trešdiena, 5. augusts, 2020Vārda diena: Arvils, Osvalds
crest1 crest2

„Stāsts vienā kadrā”

Pievienots: 07.10.2019

Varavīksnes vidusskolas 10.a klases skolēnu grupa „9.a Varavīksne” īstenoja projektu „Stāsts vienā kadrā” Krāslavas novada pašvaldības jauniešu iniciatīvu projektu konkursa ietvaros.

Jaunais mācību gads atnesa mums daudz darba un jaunu pienākumu, viens no tiem – mūsu projekta īstenošana. Projekts ir neparasts, un tā ideja ir interesanta – satikties ar Krāslavas novada Skuķu aprūpes centrā dzīvojošajiem senioriem, lai uzdotu viņiem jautājumus par viņu skolas gadiem, pierakstītu dzīves stāstus un pieredzi.

Tikšanās reizei gatavojāmies nopietni: sarūpējām nelielas dāvaniņas pansionāta iemītniekiem, cienastu, sagatavojām jautājumus. Seniori piekrita, lai intervija tiktu filmēta, bija nepieciešama arī videotehnika.   

Mūsu brauciens notika 1. oktobrī, kad tiek svinēta starptautiskā Veco ļaužu diena. Laiks bija skaists un saulains - zelta rudens visā savā krāšņumā. Skuķu aprūpes centrā mīt 43 senioru. Viņi ir ļoti dažādi, atšķiras arī viņu veselības stāvoklis. Mūsu sarunai piekrita 4 cilvēki. Četri dažādi dzīves stāsti par dzīvi un pagātni. Izstāstīt divos teikumos redzēto un dzirdēto nav iespējams! Tas ir jāredz. Rezultātā ir tapusi neliela dokumentālā filma, ko skolēni var noskatīties gan sociālo zinību stundās, gan vēstures stundās.

Projekta īstenošanas laikā spējām citādāk palūkoties uz veco ļaužu dzīves grūtībām un problēmām, kas saistītas ar dzīvi aprūpes centrā. Mēs saprotam, cik svarīgi atcerēties par vecāka gadagājuma cilvēkiem, lai viņi justos vajadzīgi. Tādas tikšanās palīdzēs mums arī turpmāk iesaistīt seniorus sabiedriskajā dzīvē, jo viņu dzīves gudrība un zināšanas ir ļoti vērtīgas. Vecu un vientuļu cilvēku skaits palielinās ar katru gadu. Šī projekta ietvaros jauniešiem bija iespēja sazināties ar senioriem un iesaistīties sava novada vēstures izpētē, izmantojot konkrētu cilvēku stāstījumus un atmiņas. Šis pasākums sniedza visiem dalībniekiem iespēju realizēt mūsu vīziju par pareizām vērtībām!

Paldies skolotājai J.Sergejenko, kura pastāstīja un parādīja, kā savām rokām izgatavot mīļu dāvaniņu, 10.a klases skolēniem un klases audzinātājai Margaritai Borodinai-Ignatovičai par atbalstu, laiku un ieguldīto darbu un Krāslavas sv.Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas pārzinim Rostislavam Terehovam par dalību projekta pasākumā!

Guntis Ungurs, Kristīne Delvere, Igors Sorogovecs, Aleksandra Paņko, Alīna Grodja,10.a klases skolēniJauna aptauja

Marts - 2020
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28 29
30
31
 
pirmdiena, 02.03.2020

Dienas foto

  • Sīvera Kauss 2020

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.