. gadā pārgājienā uz Piedruju piedalījās 36 dalībnieki, 2021. gadā uz Tartaku kājām devās 55 cilvēki, tad šogad pārgājienā uz Veckaplavu norunātajā laikā Krāslavas pils kompleksā sapulcējās 77 dalībnieki no Krāslavas, Dagdas, Preiļiem, Balviem, Ludzas, Daugavpils, Jelgavas un Liepājas. Lai gan visu nedēļu laika prognozes svētdien solīja lietainu laiku, tomēr šajā dienā laika apstākļi pasākuma...

Jauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

 • Keramikas un fotogrāfiju izstāde „Iesākumā bija Māls”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde