piektdiena, 29. septembris, 2023Vārda diena: Miģelis, Mihails, Miks, Mikus, Miķelis
crest1 crest2

Jauniešu iniciatīvu projekta „Mainos es. Mainies tu. Mainās visa pasaule!” īstenošana

Pievienots: 31.05.2023

Jauniešu biedrība „OrhidejasS” no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 31. maijam realizēja projektu „Mainos es. Mainies tu. Mainās visa pasaule!” Eiropas Sociālā fonda projekta „PuMPuRS” ietvaros. Kopējais projekta īstenošanai paredzētais finansējums ir 4600 eiro.

Projekta „PuMPuRS” pasākumi un aktivitātes bija vērstas uz atbalstu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (PMP) riska grupas skolēniem priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas samazināšanai. Projekta mērķis bija sekmēt PMP riska grupas skolēnu pozitīvo pašizjūtu skolā un veicināt aktīvu līdzdalību mācību darbā un ikdienas dzīvē, palielināt viņu motivāciju turpināt izglītību. Projektā iesaistīti piecpadsmit Andzeļu bērni un jaunieši, kā arī kopīgās aktivitātēs piedalījās jaunieši no Andrupenes pagasta.

Projekta realizācijas laikā tika organizētas dažādas aktivitātes: sporta nodarbību cikls „Sporto un esi vesels!”, kur divus mēnešus tika organizētas futbola un volejbola komandas spēles. Šīs komandas nodarbības palīdzēja pilnveidot jauniešu sociālas prasmes, kā arī sadarbību un draudzību, iemācīja kontrolēt savu jūtu un emociju izpausmi. Sporta cikla beigās tika organizēts aizraujošs un neaizmirstams brauciens uz sporta atrakciju parku „Avārijas brigāde”; āra dzīves aktivitātes „Esi dabā!”, kurās PMP riska grupas skolēni tika iesaisti divu dienu pārgājienā Ežezera apkārtnē, kur mācījās peldēt ar SUP dēli un izbaudīt ūdens priekus; divu mēnešu garumā bērni mācījās garšīgi un veselīgi gatavot kulinārijas pulciņos „Gatavojam kopā”, notika jautrs, neaizmirstams brauciens uz konfekšu fabriku Skrīveros; arī mākslas pulciņš „Krāsu maģija” bija bērniem ļoti interesants, kur bērni divus mēnešus apguva dažādus zīmēšanas tehnikas veidus; bērni bija ļoti aktīvi galda tenisa darbībās „Esi aktīvs – nāc un spēlē!”, kur mācījās spēlēt viens ar otru un noslēgumā tika sarīkotas galda tenisa sacensības; projekts noslēdzās ar Zaļo darba mēnesi „Daba mūsu rokās” kur tika organizētas aktivitātes „Šķirosim tīrākai Latvijai”, kurās bērni uzzināja kā šķirot atkritumus un ka ir jāsaudzē daba un piedalījās Lielajā talkā.

Projekts deva iespēju jauniešiem radīt sev saistošus un interesantus pasākumus un aktivitātes. Jaunieši paši kļuva par organizatoriem un ideju realizētājiem. Projekta aktivitāšu īstenošana palīdzēja veidot pozitīvu komunicēšanu ar klasesbiedriem un vienaudžiem skolā un ārpus tās un iegūt ticību savām spējām un drauga atbalstu, tādējādi iegūt motivāciju skolas pabeigšanai, samazinot risku nepabeigt skolu.

A. Sevastjanova,
JB „OrhidejasS” valdes locekle
Autores fotoJauna aptauja

Septembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28
29
30  
piektdiena, 15.09.2023

Dienas foto

  • Visaptverošas valsts aizsardzības mācības „Namejs 2023” – patrulēšana Krāslavas ielās

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde