pirmdiena, 16. maijs, 2022Vārda diena: Edijs, Edvīns
crest1 crest2

Noslēdzies fotokonkurss „Ziemassvētki ģimenes lokā”

Pievienots: 30.12.2021

Ziemassvētku laiks ir kluss un ģimenisks. Šiem svētkiem piemīt īpaša noskaņa, cilvēki gaida un tic Ziemassvētku brīnumam, kas katram ir savs, bet vienlīdz svarīgs.

„Krāslavas Vēstis” izsludinātais fotokonkurss „Ziemassvētki ģimenes lokā” aicināja iedzīvotājus iesūtīt fotogrāfijas, kas atspoguļo svētku svinēšanu ģimenes lokā, jo tieši ģimenē rodas Ziemassvētku neatkārtojamās sajūtas, te tiek ieaudzinātas svētku tradīcijas un nodotas no paaudzes paaudzei.

Fotokonkursam tika iesniegtas 68 fotogrāfijas. Tās izvērtēja neatkarīga konkursa žūrija, kurā strādāja Anatols Kauškalis, Valdis Pauliņš un Inga Pudnika-Skerškāne. Žūrijai nebija zināmi iesūtīto darbu autori. Vērtējot fotogrāfijas, kā svarīgākais kritērijs netika ņemta vērā fotogrāfiju kvalitāte, jo konkursā varēja piedalīties dažādu izaugsmes līmeni sasniegušie fotogrāfi un ar dažādu fototehniku. Svarīgākie kritēriji bija fotogrāfijas stāsts, atbilstība konkursa nosaukumam, tēmas izpratne un vizuāli dramaturģiskais risinājums.

Starp visām 30 autoru 68 fotogrāfijām žūrijai bija jānosaka pirmo triju vietu ieguvēji un 7 veicināšanas balvu ieguvēji. Lai gan iesūtīto fotogrāfiju skaits nebija ļoti liels, izvēlēties labāko nebija viegli. Raisījās spraigas diskusijas par fotogrāfijām ar bērniem, kas vienmēr ir emociju pilnas. Tāpat svarīgs faktors bija paaudžu mijiedarbība, kas arī raksturo Ziemassvētkus. Arī Ziemassvētkiem raksturīgā atribūtika nepalika bez žūrijas uzmanības.

Diskutējot, analizējot un pamatojot savu viedokli, žūrija tomēr nonāca pie kopīga vērtējuma un godalgotās vietas iegūst:

1. vieta – Aleksandra Juhņeviča;

2. vieta – Inga Prilucka;

3. vieta – Sarmīte Puncule-Japiņa.

To septiņu fotogrāfiju autori, kas pēc vērtējuma bija ļoti tuvu uzvarētājiem, iegūst veicināšanas balvas: Astrīda Daniļeviča, Dace Samsonoviča, Gunta Ļaksa-Timinska, Margarita Žavnerčika, Skaidrīte Šēnvalde, Solvita Varnase un Ērika Zarovska.

Par balvu pasniegšanas dienu un kārtību 2022. gada sākumā apbalvojamie tiks informēti personīgi.

Inga Pudnika-Skerškāne
Attēlā: komisija vērtēšanas procesā
Olgas Pauliņas foto

Fotogalerija


Jauna aptauja

Maijs - 2022
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde