piektdiena, 2. jūnijs, 2023Vārda diena: Emma, Lība
crest1 crest2

„Google Street View” atgriežas uz Latvijas ceļiem

Pievienots: 16.03.2023

Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas „Google Street View” automašīnas. Sākot ar 21. martu, tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas. Mērķis kā vienmēr ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus „Google Maps” lietotnē.

Pateicoties „Google Street View”, lietotājiem jau ir iespēja apskatīt lielāko daļu Latvijas pilsētu, daudzus kultūras pieminekļus, kā arī dabas objektus. Apzinoties, ka infrastruktūra gan pilsētās, gan arī starp tām nepārtraukti attīstās un mainās, „Google” regulāri atjaunina pieejamos attēlus, lai pēc iespējas precīzāk atspoguļotu aktuālo situāciju. Jaunie attēli palīdzēs lietotājiem vēl labāk orientēties dažādos galamērķos, kā arī vērot 360 grādu panorāmas attēlus ar ielām un apskates vietām.

Papildus ielām un ceļiem „Google” iemūžina arī dažādas gājēju zonas un citas vietas, kas nav sasniedzamas ar automašīnu. Piemēram, ikvienam ir iespēja doties virtuālā pastaigā pa Vecrīgas ieliņām, ieraudzīt Eiropas platāko ūdenskritumu Ventas rumbu vai doties apskatīt Ventspils loču torni jeb „Balto bāciņu”, kas celta 1934. gadā. 

„Google” dara visu iespējamo, lai aizsargātu iedzīvotāju privātumu un datu konfidencialitāti. Pirms savākto attēlu publicēšanas tie tiks apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, aizklājot cilvēku sejas un automašīnu reģistrācijas numurus, lai tie nebūtu identificējami, tādā veidā pasargājot personu privātumu. „Street View” piedāvā papildu attēlu aizmiglošanas funkciju (personām, automašīnām, mājām u.c.), ko var pieprasīt, nospiežot pogu „Ziņot par problēmu” jebkura attēla apakšējā labajā stūrī.

„Street View” ir populāra „Google Maps” funkcija, kurā ir vairāk nekā 220 miljardi attēlu no visas pasaules, tostarp Antarktikas un Arktikas. Šī funkcija ir pieejama datoros un mobilajās ierīcēs, kā arī programmā „Google Earth”.

Uz Latvijas ceļiem „Street View” automašīnas būs sastopamas sākot ar 21. martu. Plašāka informācija par „Street View” un valstīm, kurās pašlaik brauc „Google” automašīnas, ir pieejama šeit.

Gabriela Chiorean,
vecākā komunikācijas menedžere CEE 


Jauna aptauja

Jūnijs - 2023
P O T C P S S
 
01
03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde