trešdiena, 19. februāris, 2020Vārda diena: Zane, Zuzanna
crest1 crest2

Atklāta gleznotāja Valentīna Zlidņa piemiņas istaba

Pievienots: 01.08.2019

Krāslavas pilsētas svētku ietvaros 18. jūlijā Krāslavas pils kompleksa Amatu mājā svinīgā un sirsnīgā noskaņā, kuplā pulkā daloties atmiņu stāstos, atklāta jauna Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija „Gleznotāja Valentīna Zlidņa darbnīca”. Ekspozīcija - piemiņas istaba izveidota telpās, kur mākslinieks daudzus gadus ir dzīvojis un radījis, un kas 2018. gadā ir atjaunotas ERAF projekta „Rīteiropas vērtības”* ietvaros.

Izstādes tapšanā ir iesaistījies viss Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja kolektīvs, koncepcijas autore Marta Folkmane, darbu īstenotāji Mairita un Ivo Folkmaņi. Piemiņas istabas izveides stratēģiskais atbalsts un finansējums - Krāslavas novada dome.

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs: „Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā glabājas vērtīgs mākslinieka Valentīna Zlidņa mantojums - vairāk nekā 30 mākslinieka gleznu, ap 200 skiču un zīmējumu, krāsu tūbiņas, otas, kā arī fotogrāfijas un dokumenti no V. Zlidņa personīgā arhīva. Ar daļu no tā visa var iepazīties jaunajā ekspozīcijā „Mākslinieka Valentīna Zlidņa darbnīca”. Ekspozīcija iekārtota, lielā mērā saglabājot mākslinieka paša veidotu darbnīcas interjeru, parādot mākslinieka garīgo būtību un viņa radošo pasauli. Visiem interesentiem jaunās ekspozīcijas apskatei lūgums vērsties Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, muzeja darba laikā”.

Dizaina koncepcijas autorei Martai Folkmanei šī ir pirmā ekspozīcija, kuras izstrādē viņa ir iesaistījusies. Interesanti, ka tieši Valentīna Zlidņa izstāde bija pirmā izstāde viņas dzīvē, kuru viņa apmeklēja divu nedēļu vecumā. Marta aicina visus izbaudīt izstādi, pievērošot uzmanību mazām detaļām, istabas iekārtojumam, tās vizuālajam sadalījumam, kā arī iepazīties ar printētajiem materiāliem. Viņasprāt, Valentīns ir bijis ļoti aizrautīgs mākslinieks, kas Krāslavu ir piepildījis ar savu personību un savu talantu. Šobrīd Marta Folkmane turpina darboties, veidojot animētu gleznu ar Valentīna Zlidņa gleznu motīviem, šo ideju ir atbalstījusi Latgales kultūras programma.

Ināra Dzalbe,
Attīstības nodaļas vadītāja

Uzziņai

Novērtējot sešu Latgales pašvaldību, tai skaitā Krāslavas novada domes, darbu kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības jomā, to kopprojekts Nr.5.5.1.0/17/I/007 „Rīteiropas vērtības” ir atbalstīts Eiropas reģionālās attīstības fonda apakšprogrammas SAM 5.5.1 „Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” pirmajā atlases kārtā. Saskaņā ar projekta koncepciju (vadošais partneris Daugavpils pilsētas dome, projekta kopējais budžets – EUR 5,88 milj. EUR) tiek veidots kopējs tūrisma piedāvājums vienota tūrisma galamērķa veidā ar savstarpēji papildinošu objektu loku, kas pārstāv Latgali visaptverošā veselumā – no 11.gadsimta Ludzas pilsdrupām un vācbaltu Borhu dzimtas rezidences Preiļos, Krāslavas Plāteru dzimtas muižas un Aglonas bazilikas baroka spožuma līdz vecticībnieku sādžām Daugavpils novadā, tehnikas muzejam un industriāla dizaina prezentēšanai Daugavpils cietoksnī.

Krāslavas novada domes kā projekta partnera attiecināmo izmaksu budžets projektā ir 500 000 EUR, šis finansējums ieguldīts vērienīgos Krāslavas pils staļļu rekonstrukcijas darbos, kas veiksmīgi pabeigti šī gada maijā: tika veikta jumta nomaiņa visai ēkai, fasādes renovācija, komunikāciju pieslēgumi, iekšdarbi ēkas daļā uz pils pagalma pusi, teritorijas labiekārtošana. Nepieciešamais papildu finansējums tika nodrošināts no Krāslavas novada domes budžeta.

Fotopgalerija

Elvīras Škutānes fotoJauna aptauja

Februāris - 2020
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07 08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
trešdiena, 05.02.2020
trešdiena, 19.02.2020

Dienas foto

  • Ivara Stivriņa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.