pirmdiena, 4. jūlijs, 2022Vārda diena: Sandijs, Sandis, Uldis, Ulvis
crest1 crest2

Pavasarīga noskaņa ne tikai dabā, bet arī mūsu skolā

Pievienots: 13.05.2022

Pavasaris Ezernieku vidusskolas sākumskolas skolēniem sācies koši un aktīvi. Iesācies tas ar jauku Taureņu izstādi. Skolēni savām rokām veidoja dažādus taureņus. Tie bija krāsaini, mazi un lieli, ēdami un neēdami, zīmēti un veidoti no dažāda veida materiāliem. Taureņu lidojums priecēja gan skolēnus, gan arī skolotājus.

Aprīļa sākumā, kad atcēla daudzus ierobežojumus, sākumskolas skolēni devās ilgi gaidītajā ekskursijā uz Krāslavu. Krāslavā apmeklējām Leļļu muzeju, kur apskatījām ap 2000 lellēm, uzzinājām to vēsturi un bijām sajūsmā par redzēto un dzirdēto. Pastaigājāmies pie Krāslavas pils, vērojot tās košumu, un no pils skatu vietas, redzējām Krāslavas pilsētu un Daugavas lokus. Bērni bija priecīgi, beidzot radās iespēja aizbraukt ekskursijā un pavērot mūsu novada skaistumu.    

Cienot mūsu tradīcijas, raiti un lustīgi tika svinētas Lieldienas. Klases durvis rotāja cālīši, zaķi ar krāsainu olu groziem. Pie sienām varēja vērot olas dažādās krāsās, rotātas ar zīmējumiem. Svētku noskaņu radīja 1.-12. klašu veidotie zaķi. Viens skatās šķelmīgi, cits – nedaudz viltīgs, vēl kāds smaida. Bagāta ir jauno mākslinieku fantāzija. Ciemos pie sākumskolas skolēniem bija atnākuši Lielā vista, Zaķis un Cālis. Lieldienu ciemiņi kopā ar bērniem jautri spēlēja, minēja mīklas, skaitīja dzejoļus un ticējumus.

Izmantojot „Skolas somas” piedāvājumu, 1.-4. klases skolēni devās uz Andrupenes lauku sētu. Tur mūs satika silti un labsirdīgi. Ar lielu interesi skolēni klausījās stāstus par Andrupenes lauku sētu, vēroja, kā cilvēki dzīvoja agrāk, izmēģināja veikt dažus tā laika darbus, kas mūsdienās ir daudz modernizēti un ko veic dažādas ierīces. Bērni piekrita, ka darbs bija daudzreiz grūtāk izdarāms, nekā mūsdienās. Skolēniem tika piedāvāta iespēja veikt interesantu un neierastu darbu, tie cepa asuškas. Bērni mīcīja, grieza mīklu, veidoja asuškas un lika tās cepamformā. Pēc asušku izcepšanas visi draudzīgi, pie lielā galda, degustēja tās ar garšīgo saldā krējuma un sviesta mērci. Paēdot bērni izskrēja Andrupenes purva taku, novēroja tajā augus un priecīgi devās atpakaļ uz skolu. Visu atpakaļceļu skolēni bija ieinteresēti sarunās par redzēto un dzirdēto.

„Jauno žurnālistu” pulciņa dalībnieki
sadarbībā ar skolotājiem
Autoru fotoJauna aptauja

Jūlijs - 2022
P O T C P S S
 
01
02 03
05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde