ceturtdiena, 13. augusts, 2020Vārda diena: Elvīra, Rēzija, Velga
crest1 crest2

Nākamgad Latvijas muižnieki dosies uz Krāslavu

Pievienots: 27.08.2019

Ik gadu Latvijas piļu un muižu asociācijas biedri vasaras otrā pusē pulcējas uz tradicionālo pasākumu „Muižnieku turnīrs”. Tas ir atraktīvs sporta pasākums, kura laikā ir iespēja iepazīties ar Latvijas muižu un piļu pārstāvjiem. „Muižnieku turnīrs” ik gadu norit kādā citā vietā. Norises vieta tiek izraudzīta, apkopojot turnīra rezultātus. Gods uzņemt Latvijas muižniekus savās mājās tiek nodots turnīra uzvarētājiem.

Šogad turnīra saimnieki bija Varakļānu muižas pils, kas sirsnīgi sagaidīja astoņas muižnieku komandas no visas Latvijas, tostarp Krāslavas grāfu Plāteru pils komandu. Dalībnieku savstarpējā cīņa par uzvaru noritēja draudzīgā un pozitīvā gaisotnē. Varakļāniešu sarūpētie uzdevumi raisīja gan smieklus, gan pārsteigumu. Lai tos paveiktu, muižniekiem bija jāprot skriet, lēkt, stumt un mest, šaut un darīt vēl citas amizantas lietas. Tikām vērtēti ne vien kā komanda, bet arī individuāli.

Punkts pie punkta, vilšanās par prasmju trūkumu un neviltots prieks, kad tiesneši pasaka: „Malači! Jūs pagaidām esat labākie!”. Tas vieš cerības ikvienam sportisko svētku dalībniekam. Kamēr tiesneši apkopoja rezultātus, visi muižnieki devās ekskursijā pa Varakļānu pilsētu un muižas kompleksu. Papildinājuši savas zināšanas, apskatījušies skaisto mazpilsētu un nedaudz atvilkuši elpu pēc „Muižnieku turnīra” cīņām, devāmies uz pasākuma noslēgumu Varakļānu muižas pilī.

Mēs, Krāslavas komanda, uz rezultātu paziņošanu devāmies ar lielām cerībām, jo sporta aktivitātēs mums veicās gana labi. Intuīcija teica priekšā, ka rezultāts būs labs. Bet vai uzvara? Gaidot saskaitījām, ka Krāslavas pils „Muižnieku turnīrā” piedalījās jau piekto reizi. Turklāt pirms četriem gadiem krāslavieši jau bija izcīnījuši uzvaru un rīkoja muižnieku sporta spēles, kas daudziem dalībniekiem joprojām ir palikušas atmiņā. Sarunu laikā ne viens vien ieminējās, ka gribētu atkal atbraukt uz Plāteru pili. Laikam tas mums deva papildus spēkus, jo apbalvošana izvērtās mums ļoti patīkama. Sākumā saņēmām divus kausus un diplomus individuālajā vērtējumā. Un… 2. vietas kausu komandu kopvērtējumā, aiz sevis atstājot 3.vietas ieguvējus – jestro Rūmenes muižas komandu, bet pa priekšu palaižot 1.vietas ieguvējus – Gulbenes novada muižniekus. Taču mums ir liels prieks paziņot, ka Varakļānu muižas pilī tika pieņemts kolektīvs un demokrātisks lēmums - 2020. gada „Muižnieku turnīru” rīkot Krāslavā. Paldies, gulbenieši, par šo iespēju! 

Paldies par jauko pasākumu Latvijas Piļu un muižu asociācijai, Varakļānu muižas pilij un Varakļānu pašvaldībai. 

Paldies par piedalīšanos un godam pārstāvēto Krāslavas grāfu Plāteru pili komandas pārstāvjiem – Krāslavas novada TIC speciālistēm Edītei Lukšai un Ingai Pudnikai, aktīvajiem un atsaucīgajiem krāslaviešiem – Sarmītei Subatovičai, Edgaram Šilvānam un Edgaram Simaginam! Par finansiālu atbalstu un nokļūšanu pasākuma norises vietā Varakļānos sakām paldies Krāslavas novada domei!

Uz tikšanos nākamgad Krāslavas pils kompleksā!

Krāslavas novada TIC kolektīvsJauna aptauja

Augusts - 2020
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
otrdiena, 11.08.2020

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.