ceturtdiena, 24. septembris, 2020Vārda diena: Agris, Agrita
crest1 crest2

Vasaras nometne „Kusties, baudi, sapņo!”

Pievienots: 19.07.2019

No 8. līdz 12. jūlijam biedrība „Pīlādzītis klubs” organizēja vasaras nometni Krāslavas novada bērniem „Kusties, baudi, sapņo!”. Nometne tika finansēta Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr.9.2.4.2./16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

Nometnes mērķis bija: vienkāršā, saprotamā un interaktīvā veidā izglītot bērnus par veselīgu dzīvesveidu, akcentējot fizisko aktivitāšu, veselīga uztura un primārās profilakses lomu cilvēka veselībā un to ietekmi uz sirds un asinsvadu saslimšanu, kā arī garīgās veselības nozīmi.

 Nometnes pirmajā dienā, 8. jūlijā, 25 Krāslavas novada bērni sapulcējās kopā, lai jauki atpūstos un veselīgi pavadītu vasaras brīvlaiku. Nometnes dalībnieki dienas pirmajā pusē vingroja, iepazinās cits ar citu un mācījās patstāvīgi pagatavot brokastis no veselīgiem produktiem. Dienas gaitā bērni aktīvi strādāja grupās, izdomājot nometnes noteikumu variantus, tad katra grupa prezentēja tos un kopīgā balsošanā bērni izvēlējās svarīgākos, kurus turpmāk būs jāievēro. Bērni noskatījās filmas un apsprieda drošas uzvedības noteikumus pie dzelzceļa un peldvietās. Pēc nometnes programmas pirmajā dienā bija ieplānotas aktivitātes Baskāju sajūtu takā ārā, bet laika apstākļu dēļ aktivitāte notika iekšā, izmantojot iekštelpas takas analogu: tie bija gan vingrinājumi pēdu muskulatūrai, gan pēdu pašmasāža ar dažādu virsmu faktūru. Pastaigas laikā bērni izkustējās uz Varavīksnes skolas stadiona un āra trenažieriem. Garšīgas pusdienas kafejnīcā „Mārīte” (biezpiena krēms ar zemeņu sīrupu, kartupeļu biezenis ar vistas gaļu un svaigiem tomātiem, rabarberu kompots) noslēdza pirmo nometnes dienu.

 Nometnes otro dienu, 9. jūliju, bērni iesāka ar rīta vingrošanas kompleksu deju ritmos. Pēc rīta rosmes sekoja pašu bērnu gatavotās brokastis: pārslas ar pienu, putras, sviestmaizes, tēja vai kakao, augļi. Tad bērni varēja nedaudz paspēlēties, pazīmēt, lielāki bērni iesāka komandas darbu pie nometnes devīzes. Vēlāk dalībnieki devās uz tuvākas apkārtnes mežu, kur sporta skolotāja Z.Bernāte organizēja komandu stafetes ar sadarbības un saliedētības uzdevumiem. Pēc sporta aktivitātēm bērni paši veidoja vēja zvanus no dabiskiem materiāliem, ko bija iespējams atrast apkārtnē: žagariem, čiekuriem, koku mizas u.c. Vēja zvanu veidošana palīdz atrast balansu, nomierina, veicina garīgo atslodzi. Rezultātā ar bērnu pašdarinātiem dekoriem tika izrotāta atpūtas vieta mežā. Dienu noslēdza ļoti garšīgas pusdienas kafejnīcā „Mārīte” (biešu zupa ar gaļu, makaroni ar kotleti, cīsiņi mīklā, augļu dzēriens). 

 Nometnes trešo dienu, 10. jūliju, bērni pēc tradīcijas sāka ar rīta vingrošanas kompleksu deju ritmos un pašu bērnu gatavotām veselīgām brokastīm (sviestmaizes, putras, jogurti, pārslas ar pienu, tēja). Tad sekoja filma un animācijas filmas par bērnu drošību dažādās situācijās: mājās, uz ielas, ceļā, apkārtnē, pagalmā, spēļu laukumā un uz stadiona sporta nodarbībās. Vēlāk bērni izpildīja dažādus mācību uzdevumus par veselīgu dzīvesveidu Krāslavā pēc krāsojamās grāmatas „Esi vesels Krāslavas novadā”. Pievērsām uzmanību garīgās veselības nozīmei un rosinājām bērnus vingrināt smadzenes caur sīko pirkstu muskulatūru: apgūstot trikus ar pirkstu mini-skeitbordiem (fingerboard). Vēlāk mēs nosvinējām viena dalībnieka dzimšanas dienu un izmēģinājām jaunu zīmēšanas tehniku ar dabas materiāliem (ogām, zāli, ziediem, koku lapām). Pastaigā bērni labprāt iesaistījās rotaļdejās ar kustību koordināciju. Sakarā ar lietu sportošana 10. jūlijā tika organizētā telpās: vingrojumi uz spēka un izturības attīstību, uz koordināciju un kustību uzdevumi dažādām muskuļu grupām. Dienu noslēdza ļoti garšīgas pusdienas kafejnīcā „Mārīte” (kāpostu zupa ar gaļu, rauga pankūkas ar ievārījumu vai krējumu, mini picas, zemeņu piens).

 Nometnes ceturtajā dienā, 11. jūlijā, bērni no rīta vingroja un turpināja paši gatavot veselīgas brokastis (sviestmaizes, putras, jogurti, pārslas ar pienu, tēja, pankūkas ar krējumu). Tad sekoja brauciens ar SIA „Lapkovskis un dēls” autobusu (dažiem bērniem tas bija pirmais brauciens ar autobusu viņu dzīvē) uz virvju atrakciju sporta parku Ūdrīšu pagastā, c. Bartķeviči. Pirms virvju trases iziešanas instruktori iepazīstināja dalībniekus ar drošības un uzvedības noteikumiem un katrs bērns izmēģināja savus spēkus mācību trasītē. Tad cits pēc cita instruktoru vadībā bērni izgāja šķēršļu un virvju joslu starp kokiem un augstumā: virvju tīklu, koka plāksnes, koka tiltiņu, virvju kāpnes u.c. Liels paldies sporta atrakciju parka „Starp debesīm un zemi” komandai par interesanti un saturīgi pavadīto laiku un individuālo pieeju katra bērna vajadzībām. Aktīvi pavadot dažas stundas sporta atrakciju parka šķēršļu trasē, nometnes dalībnieki ieguva daudz pozitīvu emociju, kā arī pilnveidoja koordināciju, muskuļu tonusu, reakciju, plastiskumu, izturību, loģisko domāšanu, izlēmību un mērķtiecību. Dienu noslēdza ļoti garšīgas pusdienas no kafejnīcas „Mārīte” (nūdeļu zupa ar gaļu, plovs ar gaļu, svaigie gurķi, sula, banāni).

 Nometnes piektajā dienā, 12. jūlijā, pēc rīta vingrošanas un bērnu pagatavotām brokastīm (putras, jogurti, pārslas ar pienu, tēja, banāni) sekoja brauciens ar SIA „Lapkovskis un dēls” autobusu uz zirgu sētu „Klajumi” Kaplavas pagastā www.klajumi.lv/ru/. Bērni noskatījās izjādes demonstrējumus, pētīja zirgus staļļos, kur katrs varēja pabarot zirdziņus ar iepriekš sarūpēto cienastu (maizi, burkāniem u.c.). Atpūtas laikā bērni apsprieda, kāds turpmāk varētu būt viņu ikdienas veselīgs dienas režīms vasarā: vingrojumu vai deju rīta rosme, brokastis, pastaiga dabā, sporta vai kustību rotaļas, pusdienas, pēcpusdienas atpūta (grāmatu lasīšana, galda spēles, rotaļas). Pēc instruktāžas par uzvedību un drošības noteikumiem mežā nometnes dalībnieki izgāja tūrisma maršrutu „Odu taka”, kur varēja vērot dažādus dabas objektus (purvs, koka laipas, sapuvuši koki kā mājvieta dzīvām radībiņām, koki un krūmi, meža augi un kukaiņi u.c.). Dienas noslēgumā bērni vēroja un baroja ar burkāniem trušus, piedalījās kustību spēlēs dabā un relaksējās šūpolēs. Liels paldies zirgu sētas „Klajumi” gidei un komandai par saturīgi pavadīto laiku un iespaidīgiem zirgu izjādes demonstrējumiem. Bērni ieguva daudz pozitīvu emociju, jaunu pieredzi par aktīvu dzīvi, atpūtās un nostiprināja veselību. Dienu noslēdza ļoti garšīgas pusdienas kafejnīcā „Mārīte” (krabju nūjiņu salāti, kartupeļu biezenis ar cīsiņiem, šokolādes piens, saldējums).

 Nometnes laikā bērni apguva zināšanas neformālā vidē par veselību veicinošām un slimību profilakses darbībām, kā arī ieguva prasmes veselīgam dzīvesveidam ilgtermiņā. 

Pateicamies visiem nometnes dalībniekiem par aktīvu līdzdarbošanos, bet bērnu vecākiem par interesi un atbalstu!

 Paldies mūsu sadarbības partneriem: 

  • Krāslavas novada domei un personīgi Krāslavas novada Attīstības nodaļas ESF projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/097) koordinatorei Intai Murānei,
  • sporta atrakciju parka „Starp debesīm un zemi” komandai un personīgi Olgai un Jevgēnijam  Podjavām,
  • Zirgu sētas „Klajumi” komandai un saimniecei Ilzei Stabulniecei,
  • SIA „Lapkovskis un dēls” valdes loceklim Aleksandram Lapkovskim,
  • kafejnīcas „Mārīte” darbiniekiem, pavāriem un personīgi Lilijai Tjapkinai,
  • Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” vadītājai Svetlanai Rukmanei.

 
 Nometnes pedagogi Zinaīda Bernāte un Ilona Eisaka, nometnes vadītāja Jeļena Vorošilova

 Jauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25 26 27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.