otrdiena, 16. aprīlis, 2024Vārda diena: Alfs, Bernadeta, Mintauts

Brīvajā cīņā sākas Latvijas čempionāti un starptautiskie turnīri

Pievienots: 30.03.2023

4. februārī Cēsu Olimpiskajā centrā notika U-13 Latvijas čempionāts. Viktorija Dimbovska svara kategorijā līdz 47 kg, pārliecinoši uzvarot, izcīnīja 1. vietu. Zēniem svara kategorijā līdz 36 kg labu sniegumu, izcīnot 3. vietu, uzrādīja Ustins Kravcevičs, kuram tas bija pirmais Latvijas čempionāts.

18. martā Daugavpils Olimpiskajā centrā norisinājās U-15 Latvijas čempionāts. Savu uzvaras sēriju Latvijas čempionātos meitenēm turpina Viktorija Dimbovska, kura uzvarēja visas četras cīņas un kļuva par Latvijas čempioni. Svara kategorijā līdz 54 kg mūsu Ksenija Pomaskova ieguva 5. vietu. Zēnu konkurencē svara kategorijā līdz +85 kg Gļebs Boroduļins izcīnīja 2. vietu, Renāts Gončaronoks svara kategorijā līdz 38 kg un Everts Toporkovs svara kategorijā līdz 75 kg sīvās cīņās ierindojās 3. vietā. Nedaudz pietrūka līdz medaļai Guntāram Vorslovam svara kategorijā līdz 62 kg, kurš guva uzvaras divās cīņās un vēlāk, ciešot neveiksmi pusfinālā un sīvā cīņā par bronzu, ierindojās 5. vietā.

Tallinā no 25. līdz 26. martam tika aizvadīts lielākais jauniešu turnīrs Eiropā grieķu-romiešu, brīvajā cīņā un brīvajā cīņā sievietēm „Tallinn Open 2023”. Šajās sacensībās piedalījās 2400 dalībnieki no 32 valstīm. U-13 vecuma grupā svara kategorijā līdz 50 kg Viktorija Dimbovska izcīnīja 2. vietu. Pirmajā cīņā viņa uzvarēja cīkstoni no Zviedrijas, pēc tam pieveica divas cīkstones no Somijas, pusfinālā bija pārāka pār sportisti no Polijas un finālā sīvā cīņā piekāpās Somijas sportistei. Karina Andžāne U-20 svara kategorijā līdz 59 kg vecuma grupā izcīnīja 6. vietu.

Tālāk cīņā par Latvijas čempionāta medaļām dosies U-17 un U-20 vecuma cīkstoņi, kuri centīsies parādīt labu sniegumu.