sestdiena, 26. septembris, 2020Vārda diena: Gundars, Knuts, Kurts
crest1 crest2

„Mana Cope” – vietne ne tikai makšķerēšanas licenču iegādei

Pievienots: 06.05.2020

Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāka kļūst makšķerēšanas tēma. Lai šī nodarbe nesagādātu problēmas pašam makšķerniekam, būtiski ir iegādāties kā makšķerēšanas licences, tā zināt, kuros ūdeņos un kad makšķerēšana atļauta. Tieši tādēļ Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) radīts interaktīvs palīgs makšķerniekiem „Mana Cope”, kurā visa minētā informācija pieejama vienuviet. 

Vietnē www.manacope.lv var ne vien iegādāties elektroniskās Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes un makšķerēšanas licences populārākajām licencētajām copes vietām Latvijā, bet arī uzzināt aktuālo informāciju par likumdošanu un licencēto makšķerēšanas vietu nolikumus. Būtiski, ka vietne pieejama gan kā interneta resurss www.manacope.lv, gan kā mobilā lietotne Android un iOS ierīcēm.

Agnese Neimane-Jordane, LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja: „Lietotnē jau šobrīd ir pieejamas elektroniskās makšķerēšanas licences Daugavai, Lielupei, Salacai, Ventai un Varkaļu kanālam, kā arī 11 ezeriem (Usmas ezers, Augstrozes Lielezers, Alūksnes ezers, Burtnieku ezers, Kālezers, Liepājas, Durbes, Katvaru, Baļotes ezers, Limbažu Lielezers, Limbažu Dūņezers). „Mana Cope” lietotāji makšķerēšanas licences var iegādāties gan sev, gan citai personai.”

Mobilajā lietotnē iestrādāta karte ar Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm. Karte ir ne tikai vizuāls Latvijas ūdeņu atspoguļojums, bet arī vizuāla datu bāze, kurā iegūt informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kurās pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, sezonāliem liegumiem, makšķerēšanai bīstamām vietām, laivu lietošanas un ātruma ierobežojumiem uz ūdeņiem, kā arī par makšķerniekiem draudzīgām vietām, t.sk. laivu ielaišanas vietām, naktsmītnēm, laivu nomu u.tml. makšķerēšanai noderīgiem servisiem. „Mana Cope” kartē iestrādāts arī „Copes asistents”. Makšķernieks, aktivizējot savu atrašanas vietu, saņem brīdinājumus par tuvošanos vai atrašanos teritorijās, kur pastāv jebkādi ierobežojumi makšķerēšanai.

Lai lietotne saturētu aktuālu un makšķerniekiem nozīmīgu informāciju, ir izveidotas saziņas iespējas ar „Mana Cope” uzturētājiem, izveidota lietotnes lapa sociālajā tīklā „facebook”, kā arī „Mana Cope” palīgu grupa, profils „instagram”.

„Mana Cope” informatīvais tālrunis – 26360007, e-pasts: info@manacope.lv.

Dodies copēt? Paķer līdzi „Mana Cope”!

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja


Jauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25
27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.