ceturtdiena, 24. septembris, 2020Vārda diena: Agris, Agrita
crest1 crest2

Šķirojam atkritumus pareizi!

Pievienots: 12.08.2019

Portāla www.kraslavasvestis lasītāja Natālija interesējas, kā pareizi šķirot atkritumus? Viņasprāt, visgrūtāk ir ar plastmasu, piemēram, vai drīkst mest konteinerā cieto plastmasas iepakojumu ar marķējumu „PP”? Kundze arī jautā, vai Krāslavā norisinās nodarbības par atkritumu šķirošanu?

Sāksim ar to, ka Krāslavā neviens nerīko nodarbības par atkritumu šķirošanu, bet SIA „Krāslavas nami” atkritumsaimniecības speciālists Jānis Muižnieks piekrita pastāstīt, ka Krāslavā pašlaik tiek nodrošināta šādu atkritumu veidu dalītās vākšanas iespēja.

- Zaļie zvanveida konteineri ir paredzēti stikla tarai. Stikla konteineros drīkst izmest tikai stikla taru - jebkāda veida pudeles un burkas, kas var būt arī sasistas. Stikla konteineros nedrīkst mest logu stiklu, automašīnu stiklus, stikla traukus un citus stikla izstrādājumus, jo tie nav derīgi otrreizējai pārstrādei. Zaļos zvanveida konteineru iztukšošanu nodrošina specializētais transports, un stikla taras atkritumi tālāk tiek nodoti otrreizējai pārstrādei.  

Konteineri ar dzelteniem vākiem ir paredzēti kartona iepakojumam, papīram, dzērienu skārda bundžām, kā arī PET un plastmasas pudelēm. Nekādus citus atkritumu veidus šajos konteineros nedrīkst izmest. Konteinerus ar dzelteniem vākiem iztukšo SIA „Krāslavas nami”, organizējot atsevišķus atkritumu vedēja reisus. Šie visi atkritumi tālāk tiek sadalīti pa veidiem, sapresēti un nodoti otrreizējai pārstrādei.

Lai šķirotie atkritumi būtu derīgi otrreizējai pārstrādei, atkritumiem jābūt tīriem un sausiem. Piemēram, samircis kartons vairs nav derīgs otrreizējai pārstrādei, un tādu nedrīkst izmest konteinerā ar dzelteno vāku. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, taču tās ir jāsaplacina. Kartona kastes pirms izmešanas konteinerā ir jāizjauc un jāsaplacina.
Vissvarīgākais priekšnoteikums pareizai atkritumu šķirošanai – nemest šķiroto atkritumu konteineros jebkādus sadzīves atkritumus, tai skaitā ēdienu atliekas.

Diemžēl pie daudzdzīvokļu mājām novietoto šķiroto atkritumu konteineru saturu mums bieži nākas izvest kā sadzīves atkritumus, jo pietiek ar vienu maisu sadzīves atkritumu, kas iemests pie šķirotajiem atkritumiem, lai viss konteinera saturs būtu sabojāts un nederīgs tālākai pārstrādei.

E. Miglānes foto


Jauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25 26 27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.