svētdiena, 4. decembris, 2022Vārda diena: Baiba, Barba, Barbara
crest1 crest2

Ir saspringts laiks, taupības pasākumi nepieciešami!

Pievienots: 27.09.2022

Kam īsti pieder 325 metrus garais tilts pār Daugavu Krāslavā uz autoceļa Krāslava-Kaplava, kas tika uzbūvēts 1991. gadā? Uz šo un citiem aktuāliem jautājumiem atbild Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

- Kolēģi plašsaziņas līdzekļos paziņoja, ka jautājums par tilta nodošanu un pārņemšanu atrisināts, proti, ka tilts pār Daugavu nodots Satiksmes ministrijai. Bet tā nav taisnība! Tilts nevienam nav nodots, tas ir mūsu pilsētas īpašums. Šis tilts nav avārijas situācijā, tāds apgalvojums ir viltus ziņa.

Es domāju, ka šādiem paziņojumiem ir sakars ar priekšvēlēšanu drudzi.

Starp citu, Krāslavas pašvaldība savulaik rakstīja vēstuli ar lūgumu, lai šo tiltu, kam, mūsuprāt, ir stratēģiska nozīme, pārņemtu Satiksmes ministrija. Bet šis jautājums tā arī netika risināts.

- Daudziem krāslaviešiem svarīga tēma ir tilta pār Jāņupīti Raiņa ielā un Pils ielas pārbūve Krāslavā…

- Šis tā saucamais mazais tilts ir pašvaldības prioritāte Nr.1, tas nav izņemts ne no kādiem sarakstiem. Svētā Donāta svētkos Krāslavas novadā viesojās Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis, kurš personīgi apskatīja šo tiltu pār Jāņupīti Raiņa ielā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ir akceptējusi būvniecības projekta 1. kārtu. Jāatzīmē, ka saskaņošanas process ļoti ievilkās dēļ dažu novadnieku aktivitātēm, kuriem bija savs viedoklis par mājas likteni pie šī tilta.

- Pilsētnieki dzīvo minējumos par apkures tarifiem. Varat ieviest skaidrību?

- Iedzīvotājiem, kas pakalpojumu saņem no SIA „Dagdas komunālā saimniecība”, ar 2022. gada 1. oktobri siltumapgādes pakalpojuma tarifs par piegādāto siltumenerģiju ir 121,09 EUR/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa). Krāslavieši, kuru mājokļus apkurina SIA „Krāslavas nami”, pagaidām norēķinās pēc siltumenerģijas tarifa, kas stājās spēkā 2019. gada 1. maijā un ir 51,44 EUR/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa). Līdz gadumijai, bet, visticamāk, līdz nākamā gada 1. februārim, krāslaviešiem siltumenerģijas tarifs nemainīsies, atšķirībā no tām pilsētām, kur jau paaugstināts vai drīz tiks paaugstināts.

Nākamā gada pavasara apkures sezonā tarifa pieaugums Krāslavā būs diezgan iespaidīgs, kāds tieši - informēsim, kad siltumenerģijas tarifu apstiprinās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Sāpīgais jautājums visiem ir šķeldas iepirkuma cena, kura pieaugusi vairākkārt, bet apkures tarifs tik reizes nepieauga. Nupat mums noslēdzās viens no iepirkumiem, kura rezultātā konstatējām, ka piegādātāji no Ludzas un Jēkabpils, kas ir labi tālu no Krāslavas, piedāvā ievērojami zemāku cenu par šķeldu, nekā vietējais ražotājs. Tas jau ir ļoti interesanti, kāpēc tāda krasa atšķirība?

- Kas tuvākajos gados sagaida skolu tīklu novadā? 

- Par šo tēmu nepieciešama plaša un atsevišķa saruna, par ko parunāsim citu reizi.

- Krāslavieši jautā, kādi būvdarbi atkal notiek Indras ielā?

- Tiek realizēts būvprojekts „Rūpnieciskās ražošanas ēkas ar inženiertīkliem būvniecība Indras ielas ražošanas zonā Krāslavā”. Tieši šīs rūpnieciskās ražošanas ēkas ar inženiertīkliem būvniecību Indras ielā pašvaldība veic par saviem līdzekļiem, tie nav kaut kādu projektu līdzekļi. Mēs to darām darbavietu radīšanas un investīciju piesaistes nolūkā. Šī jaunbūvējamā ēka tiks izsolīta. Domāju, tas būs labs precedents – izdarīt uzreiz, kā vajag, nevis pielāgot pēc tam.

Runājot par lielākiem būvdarbiem novada centrā, atgādināšu, ka vēl vasarā tika apstiprināti divi no Krāslavas pašvaldības iesniegtajiem projektiem: Krāslavas tranzītielas - Rīgas ielas - posma pārbūve un Krāslavas novada pašvaldības iestādes „Sociālais dienests” ēkas jumta pārbūve. Projektiem piešķirts valsts budžeta finansējums un, pārsteidzoši vai ne, mums palīdzēja partija, kuru Krāslavas novada pašvaldības domē nepārstāv neviens deputāts.

Jāatzīmē, ka ceļu būvdarbi notiek ne tikai Krāslavā, bet arī citviet novadā un tiek finansēti no dažādām programmām, kas ir akceptētas iepriekšējos gados. Piemēram, Krāslavas novada Indras pagastā turpinās ceļa posma „Indra – Pāternieki – Koškovci” pārbūves darbi. Lai veiksmīgi realizētu projektu, šo visu ceļu pašvaldība pārņēma no valsts.

- Vai novadā tiek plānoti taupības pasākumi?

- Ir saspringts laiks, taupības pasākumi nepieciešami. Visupirms elektroenerģijas taupīšanas nolūkā raugāmies, kā visā novadā minimalizēt ielu apgaismojumu diennakts tumšajā laikā, lai ekonomētu elektroenerģiju, taču - neradot drošības draudus ielās. Kur būs iespējams, samazināsim apgaismojumu un siltumenerģijas patēriņu arī ēkās. Tie ir primāri pasākumi.

- Paldies par atbildēm!

Juris Roga,
autora foto


Jauna aptauja

Decembris - 2022
P O T C P S S
 
01
02 03
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
ceturtdiena, 01.12.2022

Dienas foto

  • Valsts svētku koncerts „Skaista mana tēvu zeme”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde