svētdiena, 2. oktobris, 2022Vārda diena: Ilma, Skaidris
crest1 crest2

Iepazīsti Latgali – Ludzas Novadpētniecības muzejs

Pievienots: 03.06.2022

Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Robežnieku pamatskolas 1.-4. klases skolēni brauca ekskursijā uz Ludzas Novadpētniecības muzeju. Šajā saulainajā pavasara dienā vērojām skaisto Latgales dabu: plaukstošos bērzus un ievas, baltās un zilās vizbulītes Latgales pakalnos. Ceļš vijas pa gan kalnā, gan lejā, no kā dažam pat noreiba galva. Mūs laipni sagaidīja muzeja darbiniece un iepazīstināja ar muzeju.

Ludzas Novadpētniecības muzejs pēta, vāc un saglabā Austrumlatgales kultūras mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, Latgales dabas bagātības un īpatnības, tautas celtniecības pieminekļus un Latgales reģiona lauksaimniecības tradīcijas. Krājums aptver laika posmu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Tad mēs devāmies uz Muzejpedagoģisko nodarbību „Pieloc, māsiņ, skolas somu”. Atraktīvā skolotāja pastāstīja par skolas laikiem senatnē, piedāvāja bērniem veikt dažādus uzdevumus un pamēģināt glīti rakstīt ar spalvu un tinti. Tas izrādījās diezgan sarežģīti un neierasti, bet skolēni tika galā ar savu uzdevumu.

Pēc nelielas atpūtas mūs pārsteidza Meža māte. Meža mātes vadībā bērni iepazinās ar Dabas nodaļas eksponātiem pēc tēmām „Mežs”, „Pļava”, „Purvs”, „Ezers”. Lai veidotu dialogu starp vadītāju un programmas dalībniekiem, aktivizētu bērnu uzmanību, attīstītu bērnu loģisko domāšanu, sagatavotu viņus jauno zināšanu ieguvei, tiek izmantotas tautasdziesmas, mīklas, dažādi interaktīvi uzdevumi.  Bērni iepazinās ar Latvijas meža putniem: nometniekiem un gājputniem, viņu ligzdošanas vietām un barības avotiem.

Bērniem bija iespēja aplūkot daudzos putnu un dzīvnieku izbāžņus, mācīties pazīt biežāk sastopamos putnus, kā arī sajust maigās un mīkstās pūces spalvas, kas visiem izrādījās liels pārsteigums. Bērni mācījās arī attīstīt komunikatīvās spējas: darboties grupās, izteikt savu viedokli, uzklausīt citus.

2021./2022. mācību gadā projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Robežnieku pamatskolas skolēni izmantoja lielisko iespēju doties ekskursijā un klātienē apmeklēt muzeju un iepazīt savu novadu.

Lilija Paceviča un Leontīne Šakalova, sākumskolas skolotājas
Lilijas Pacevičas fotoJauna aptauja

Oktobris - 2022
P O T C P S S
  01
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Dienas foto

  • Krāslavas bērnu un jauniešu centra rudens kauss autosportā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde