trešdiena, 19. janvāris, 2022Vārda diena: Alnis, Andulis
crest1 crest2

Valsts valodas diena

Pievienots: 04.11.2021

Lai īpaši godātu latviešu valodu kā valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma 15. oktobrī tika svinēta un turpmāk arī tiks svinēta Valsts valodas diena.

Varavīksnes vidusskolā 15. oktobrī notika Krāslavas novada latviešu valodas 38. olimpiāde skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu. Tajā piedalījās 7.-8.kl. skolēni. 2.vietas ieguvēji ir R. Zukuls, A.Fjodorovs, A. Pizāne. Atzinības saņēma N.Stepaņenko un D.Carevs. Apsveicam!

Latviešu valodas aģentūra rosināja iesaistīties akcijā „Latviešu valoda man ir...Э. Akcijā varēja piedalīties ikviens latviešu valodas lietotājs, iesniedzot savu vēstījumu vietnē „vards.valoda.lv”. Savas pārdomas un atziņas, turpinot apgalvojumu „Latviešu valoda man ir…”, pauda arī mūsu skolas skolēni. Lūk, dažas no tām.

Latviešu valoda man ir...

„Man latviešu valoda ir manas dzimtenes valsts valoda. Katru dienu es to dzirdu skolā, televizorā, uz ielas, arī es pati cenšos runāt latviešu valodā. Tā nav mana dzimtā valoda, tāpēc es to cītīgi mācos, lai justos piederīga savai valstij.” (Anastasija)

„Latviešu valoda man ir dzimtā valoda, jo mana ģimene runā latviešu valodā. Man tā ir manas valsts valoda, jo es dzīvoju Latvijā. (Nikola)

„Latviešu valoda man ir izglītības valoda.” (Artjoms)

„Latviešu valoda man ir otrā valoda, kurā es runāju ar skolotājiem un draugiem, tā ir mana iespēja iegūt izglītību.” (Dmitrijs)

„Latviešu valoda ir skaista. Man gribas, lai mana latviešu valoda būtu tikpat skaista kā pļava, ezers, upe un jūra. Es gribu to zināt labāk.” (Sintija)

„Latviešu valoda nav mana dzimtā valoda, un tas manā dzīvē ir izaicinājums - iemācīties un brīvi runāt šajā valodā. Ar katru dienu mans vārdu krājums kļūst bagātāks, valoda - vieglāka. Es atceros bailes, jo domāju, ka nevarēšu apgūt šo valodu. Bet man palīdzēja pārvarēt grūtības, mani atbalstīja saprotoši vecāki un skolotāji. Jebkuru valodu iemācīties nav viegli, bet man tas izdodas.” (Danila)

Turpināt teikumu „Latviešu valoda man ir...” varēja arī uz baltas lapas skolas foajē.

10. klases skolēni iepazinās ar LVA izdoto digitālo grāmatu „Izdaiļo valodu!”. Tajā sabiedrībā pazīstami cilvēki, prasmīgi valodas lietotāji, dalās savā pieredzē par to, kā viņi bagātina savu valodu, izrotā to.

Paldies visiem, kas Valsts valodas dienā aizdomājās par latviešu valodas lietojuma paradumiem, savu attieksmi pret valodu ikdienas situācijās, izglītībā, karjerā.

Valentīna Purpiša,
latviešu valodas skolotāja

 


Jauna aptauja

Janvāris - 2022
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07
08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
pirmdiena, 10.01.2022
trešdiena, 12.01.2022

Dienas foto

  • Noslēdzies fotokonkurss „Ziemassvētki ģimenes lokā”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde