pirmdiena, 4. jūlijs, 2022Vārda diena: Sandijs, Sandis, Uldis, Ulvis
crest1 crest2

Akcija „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”

Pievienots: 27.04.2022

Gatavojoties Eiropas dienai 9. maijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība aicināja Latvijas izglītības iestādes un Eiropas Savienības lietu ekspertus piedalīties ikgadējā akcijā „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”.

Varavīksnes vidusskola pieteicās dalībai šajā akcijā, un 25. aprīlī notika tikšanās ar eksperti Zani Šimi, kura dalījās ar jauniešiem sevis pieredzētajā un sasniegtajā.

Kas ir šī akcija?

Akcijas „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti” laikā ES institūciju darbinieki, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, NVO aktīvisti un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz Latvijas izglītības iestādēm, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās par Eiropas Savienību un tās aktualitātēm. Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem, un jau 2008. gadā Eiropas Savienības informācijas aģentūra to pirmo reizi īstenoja arī Latvijā.

Iepazīstieties: 2022. gada viesis

Zane Šime ir pētniece un strādā Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju augstskolā. Viņa runāja ar mūsu skolas 9.-12. klašu jauniešiem par tēmu „ES zinātnes diplomātija un ES finansēto pētniecības projektu loma Savienības ārējā darbībā”. Zane šajā akcijā piedalās regulāri, jo uzskata, ka tā ir iespēja pārrunāt ar jauniešiem aktuālus, ar Eiropas Savienību saistītus jautājumus un uzrunāt vidusskolēnus kļūt par ES ekspertiem.

Zanes saruna par…

Zane iesaistās diplomātijas pētniecībā. Bet kas ir diplomātija? Diplomātija ir komunikācijas un sarunu process starp valstīm un citiem starptautisko attiecību dalībniekiem, kā arī tā pētniecība. Daudz laika tika veltīts termina „zinātnes diplomātija” skaidrošanai. Tā balstās uz 3 taksonomijām: zinātne diplomātijai/diplomātija zinātnei/ zinātne diplomātijā. Pastāv nozaru specifiskās diplomātijas. Kā salāgot šīs diplomātijas? Kur beidzas viena diplomātija un sākas otra?

Zane pēta ES finansētos projektus un to ietekmi uz tautsaimniecības attīstību. Katram, kurš piedalās kādā no ES projektiem, pastāv iespēja mācīties no citiem un otrādāk. Katram cilvēkam ir iespēja dot savu pienesumu Latvijas, Eiropas attīstībai. Zane ir izdevusi arī vairākas publikācijas.

Jautājumi

Sarunas laikā Zanei tika uzdoti dažādi jautājumi: par talantīgiem jaunajiem Latvijas zinātniekiem, svešvalodu pārvaldīšanu, starptautiskās sadarbības partneru meklēšanu.

Sarunu apkopoja skolotājas M. Micķeviča un V. Purpiša


Jauna aptauja

Jūlijs - 2022
P O T C P S S
 
01
02 03
05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde