trešdiena, 21. aprīlis, 2021Vārda diena: Anastasija, Marģers
crest1 crest2

Dalās savā pedagoģiskajā pieredzē

Pievienots: 18.02.2021

Skolotāju sadarbība ir iespēja kopīgi dalīties gan veiksmīgā pieredzē, gan idejās par to, kā skolēniem organizēt kvalitatīvu attālināto mācību procesu sarežģītajā pandēmijas laikā.

15. februārī notika starptautiskā konference „Attālināto mācību (turpmāk - AM) procesa izaicinājumi”. Tajā piedalījās Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Visaginas Gerosies Vilties proģimnāzijas pedagogi. Konferencē kā klausītāji piedalījās arī Zarasu proģimnāzijas skolotāji. Sadarbības pasākums notika „ZOOM” platformā, un tajā piedalījās 85 reģistrētie konferences dalībnieki.

Konferenci atklāja Gerosies Vilties direktore Jolanta Bartkuniene. AM izaicinājumus raksturoja Varavīksnes vidusskolas direktore Marija Micķeviča.         Konferencē tika piedāvāts plašs tēmu spektrs. Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Vija Marhileviča uzstājās ar tēmu „Mācību procesa plānošana AM laikā”. Tika pastāstīts par to, kā top skolēnu nedēļas darba plāns, tiešsaistes stundu grafiks, kā skolēni tiek nodrošināti ar tehnisko aprīkojumu un cik svarīgi šajā laikā atbalstīt skolēnus, piedāvājot papīra formāta darbus. Direktora vietniece audzināšanas jomā Jeva Bojarčuka runāja par tēmu „Kā saglabāt skolēnu veselību AM laikā?”. Šī ir ļoti aktuāla problēma, tāpēc skolotāji piedāvā skolēniem veikt dažādus integrētus uzdevumus svaigā gaisā – pabarot putnus, veidot sniega skulptūras, vingrot un izmērīt pulsu, pastaigāties pa meža takām un atrast dzīvnieku pēdas.  Direktora vietniece audzināšanas jomā Irēna Gončarova savu uzstāšanos veltīja tēmai „Ārpusklases darba organizēšana AM laikā”, stāstot par svētku noskaņojuma radīšanu virtuālajā vidē. Labās prakses piemēri ir nodarbību cikls „Domājot par Latviju”, radošo darbnīcu rīkošana, sagaidot Ziemassvētkus un Meteņus, baleta „Riekstkodis” noskatīšanās projekta „Skolas soma” ietvaros. Skolas psiholoģe Ija Karole iepazīstināja konferences klausītājus ar prezentāciju „Darbs ar apdāvinātajiem skolēniem. Izaicinājums vai dāvana?”.  Kas ir talants psiholoģijas un neiropsiholoģijas skatījumā, 12 intelekta veidi, apdāvināto bērnu īpatnības – tie ir jautājumi, par kuriem jāzina katram skolotājam. Vēstures un kultūras vēstures skolotājs Andrejs Jakubovskis uzstājās ar tēmu „Skolēnu radošo spēju attīstīšana teātra pulciņa nodarbībās”, stāstot par skolēnu radošo uzdevumu izpildi un tiešsaistes mēģinājumu vadīšanu. Vēstures un politikas skolotāja Margarita Borodina - Ignatoviča savu uzstāšanos veltīja tēmai „Cilvēku garīgums kā stipras un spēcīgas valsts pamats”. Skolotāja stāstīja par filmas, kuras pamatā ir intervijas ar garīdzniekiem, tapšanu.  Latviešu valodas skolotāja Valentīna Purpiša, runājot par tēmu „Mācību stundas efektivitāte AM apstākļos”, apkopoja valodas skolotāju pieredzi AM laikā. Tika piedāvāti veiksmīgākie uzdevumi, kas attīsta skolēnu valodas prasmi.  

Lietuvas kolēģi runāja par sākumskolas, matemātikas, fizikas, vizuālās mākslas un  informātikas, lietuviešu un krievu  valodas   mācīšanu, izvēlētajām  darba  formām, daudzveidīgajām  tiešsaistes  platformām.

Konferences noslēgumā tika pārrunātas tālākās sadarbības iespējas. Tāpēc novēlu abu skolu pedagogiem īstenot iegūtās idejas, aprobēt jauno pieredzi, visiem – veselību un izturību!

 Marija Micķeviča, skolas direktore   Jauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22 23 24 25
26 27 28 29 30  
pirmdiena, 19.04.2021

Dienas foto

  • Foto: Valērijs Stivriņš

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde