piektdiena, 23. aprīlis, 2021Vārda diena: Georgs, Jurģis, Juris
crest1 crest2

Krāslavas Mūzikas skolai - 60. Lidijas Ungures atmiņas

Pievienots: 22.02.2021

Krāslavas Mūzikas skola dibināta 1961. gadā (direktore Franciska Turlaja), un es, Lidija Ungure (Filipova), iestājos klavierspēles nodaļā pie pedagoga K.Masaļska. Specialitātes pedagoģi mainījās. Mācījos pie F.Turlaja, Andra Mežgaiļa un Tatjanas Karasjovas. Pēc mūzikas skolas beigšanas iestājos Daugavpils Mūzikas vidusskolā Klavierspēles nodaļā, kuru beidzot saņēmu klavierspēles pedagoga diplomu. 1973. gadā tiku norīkota uz Krāslavas Mūzikas skolu, kuru vadīja direktors Vitolds Kekļa. No 1982. līdz 2013. gadam pildīju klavierspēles nodaļas vadītājas pienākumus. Šajos gados vairāki audzēkņi izcēlās ar labām un teicamām sekmēm klavierspēlē un turpināja mācības mūzikas vidusskolā. Ināra Vansoviča (ped.Ella Gļika), Olga Artamonova (ped. Albīne Ragine), Maija Steļmačenoka (ped. Lilita Ivanova), Kristīne Ragine (ped. Irēna Milaša), Jolanta Ungure (ped. Lilita Ivanova), Diāna Pitrāne (ped. Lidija Ungure), Anatolijs Livča (ped. Lidija Ungure), Elga Volodko (ped. Irēna Milaša) u.c.

Mēs lepojamies par saviem audzēkņiem! Daudzi pēc studiju gadiem atgriezās uz savu dzimto Krāslavu, lai strādātu par klavierspēles pedagogu mūzikas skolā: Lidija Ungure (Filipova), Irēna Milaša (Beinaroviča), Lilita Ivanova, Maija Steļmačenoka, Kristīne Ragine (Dunaiska).

 Krāslavas Mūzikas skolas absolvente Ināra Vansoviča (Bitiņa) pēc Daugavpils Universitātes Mūzikas katedras beigšanas klavieru specialitātē strādā Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Absolvente Olga Artamonova pēc Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas beigšanas strādā Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Absolvente Jolanta Ungure (Barinska) pēc Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas beigšanas strādā Ķekavas Mūzikas skolā par klavierspēles pedagoģi un koncertmeistari. Jolanta ir arī ērģelniece Svētā Antona baznīcā un Rīgas Doma baznīcā. Spēlē ērģeļkoncertus Latvijā un ārzemēs (Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Izraelā, Ukrainā u.c.)

Krāslavas Mūzikas skolas absolvents Anatolijs Livča pēc Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas beigšanas piedalās klavierkoncertos, izpilda arī estrādes skaņdarbus, ir dziesmu autors. Anatolijs pievērsās šlāģermūzikai (,,Latvijas Radio 2 Zelta šlāgeris”), ir pirmās klavieru ābeces latviešu valodā „DoReMi” līdzautors.

Absolvente Elga Volodko pēc Lietuvas Mūzikas akadēmijas beigšanas klavieru specialitātē strādā Ikšķiles Mūzikas skolā.

 Lidija Ungure, Klavierspēles nodaļas vadītāja

Foto: 2001.g.L.Ungure ar audzēkni


Jauna aptauja

Decembris - 2021
P O T C P S S
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • Foto: Skaidrīte Zuboviča

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde