piektdiena, 25. septembris, 2020Vārda diena: Rauls, Rodrigo
crest1 crest2

Perspektīva uzņēmējdarbības ideja

Pievienots: 29.04.2020

Krāslavietis Aleksandrs Sergejevs savulaik absolvēja 2. Krāslavas vidusskolu, Daugavpils dzelzceļa tehnikumā ieguva lokomotīvju tehniķa-mehāniķa profesiju, saņēma vilciena vadītāja apliecību un neilgu laiku strādāja uz pasažieru tālsatiksmes vilcieniem, tai skaitā ātrvilcieniem „Jūrmala” un „Latvija”, kas bija labākie visā PSRS. Pēc dienesta Padomju Armijā atgriezās Rīgā, kad izveidoja ģimeni - atgriezās Krāslavā un nolēma kļūt par glābēju.

Pirmkārt viņa tēvs kaut kādu laiku strādāja par ugunsdzēsēju, otrkārt Aleksandrs jau kopš skolas gadiem ir lielos draugos ar sportu – desmit gadus profesionāli nodarbojās ar vieglatlētiku. Tiesa, gribētāju kļūt par glābējiem bija daudz, un, gaidot savu iespēju, Aleksandram vairākus gadus nācās pastrādāt par audumu mērīšanas kontrolieri SIA „Nemo”. Sapnis par dienestu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā piepildījās 1994. gada 1. decembrī, laika gaitā iegūstot inspektora amatu. Paralēli dienesta darbam, pabeidza institūtu, saņemot augstāko juridisko izglītību, kura noder ikdienā, strādājot ar dokumentiem. Darbs viņam ļoti patīk, bet Aleksandrs raugās tālākā nākotnē un jau kaļ jaunus plānus.

- Kā jūs pievērsāties uzņēmējdarbībai?

- Man jau sen bija doma nodarboties ar tūrismu, pat sāku veikt investīcijas šajā jomā, piemēram, uzbūvēju ēku, kaut ko citu pa drusciņai arvien daru. Bet pagaidām ar tūrismu esmu piebremzējis, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā manā amatā ir jāstrādā katra darba diena. Līdz ar to ātri sapratu, ka tāds darba ritms neļauj paralēli darboties tūrisma jomā ar pilnu atdevi. Kad radās iespēja rakstīt projektu tūrisma jomas attīstībai, es nejutos drošs, ka varēšu izpildīt visus projekta nosacījumus un nolēmu pagaidām nogaidīt.

Taču kaut kādu savu biznesu gribējās, kaut vai tas būtu pašnodarbinātās personas statusā. Mans brālis, kurš dzīvo Daugavpilī, savulaik strādāja celtniecībā un viņam ir labas zināšanas par šo sfēru. Pēc konsultācijām ar viņu nolēmu, ka es varētu piedāvāt krāslaviešiem un citiem interesentiem sastatņu nomu. Tas necik netraucētu manam pamatdarbam, turklāt es gūtu noderīgu pieredzi nākotnei un ceru kaut ko arī nopelnīt. Lai varētu iegādāties patiesi kvalitatīvas sastatnes, es izmantoju iespēju startēt biedrības „Krāslavas rajona partnerība” organizētajā LEADER programmas projektu konkursā.

Atzīšos, tas nebija vienkārši, bija daudz jāpastrādā, lai pierādītu, ka mans projekts „Daudzveidīgo celtniecības sastatņu noma būvdarbu veikšanai” ir darboties spējīgs. Vispirms saņēmu atbalstu no Krāslavas rajona partnerības, tad projekta izvērtēšanas otrajā posmā bija jāpierāda spēja sasniegt rezultatīvos rādītājus. Galu galā viss izdevās, Lauku atbalsta dienests projektam deva zaļo gaismu.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 20726,47 eiro. Esmu iegādājies profesionālas fasādes sastatnes, vieglās automašīnas piekabi to transportēšanai no objekta uz objektu, divus alumīnija torņus uz riteņiem, vēl ir arī jumta sastatnes, kas domātas darbiem uz jumta – dūmvadu remontiem, tīrīšanai, jumta kores labošanai un citiem darbiem. Visa aprīkojuma uzglabāšanai iegādājos telti 5x10 metri. Īpaši pateicos partnerības administratīvai vadītājai Zanei Ločmelei par man sniegto profesionālo atbalstu projekta īstenošanā.

- Jūs pats to uzrakstījāt vai piesaistījāt palīgus?

- Rakstīt projektu palīdzēja mana radiniece. Galvenā problēma bija tajā, ka pieprasījumam pēc sastatnēm lielākoties ir sezonāls raksturs. Tomēr mūsu aplēses liecināja, ka ir vērts pacīnīties, un šāds pakalpojums būs pieprasīts. Varbūt ne pašos pirmsākumos, bet noteikti būs. Turklāt sastatņu noma neradīs man zaudējumus, ja pieprasījumus kaut kādu neparedzētu apstākļu dēļ pēkšņi sarūk. Tās nav produkti, kas tamlīdzīgā situācijā radītu lielas galvassāpes. Man nav arī jāīrē noliktavas telpas, sastatnes var uzglābāt visai pieticīgos apstākļos. Faktiski visu esmu centies ņemt vērā, vienīgais, ko nevarēju paredzēt, ir COVID 19 šobrīd radītā krīze, kas ietekmējusi visu. Taču šī krīze reiz beigsies un darbi atsāksies.

- Ar ko jūsu piedāvājums atšķiras no citiem tamlīdzīgiem?

- Laika posmā no ieceres līdz projekta rakstīšanai es daudz konsultējos ar būvniekiem. Praktiski visi sacīja, ka sastatnes ir daudziem, taču par profesionālām tās grūti saukt. Ja ir nepieciešamas sertificētas sastatnes, tad tādas vajag labi pameklēt. Savas privātmājas remontam nesertificētas sastatnes var izmantot, bet oficiālos būvobjektos noteikti nē. Tāpēc izvēlējos dārgāku variantu, lai būtu plašāks darbības lauks. Tiesa, plānoju, ka pamatā šo pakalpojumu izmantos privātmāju īpašnieki. Galu galā lieli būvnieki paši var iegādāties sastatnes, bet privātajam tas vienkārši ekonomiski neizdevīgi un lētāk ir īrēt. Arī sastatnes iegādājos ar domu, lai tās pilnībā nosedz 10x10 m divstāvīgu privātmāju. Taču varu piedāvāt arī divreiz lielākam mājas izmēram, jo ir sadarbības partneri.

- Vai jau esat sākuši pieņemt pasūtījumus?

- Projektu man apstiprināja tikai 2019. gada novembrī, aktīvu iznomāšanu plānoju uzsākt no maija. Meita Agnese palīdzēja izplatīt vizītkartes, kā arī reklamēties sociālajos tīklos. Patiesībā tam bija liela loma, krāslavieši un citi cilvēki jau nedaudz informēti par šo iespēju. Protams, ir jāpiedāvā arī konkurētspējīgas cenas. Pagaidām gan privātie tikai interesējušies par šo iespēju, bet nav veikuši pasūtījumus. Pieļauju, ka aktīva būvsezona vēl nav sākusies, tāpēc secinājumus izdarīt pāragri, bet nākotnē raugos ar optimismu. Jo jau tagad manas sastatnes ir vairākas reizes izmantojusi, piemēram, Krāslavas Sporta skola, Varavīksnes vidusskola, kur griesti ir lielā augstumā un citādi grūti piekļūt. Ļoti svarīgi uzturēt labus kontaktus ar cilvēkiem, stāstīt par sastatņu priekšrocībām. Ir daudz drošāk remontdarbus veikt uz sastatnēm, nekā izmantot kāpnes un citus palīglīdzekļus. 

Nepieciešamības gadījumā ar šīm sastatnēm var sasniegt kaut piecstāvu mājas augstumu un droši strādāt. Sastatņu izmantošanas spektrs ir ļoti plašs, sākot no mājas fasādes un jumta remonta, beidzot ar apgaismes lampu nomaiņu, logu mazgāšanu, bīstamo koku zāģēšanu utt.

- Vai jūs palīdzēsiet arī tiem, kuriem nav sastatņu lietošanas pieredze?

- Ja nepieciešams, sastatnes varu gan piegādāt, gan uzstādīt, gan izjaukt un aizvest projām. Darba drošības jautājumi, ieskaitot strādnieka aprīkojumu, ir tikai un vienīgi pasūtītāja ziņā.

- Ko jūs sacītu tiem, kuri vēl tikai sapņo par savu uzņēmējdarbību?

- Būt gataviem daudz strādāt! Mani šis projekts stimulē vairāk strādāt, jo tagad nav izejas - gada laikā noteikti jānopelna konkrēta summa, lai izpildītu projekta nosacījumus. Lai tas izdotos, nopietni jārēķina jau pašos plānošanas pirmsākumos. Jāsaprot, cik liela ir konkurence paša izvēlētajā jomā, un pats galvenais - biznesam jābūt reālam, nevis kaut kādiem neskaidriem sapņiem. Jācenšas prognozēt visādas situācijas, jo dzīvē ir arī skarbi laiki, ne tikai saulainas dienas. Ja ir laba ideja, Krāslavas rajona partnerība ir tā vieta, kur noteikti vērts pieteikties konsultācijām, jo labas idejas te tiek atbalstītas.

Manis izvēlētā darbības joma atkarīga no tā, cik bagāti ir mūsu iedzīvotāji. Vienmēr priecājos par cilvēkiem, kam ir ienākumi, kas daudz strādā un labi pelna, jo tad viņš noteikti gribēs nokrāsot savas mājas fasādi, atjaunot jumta segumu, veikt kādus citus remontdarbus. Tā man bija galvenā pamatdoma - piedāvāt iespēju Krāslavas un Dagdas novada ļaudīm droši veikt savas mājas remontu, lai kopējā dzīves vide kļūtu vizuāli pievilcīgāka un tas kopumā veicinātu mūsu izaugsmi.

- Paldies par interviju! Lai jūsu ieceres tiek īstenotas!

Juris RogaJauna aptauja

Septembris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04
05 06
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23
24
25
26 27
28 29 30  
ceturtdiena, 03.09.2020
ceturtdiena, 24.09.2020

Dienas foto

  • Latvijas basketbola kausa atklāšanas spēle

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.