sestdiena, 30. septembris, 2023Vārda diena: Elma, Elna, Menarda
crest1 crest2

Ekskursiju laiks Ezernieku pamatskolā

Pievienots: 06.06.2023

Ezernieku pamatskolas sākumskolas skolēni „Latvijas skolas somas” projekta ietvaros devās uz izrādi Latgales vēstniecībā „Gors”. Tur viņiem bija iespēja noskatīties režisora Reiņa Kalnaeļļa animāciju „Zelta zirgs”. Skatoties šo animāciju, bērni varēja spriest un pārdomāt par labo un ļauno spēku pretstāvēšanu. Izprast, ka mērķis var tikt sasniegts bieži vien ne no pirmās reizes, bet tam jāpieliek spēks un nav jāpadodas pusceļā. Pēc animācijas skatīšanas bērniem bija iespēja apskatīt Ezernieku vidusskolas absolventa Daiņa Pundura izstādi „Lielo dzīvnieku gaidot”. Bērniem patika izstādes oriģinalitāte un it īpaši bija interesanti to apskatīt, jo Dainis Pundurs ir mācījies un absolvējis mūsu skolu.

Nākamais brauciena apstāšanas punkts bija mini zoo „Rozītes”. Bērni bija pārsteigti redzēt dzīvnieku daudzveidību, īpaši tos dzīvniekus, kurus ikdienā nav iespējams sastapt brīvā dabā. Bija redzams, ka bērniem parādās smaidi un acīs spīd prieks, redzot dzīvniekus, kuri ir draudzīgi, mīļi un kopti.

Maijam turpinoties 3. un 4.klases skolēni devās uz Kaunatu pie Ērika Ruhmana koka darbnīcu „Koka pārvērtības”. Ēriks pastāstīja, kā mūsu senči zāģēja, urba un apstrādāja koku, kā arī skolēniem bija iespēja pašiem to izmēģināt. Skolēni ar lielāko prieku iesaistījās darbībā, jo priekš viņiem tas viss bija jauns un aizraujošs. Pēc labi padarītā darba skolēni no Ērika Ruhmana aizbrauca emociju pilni un ar dažādiem no koka darinātiem izstrādājumiem.

Brauciena turpinājumā, 3. un 4.klases skolēni iebrauca ciemos Kaunatas jauniešu centrā „Buras”. Jauniešu centrā mūs mīļi sagaidīja centra vadītāja Tamāra Kablanova, kura pastāstīja par jauniešu centra darbību, projektiem un aktualitātēm. Tamāra arī novadīja nelielu origami tehnikas meistarklasi, un bērni izveidoja nelielu jauniešu centra simbolu, kuģīti ar burām. Skolēniem ļoti patika iesaistīties jauniešu centra darbībā un labprāt gribētu redzēt tik pat aktīvu jauniešu centru savā novadā un pagastā.

Saulainajā 17. maija rītā Ezernieku pamatskolas 5., 6., 7. klases skolēni devās „Latvijas skolas somas” ietvaros plānotajā ekskursijā, lai iepazītu Ludzu un tās ievērojamās vietas.

Pirmais apskates objekts bija pontona tilts pāri Ludzas Mazajam ezeram. Veiksmīgi izgājuši visu maršrutu un redzējuši brīnišķus skatus, nonācām bērnu laukumā, kur bija iespēja jautri pavadīt laiku.

Tālāk ceļš bija uz Brīvdabas muzeju, kur mūs sagaidīja laipnā un zinošā Meža māte. Viņa iepazīstināja ar putnu sugām, kuras apdzīvo Ludzas apkārtni. Skolēni papildināja savas zināšanas par putniem un to dzīvi.

Apmeklējam arī Ludzas baznīcu, un iepazināmies ar tās vēsturi.

Protams, ka nevarēja paiet garām suvenīru veikalam. Katrs varēja iegādāties sev tīkamas lietas: svilpauniekus, Ludzas atslēgu.

Noguruši, jaunu emociju pārpildīti devāmies mājās.

Jūlija Potapova un Žanna Rapša,
Ezernieku pamatskolas skolotājas
Svetlana Malinovskas, Jūlijas Potapovas un Svetlana Grebnevas fotoJauna aptauja

Septembris - 2023
P O T C P S S
 
01
02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28
29
 
piektdiena, 15.09.2023

Dienas foto

  • Visaptverošas valsts aizsardzības mācības „Namejs 2023” – patrulēšana Krāslavas ielās

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde