sestdiena, 20. jūlijs, 2024Vārda diena: Ramona, Ritma
crest1 crest2

Ziņas

 • 20.07.2024

  Sveicu Jūs Krāslavas pilsētas svētkos un Dagdas pilsētas svētkos „Annas Dagdā 2024”! Skaistākie svētki ir tie, kurus radām mēs paši, tāpēc priecāsimies un iepriecināsim citus ar labiem darbiem un pozitīvām emocijām. Mūsu novada lielākā vērtība ir cilvēki. Novērtēsim to, kas mums ir un leposimies par mūsu novadu. Novēlu ikkatram novadniekam mīlestību un saticību ģimenes dzīvē, panākumus darbos un stipru veselību. Lai izdevušies un sirsnīgi svētki! Gunārs Upenieks,Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

 • 20.07.2024

  Ik gadu jūlijā Krāslava svin svētkus. Šogad tie notiks 19. un 20. jūlijā. Svētku programmu piektdien (19. jūlijā) atklās Krāslavas novada uzņēmumu, iestāžu un iedzīvotāju gājiens, kas sāksies Grāfu Plāteru ielā, un, šķērsojot atjaunoto tiltu, noslēgsies M. Tirgus ielā, kur turpināsies svētku svinēšana ar dažādām aktivitātēm. 19. jūlija vakarā ar pilnu krūti varēs baudīt mākslu. Savus mākslas darbus izstādēs prezentēs gan vietējie mākslinieki, gan tradicionālā Krāslavas plenēra dalībnieki, kuri nedēļu pirms svētkiem jau būs gleznojuši Krāslavas novadā un turpinās radīt mākslu arī svētku laikā. Mākslas akcijas, deju meistarklases, garšas un smaržas – tas viss radīs svētku noskaņu. Teju visu vakaru uz skatuves skanēs koncerts, uzstāsies Karina Stivriņa, Lamellafona trio (Aleksandrs Maijers,...

 • 20.07.2024

  Nāk Anna no aizmūžu laikiem un sveicienus visiem māj. Anna – praviete senā, Anna saimnieces godu nes. Ar Annu aizsākas burtiņš, pirmais ābecē lasāms. Anna ar jūlija sauli druvām briedumu sviež. Anna no mūžseniem laikiem mājā svētību vieš.  Starp cīruļa prieku pavasarī un svaigi kritušu lapu smārdu rudenī, viss riņķī dzīvībā kūsā, trako un baidās pazaudēt kaut dienu dīkstāvē. Ir pilnbrieds, kas sauli augstu, augstu kā cepuri liepā sviedis. Visā Latvijā notiek pilsētu svētki. Arī Dagda šajā laikā kopā sasauc tuvus un tālus, kuriem pilsēta nav sveša. Latviešus var apskaust par daudzām lietām – baudām četrus gadalaikus, mums ir bagāta vēsture, tradīcijas, ēdam veselīgus un gardus pašmāju produktus. Un mums ir vārda dienas. Salīdzinot ar citiem vārdiem, Anna Dagdā ir iemantojusi krietni...

 • 19.07.2024

  „Senioru skola” Krāslavā ir pirmā Latvijā, un mēs cenšamies dalīties savā 9 gadu pastāvēšanas pieredzē un veicināt Senioru skolu sadarbību Latvijas mērogā. Tāpēc vakar notika tikšanās ar senioru grupu no biedrības „Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA). Delegāciju vadīja LSKA priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja. Šī organizācija apvieno daudzas senioru nevalstiskās organizācijas visā Latvijā, pārstāv viņu intereses ministriju līmenī, īsteno projektus un nodrošina finansiālu atbalstu daudzām organizācijām, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pēdējos divos gados LSKA ir atvērusi arī Senioru skolu, tāpēc 40 cilvēku delegācija ieradās iepazīties ar Krāslavas Senioru skolas pieredzi. Abu skolu pārstāvji strādā arī pie kopīga Eiropas Savienības...

 • 17.07.2024

  Pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likuma” 7.panta trešo daļu, par godu Krāslavas pilsētas svētkiem, noteikt, ka no 2024. gada 19. jūlija līdz 20. jūlijam Krāslavas pilsētas administratīvajā teritorijā pie visu veidu iestāžu, uzņēmumu, organizāciju ēkām un dzīvojamajām mājām paceļams Latvijas valsts karogs. Gunārs Upenieks,Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs

 • 17.07.2024

  Centrālā statistikas pārvalde (CSP) turpina ikgadējās iedzīvotāju aptaujas par darbaspēku un atpūtas un darījumu braucieniem, tomēr iedzīvotāju bažas par krāpnieciskiem zvaniem mazina saņemto atbilžu skaitu. “Saņemam informāciju, ka iedzīvotāji, īpaši vecāka gadagājuma, bažījas par krāpniecisku zvanu un nevēlas turpināt sarunu ar CSP intervētāju. Aicinu uzticēties CSP intervētājam, kurš, uzsākot sarunu, vienmēr stādīsies priekšā, un turpināt sarunu. Jā, CSP iedzīvotājiem jautā arī par ienākumiem, bet mēs neprasām viņu bankas datus, un tā ir būtiska atšķirība no krāpniekiem, kuri cenšas izvilināt no iedzīvotājiem informāciju par viņu bankas kontiem vai maksājumu kartēm. Statistiku par iedzīvotāju labklājību un nabadzības rādītājiem valsts un pašvaldību iestādes ik gadu iegūst no CSP...

 • 17.07.2024

  13. jūlijā Dagdā izskanēja IX Starptautiskais baltkrievu dziesmu un deju festivāls „FEST”, kuru jau devīto gadu organizēja Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica” sadarbībā ar Dagdas Kultūras centru. Latgalē izsenis draudzīgi kopā sadzīvo dažādu tautību cilvēki – baltkrievi, ukraiņi, poļi, lietuvieši, krievi, romi un citas tautības. Baltkrievu dziesmu un deju festivāls Dagdā jau ir kļuvis ikgadējs un tradicionāls, kad jūlija sākumā ciemos ierodas baltkrievu kopienas no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī baltkrievu kopienas no citām valstīm. Šogad kopā pulcējās Rēzeknes, Jēkabpils, Daugavpils, Ventspils, Preiļu baltkrievu kopienu radošie kolektīvi, viesi no Polijas un Lietuvas, kā arī vietējie amatiermākslas kolektīvi.  Festivāls tika atklāts ar pagalma koncertu „Baltkrievu sēta” pie...

 • 16.07.2024

  Ir tik daudz veidu, kā vasarā pavadīt brīvo laiku! Vari izbaudīt dabu, baudīt sauli un peldēties, vari doties uz kādu kultūras pasākumu vai festivālu, aizbraukt uz kādu interesantu vietu vai tikties ar draugiem. Bet vari baudīt vasaru, saliekot puzli ar brīnišķīgu Krāslavas skatu. Puzles joprojām ir viena no populārākajām un aizraujošākajām izklaides formām. Puzles ir prāta mežģi, kuros no maziem gabaliņiem ir jāsaliek attēls. Puzles likšana aizrauj un stimulē smadzeņu darbību, palīdzot uzlabot koncentrēšanos, radošo domāšanu un izpratni. Krāslavas novada bibliotēkas Novadpētniecības nodaļā jūlijā, pilsētas svētku mēnesī, ir tapusi elektroniska puzle ar skaistu skatu pie Krāslavas grāfu Plāteru pils, kuru var salikt savā viedierīcē vai datorā. Puzles salikšanai būs nepieciešama fokusēta...

 • 16.07.2024

  27. jūlijā Izvaltas pagasta svētku ietvaros plkst. 12.00 esi gaidīts viesis Dārza svētkos (Saules ielā 3, Izvaltas pagasta pārvaldes dārzā). Prieks par kopā būšanu, tikšanās, diskusijas, atpūta, koncerts brīvā dabā, aktivitātes iedvesmai. Labsajūtai svētku apmeklētāji varēs iegādāties gardumus, nogaršot gan saldās, gan sāļās pankūkas, burbuļtēju, saldo cukurvati un veldzēt slāpes ar aukstiem dzērieniem. Būs arī aktīvas nodarbes aktīviem cilvēkiem, varēs izmēģināt spēku sporta trasītē un pacelties dažus metrus virs zemes. Radošā un darbīgā atmosfērā ikviens svētku dalībnieks atradīs sev tīkamu aktivitāti: „Telpu dekors no augiem”, darbnīcas vadītāja Inta Reča; „Labirints starp kokiem”, šķēršļu trases vadītāja Alise Samsanoviča; „Kopā būšanas prieks”, nodarbes bērniem un jauniešiem vadīs...

Jauna aptauja

Jūlijs - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
pirmdiena, 01.07.2024
trešdiena, 03.07.2024
08:30 Izstāde
otrdiena, 09.07.2024

Dienas foto

 • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde