piektdiena, 3. februāris, 2023Vārda diena: Aīda, Ida, Vida
crest1 crest2

Krāslavas Kultūras namā notiks īpašais Viestura Kairiša jaunās filmas „Janvāris” seanss

Pievienots: 03.11.2022

Svinot valsts svētku mēnesi un Viestura Kairiša jaunās, starptautiski jau atzinīgi novērtētās spēlfilmas „Janvāris” nacionālo pirmizrādi, 12. novembrī plkst. 16.00 Krāslavas kultūras namā, norisināsies īpašais filmas seanss, kurā skatītājiem būs iespēja satikt filmas veidotājus un aktierus – režisoru Viesturu Kairišu, aktrises Alisi Dzeni un Baibu Broku, kā arī filmas mākslinieci Ievu Jurjāni.

Filma „Janvāris” vēsta par jauniem kinematogrāfistiem Rīgā 1991. gada barikāžu laikā, kad viņi, būdami bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, nonāk politikas un vēstures krustpunktā. Iejūtoties vēsturiskajos 1991. gada notikumos, lomas atveido aktieri Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska), Baiba Broka, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks, lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs un citi.

Filma veidota filmu studijā „Mistrus Media”, tās operators ir Voiteks Starons, māksliniece – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Rūta Lečaite, grima māksliniece – Ilze Trumpe, komponiste – Juste Janulīte, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Jaunā Viestura Kairiša spēlfilma jau raisījusi plašu starptautisku interesi – pasaules pirmizrāde notika Traibekas filmu festivālā ASV, kur tā ieguva balvu kā labākā ārzemju filma. Tā ieguvusi balvas arī Varšavas filmu festivālā  un Romas starptautiskajā kino festivālā, kā arī iekļauta Baltijas filmu dienās Oslo, Ankaras starptautiskajā filmu festivālā,  Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā u. c.

„Janvāris” ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija. Filmas uzņemšanu Latvijā un Lietuvā atbalstīja Latvijas Nacionālais kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs, Polijas Filmu institūts, Latvijas Televīzija, SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, Latviešu fonds, kā arī Eiropas Padomes filmu fonds „Eurimages”.

Filmas treileri iespējams noskatīties šeit.

Pēteris Rezņikovs,
filmas „Janvāris” komunikācijas koordinators


Jauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde