ceturtdiena, 22. aprīlis, 2021Vārda diena: Armanda, Armands
crest1 crest2

LPRAP sēdē izskata vairākus Latgales reģionam stratēģiski svarīgus projektus

Pievienots: 11.02.2021

5. februārī notika Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes (LPRAP) sēde, kuru vadīja Padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Klātesot Finanšu un Zemkopības ministriju pārstāvjiem, tai skaitā ZM ministram Kasparam Gerhardam, tika izrunāti virkne Latgales reģionam nozīmīgi jautājumi.

Kā viens no pirmajiem darba kārtības jautājums bija veltīts Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanas un seku novēršanas pasākumu īstenošanu pašvaldībās, kam valdība ar 28. janvāra Ministru kabineta rīkojumu, Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķīra finansējumu 5 000 000 EUR apmērā.

„Vienreizēja papildu dotācija piešķirta tām pašvaldībām Latvijā, kurām izlīdzinātie ieņēmumi ir vismaz par 10 procentiem zemāki salīdzinājumā ar vidējiem izlīdzinātajiem ieņēmumiem valstī un bezdarba līmenis ir augstāks par vidējo valstī,” savā prezentācijā pašvaldību vadītājiem klāstīja Finanšu ministrijas pārstāves: ministra padomniece Karina Ploka, valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos Jolanta Plūme un Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta direktore Inta Komisare.

Par Latgales reģiona pašvaldību sadarbību ar Daugavpils pilsētu, piedaloties Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanā, ziņoja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītājas vietnieces p.i. Diāna Soldāne savā prezentācijā uzsvēra: „Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepts ir „LINGUA FRANCA: meklēt, radīt, runāt”. Uzsāktā darba vadmotīvs ir kopīgas valodas meklējumi. Kultūras, mākslas un starpdiscipināros notikumos mēs meklēsim, radīsim un runāsim kopīgu vērtību valodu, kas ikvienam iedzīvotājam Daugavpilī, Latgalē un Latvijā dos iespēju apzināties savas piederības spēku Eiropai. Savukārt Eiropai atklāsies unikālais Latgalei raksturīgais kultūras stāsts par dzīvi uz robežas starp Austrumiem un Rietumiem.” LPRAP nolēma noteikt Daugavpils kandidēšanu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu par reģionam stratēģiski svarīgu projektu un aicināt visas pašvaldības parakstīt Sadarbības memorandu ar Daugavpils pilsētas domi.

Uzrunas vārdus sanāksmes dalībniekiem veltīja Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, bet Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa klātesošiem sniedza informāciju par ES atbalstu Latvijas lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2021. un 2022. gados

Sēdes laikā LPR administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne un galvenā grāmatvede Dace Sitnika prezentēja Latgales plānošanas reģiona darba plāna un budžeta 2021. gadam projektu, ko vienbalsīgi apstiprināja LPRAP sanāksmes dalībnieki.

Pamatojoties uz Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem un izsludināto ārkārtējo situāciju, sēde tiek organizēta attālināti videokonferences formā Zoom platformā.

Informāciju sagatavoja
Oskars Zuģickis, LPR sabiedrisko attiecību speciālists

 

Faili:
Atbalsts_Latvijas_lauksaimniecībai_un_lauku_attīstībai_2021-2022.pptx

Jauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
23 24 25
26 27 28 29 30  
pirmdiena, 19.04.2021

Dienas foto

  • Foto: Skaidrīte Zuboviča

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde