sestdiena, 26. septembris, 2020Vārda diena: Gundars, Knuts, Kurts
crest1 crest2

Krāslavas pamatskolas mazpulcēnu darba novērtējums Biržos

Pievienots: 29.10.2019

Kad citi skolēni jau saposušies rudens brīvlaika aktivitātēm, mazpulcēniem vēl kāds darbiņš darāms. 19. oktobrī trīs Krāslavas novada mazpulki piedalījās Latgales un Zemgales novadu mazpulku Projektu forumā Salas pagasta Biržu pamatskolā.

Krāslavas pamatskolas mazpulku pārstāvēja Aleksandrs Tukāns (9.a kl. skolnieks). Viņš aktīvi darbojas mazpulkā jau no 5. klases. Šogad viņa izstrādātais projekts „Tomātu audzēšana” izvirzīts uz lielo Projektu forumu, jo Biržos pulcējās tikai labākie no labākajiem mazpulcēniem, kuri darbojas Latgales un Zemgales novadu skolās.

Jau pats Projektu foruma sākums šķita vilinošs, jo pulcējās foruma dalībnieki Jēkabpilī pie tirdzniecības centra „Sedumi” uz mazpulcēnu tirdziņu, kur jaunie uzņēmēji, lauksaimnieki, mājražotāji tirgojās ar savu saražoto produkciju. Tie, kas netirgojās, piedalījās izzinošā ekskursijā stādu audzētavā „Sedumi”, kas darbojās turpat pie veikala. Ekskursijas dalībnieki uzzināja daudz interesanta to, kā mazos puķu stādiņus piķē, kā kopj, sagatavo tirgošanai lielveikalos un stādaudzētavas tirgus laukumos. Ekskursijas noslēgumā katrs ekskursijas dalībnieks kā dāvanu saņēma puķu podiņu ar krāsainām krizantēmām.

Pēc tirgošanās mazpulcēni devās uz Biržu pamatskolu, kur notika mazpulcēnu izstrādāto projektu aizstāvēšana. Kamēr vieni aizstāvēja projektus, citi piedalījās aizraujošās vides spēlēs. Vadītāji pulcējās uz nodarbību par dabiskās cigoriņu kafijas audzēšanu saimniecībā „Alīda”. Gan stāstījums no „Alīdas” saimnieces puses, gan dažādu kafijas šķirņu degustācija bija interesanta un saturīga.

Toties mūsu mazpulcēnam Aleksandram projektu aizstāvēšana bija svarīgs pārbaudījums, jo kā nekā viņš piedalījās Projektu forumā pirmo reizi. Viņa izstrādātais projekts tika novērtēts ļoti labi. Pēc vairākiem papildjautājumiem, uz kuriem Aleksandrs atbildēja gods godam, vērtēšanas komisija lēma piešķirt par projektu „Tomātu audzēšana” 1. pakāpes sertifikātu, kas ir augstākais iespējamais vērtējums.

Aleksandrs savā prezentācijā ne tikai parādīja, kā un cik cītīgi viņš strādāja pie projekta īstenošanas, bet arī nodemonstrēja labas prasmes aizstāvēt savu viedokli, pamatot iegūtos rezultātus, analizēja veiksmju un neveiksmju cēloņus.

Tā nu Aleksandrs beidzot sasniedza savu mērķi: piedalīties lielajā Projektu forumā un izcīnīt uzvaru. Paldies Aleksandram par uzcītību!

Paldies par iespēju piedalīties Projektu forumā gan Aleksandra vārdā, gan savā vārdā saku skolas direktorei Vijai Koncevičai, bet visu triju Krāslavas mazpulku dalībnieku vārdā pateicos par sarūpēto transportu Krāslavas novada domei.

Ināra Grāve,
Krāslavas pamatskolas mazpulka vadītājaJauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25
27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.