pirmdiena, 16. decembris, 2019Vārda diena: Alvīne
crest1 crest2

Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā

Pievienots: 09.08.2019

Pateicoties Krāslavas novada projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi 2019” finansējumam, Indrā tika īstenots projekts „Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā”.

2018. gadā Indra tika atvērts pašizklaides centrs - Indras Laimes muzejs. Lai turpinātu attīstīt Indru kā pievilcīgu tūrisma un atpūtas vietu, Indras iedzīvotājiem radās doma Tēvijas parkā pie Indras Laimes muzeja izveidot dabas vērošanas un atpūtas objektu - pastaigu taku. Darbs pie takas koncepcijas izveides sākās ziemā. Bija skaidrs, ka, veidojot objektu, ir jāakcentē divas tēmas - laimes sajūtas (jo taka atrodas blakus Indras Laimes muzejam) un dabas vērošana. Ilgu pārdomu, diskusiju, tekstu sastādīšanas un tulkošanas rezultātā tika izveidota takas struktūra, kas sastāvēja no šādiem objektiem:

LAIMĪGO PĒDIŅU TAKA
SMARŽĪGĀ PARADĪZE
DZIEDOŠĀS APSES
LAIMĪGĀ PĻAVA
RELAKSĀCIJAS VIETA
LAIMĪGĀ IZVĒLE
LAIMĪGAIS TILTIŅŠ
MAKŠĶERNIEKA LAIME
LAIMES DRUVA

Pavasarī tika uzsākts intensīvs darbs pie takas veidošanas, tika vākti dabīgi materiāli „Laimīgo pēdiņu takai”, taisītas dārza mēbeles un stādīti dažādi augi.

3. augustā notika takas svinīgā atklāšana. Takas atklāšanas dalībnieki ar lielu interesi un aizrautību izstaigāja taku un guva patīkamus iespaidus. Pastaigu taka ļoti īsā laikā ir kļuvusi par intensīvi apmeklētu objektu Indrā, kuru labprāt apmeklē gan Indras ciemata iedzīvotāji, gan viesi. Tā ir ērta, interesanta un izglītojoša pastaigas vieta jebkura vecuma cilvēkiem.

Projekts tika veiksmīgi īstenots, pateicoties daudziem čakliem, izdomas bagātiem, prasmīgiem un atjautīgiem cilvēkiem, kuri nav vienaldzīgi pret to, kādā vidē viņi dzīvo un kuri ar savu darbu veido un maina šo vidi, padarot to labāku.

Sirsnīgs paldies visiem, kuri iesaistījās objekta izveidē – izstrādāja objekta koncepciju, sastādīja un tulkoja tekstus, būvēja beņķus un tiltiņus, stādīja augus, vāca čiekurus un ozolzīles.

Paldies Ilonai Kanģizerei, Valdim Šalajevam, Gunāram Svarinskim, Albertam Koļedam, Jekaterinai Petrusevičai, Nikolajam Petrovam, Sergejam Petrovam, Natālijai Grabovskai, Aivaram Ļaksam – Timinskim un visiem Indras iedzīvotajiem, kuri piedalījās takas izveidē.

Paldies Fainai Zalbovičai, Mihailam Petkevičam, Jūlijai Korovackai par atbalstu un palīdzību.

Ērika Zarovska,
projekta vadītāja

FotogalerijaJauna aptauja

Decembris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.