svētdiena, 28. februāris, 2021Vārda diena: Justs, Skaidra, Skaidrīte
crest1 crest2

Robežnieku pamatskolas skolēni - meža pētnieki!

Pievienots: 25.11.2019

Zemkopības ministrija jau trīspadsmito reizi izsludināja par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2019”. Tajā tika aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Konkursa uzdevums bija veikt literatūras un informācijas avotu (piemēram, grāmatu, žurnālu, fotogrāfiju, zīmējumu, atmiņu pierakstu u. c. dokumentu) izpēti par bērza daudzveidīgo izmantošanu Latvijā un pasaulē (tautsaimniecībā, medicīnā, kultūrā u. c.), kā arī doties izpētes pārgājiena vai ekskursijā.

Lai piedalītos konkursā Eko kluba “Aka” dalībnieki devās pārgājienā, kuru aprakstīja, uzrakstīja eseju par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar vizuālo informāciju (zīmējumiem un fotogrāfijām) un literatūras un informācijas avotu izpētē iegūto informāciju. Konkursa komisija novērtēja mūsu darbu, un mēs ieguvām 3. vietu!

Darbus vērtēja komisija, kurā bija pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, Zemkopības ministrijas, AS “Latvijas Valsts meži”, Latvijas Kokrūpniecības federācijas un AS “Latvijas Finieris” un publicists Ēriks Hānbergs.

Konkursa izpētes darbus konkursa komisija vērtēja trijās vecuma grupās: 1.-4. klašu, 5.-9. klašu, 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu grupā un interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā. Katrā konkursa vērtēšanas grupā tika nosaukti trīs uzvarētāji.

1.-3. vietas ieguvēji bija aicināti uz noslēguma pasākumu š. g. 14. novembrī Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” Salaspilī. Katras vecuma grupas konkursa uzvarētājiem balva bija apmaksāta ekskursija pa Latviju!

Pēc godalgoto vietu sadalīšanas un koncerta visi konkursanti devās pārbaudīt savas praktiskās un teorētiskās zināšanas pie mežzinātnes institūta darbiniekiem, kas bija sagādājuši erudītus pārbaudījumus par mežu kā ilgtspējīgu dabas resursu. Mēs ļoti interesanti pavadījām laiku un papildinājām savas zināšanas.

 Alla Stavro,
 Robežnieku pamatskolas skolotāja un vides koordinatore

 Jauna aptauja

Februāris - 2021
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20 21
22
23
24
25
26
27

Dienas foto

  • Montāžas darbi pilsētas katlumājā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde