piektdiena, 19. jūlijs, 2019Vārda diena: Digna, Jautrīte, Kamila
crest1 crest2

Varavīksnes vidusskolā domā un mācās globāli

Pievienots: 04.12.2018

Pedagogi visās Latvijas skolās diskutē par gaidāmajām izmaiņām mācību saturā - kompetenču pieeju un projektu „Skola 2030”. Šai tēmai bija veltīta konference „Domājam, mācāmies, dzīvojam globāli” („Think, Learn, Live Globally”), kuras mērķis bija iepazīstināt ar Latvijas labo praksi globālās tematikas integrēšanā vispārējās izglītības saturā, kā arī apmainīties pieredzē ar globālo izglītību saistītos jautājumos.

Konferenci atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore Gunta Arāja un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Īpaši interesants bija globālās izglītības ekspertes Arjas Līsas Jēskeleinenas (Arja Liisa Jääskeläinen) priekšlasījums, viņa pastāstīja par Somijas sasniegumiem izglītības reformu jomā. Pašlaik Somijas izglītības sistēma atzīta par veiksmīgāko, bet somi ir starp izglītotākajiem pasaulē, tāpēc ir interesanti un svarīgi zināt par šo vērtīgo pieredzi.

Pēc tam sekoja diskusijas par tādām tēmām kā globālais pilsoniskums un vietējais patriotisms, digitālā vide, informācijas pieejamība un medijpratība, kritiskā un sistēmiskā domāšana globālo problēmjautājumu risināšanai. Dažādu nozaru eksperti darba grupās parādīja, ka globālā izglītība ir aktīvs mācīšanās process, kas veido skolēnu un sabiedrības kopumā izpratni par attīstības procesiem pasaulē un veicina indivīdu un organizāciju līdzdalību aktuālu vietējo un globālo jautājumu risināšanā.

Konferences noslēgumā Konsultatīvās padomes „Izglītība visiem” pārstāvis Rūdolfs Kalvāns, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, prezentēja tās redzējumu par globālās izglītības attīstību Latvijā.

Konferenci organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, biedrību „Latvijas platforma attīstības sadarbībai” un Globālās izglītības tīklu Eiropā (GENE) ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

Paldies Varavīksnes vidusskolas administrācijai par atbalstu un iespēju paust Krāslavas novada pedagogu viedokli un dalīties pieredzē ar citiem Latvijas izglītības sistēmas darbiniekiem!

Galina Mikulāne


Jauna aptauja

Jūlijs - 2019
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
otrdiena, 09.07.2019
ceturtdiena, 11.07.2019

Dienas foto

  • Kumeļu rotaļas Zirgu sētā "Klajumi"

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.