piektdiena, 3. februāris, 2023Vārda diena: Aīda, Ida, Vida
crest1 crest2

Andzeļu pagasta Arestovā notikusi dižkoku sakopšanas talka

Pievienots: 21.11.2022

Sagaidot valsts svētkus, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionā administrācija (turpmāk – LRA) tradicionāli rīko dižkoku sakopšanas talku. Šogad tika sakopti dižkoki Rāznas Nacionālajā parkā - Krāslavas novada Andzeļu pagasta Arestovā.

Talkas laikā tika sakopta teritorija ap Rāznas Nacionālā parka dižkokiem un tika atklāts jauns dižkoks – osis, kā arī Latvijā reti sastopamas ķērpju sugas. Talkā piedalījās Dabas aizsardzības LRA darbinieki, zemes īpašnieki, kā arī SCA „Latvijas meži” darbinieki.

Talkas laikā tika atēnoti dižkoki– izzāģēti blakus esošie krūmi, lai netraucētu dižkoku augšanu un tika attīrīts netālu esošais Domorišku dižakmens.

Talkas dalībnieks - ķērpju eksperts Rolands Moisejevs - parka teritorijā konstatēja divas īpaši aizsargājamas ķērpju sugas - Sclerophora pallida (bālā sklerofora), un Pleurosticta acetabulum (kausveida pleirostikta). Uz oša mizas un oša zara tika atrasta Latvijā iepriekš nereģistrēta ķērpja suga - Rinodina sophodes (Ach.) A. Massal.

Iniciatīvas Uzņēmuma vecākais mežzinis Jolanta Grišunova atzīst, ka dižkoku talka bijusi emocionāli pacilājoša: ,,Esam gan Latvijas valsts, gan arī meža patrioti, tāpēc aicinājumu dalībai dižkoku atēnošanas talkā SCA piederošajā zemes īpašumā uztvērām kā lielu pagodinājumu. Atsaucība no kolēģu puses bija liela. Katram darbiniekam tā ir cieņa pret „galveno darba devēju” – mežu. Esam priecīgi sadarboties ar Dabas aizsardzības pārvaldi un rūpēties par aizsargājamām dabas vērtībām.”

Dižkoku un citu nozīmīgu biotopu sakopšanas talkas ir Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda kopīgā iniciatīva ,,Daru labu dabai”, kuras ietvaros līdz šim sakoptas daudzas Latvijas dabai nozīmīgas teritorijas. Vairāk par iniciatīvu www.darudabai.lv

Diāna Selecka,
Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības speciālisteJauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde