ceturtdiena, 28. janvāris, 2021Vārda diena: Kārlis, Spodris
crest1 crest2

Atkritumu konteineri jāuztur tīrībā to īpašniekiem

Pievienots: 09.11.2020

„Krāslavas Vēstis” lasītāja aktualizē iedzīvotājiem svarīgu jautājumu: „Kā zināms, netīrība veicina infekcijas slimību izplatīšanos. Kam jārūpējas par lielo zaļo plastmasas konteineru, kas uzstādīti pie daudzdzīvokļu namiem, vāku tīrību? Vecajiem (metāla) vāku varēja nofiksēt atvērtā stāvoklī, un vairs tam neskarties klāt, šiem, zaļajiem vākiem, jau nezini, kur pieskarties. Kam būtu pienākums laiku pa laikam šos vākus nomazgāt, noslaucīt? Vismaz pirms sala iestāšanās to var izdarīt?”

Šos jautājumus pāradresējām SIA „Krāslavas nami” Atkritumsaimniecības speciālistam:Jānim Muižniekam. Saņemtajā atbildē sacīts, ka atkritumu konteineri ir atkritumu radītāju īpašums neatkarīgi no tā, vai konteiners ir privātmājā vai pie daudzdzīvokļu mājas. Konteineri pie daudzdzīvokļu mājām ir attiecīgo māju īpašums, dzīvokļu īpašnieku vārdā tos iegādājās māju pārvaldnieki (SIA „Krāslavas nami”, kooperatīvi vai citi pārvaldnieki) mājas apsaimniekošanas darbības ietvaros. Koplietošanas konteineru pilsētā nav, katram konteineram ir savs īpašnieks vai īpašnieki, kuriem jāuztur savs atkritumu konteiners lietošanas kārtībā.

Veicot atkritumu apsaimniekošanas darbības, SIA „Krāslavas nami” nodrošina tikai pakalpojumus, kas ir iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā – atkritumu radītāju konteineru regulāru iztukšošanu un izvešanu. Atkritumu apsaimniekošanas maksā nav iekļautas izmaksas konteineru iegādei vai apkopei, to pēc nepieciešamības veic pats konteinera īpašnieks – atkritumu radītājs (privātpersona, juridiskā perona vai daudzdzīvokļu mājas gadījumā - mājas pārvaldnieks).

SIA „Krāslavas nami” kā māju pārvaldnieks apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu māju konteineru mazgāšanu veic reizi gadā rudenī, šogad mazgāšanu pakāpeniski veicam novembrī. Papildus konteineru mazgāšanai SIA „Krāslavas nami” regulāri veic konteineru vāku rokturu apstrādi ar dezinfekcijas līdzekļiem.

Lai konteiners lietošanas laikā ilgāk paliktu tīrs un neradītu nepatīkamas smakas, nešķirotie atkritumi pirms ievietošanas atkritumu konteineros ir jāiesaiņo atkritumu maisā un maiss jāaizsien. Konteinera vāks ir jātur ciet, pirmkārt, lai putniem vai citiem dzīvniekiem nebūtu iespējas piekļūt pie atkritumu maisiem, saplēst tos un izsijāt izbirušos atkritumus pa konteineri vai apkārt tam. Otrkārt, kad konteineriem ir atvērts vaļā vāks, iekšā tiek gan lietus ūdens, gan sniegs, kas var palielināt kopumā izvedamo atkritumu svaru un sadārdzināt atkritumu apsaimniekošanas rēķinu. 

Ja rodas tamlīdzīgi vai citi jautājumi par atkritumu apsaimniekošanu, iedzīvotājus lūdz zvanīt uz tālruņa numuru 65687002.

Publicēšanai sagatavoja Juris Roga


Jauna aptauja

Janvāris - 2021
P O T C P S S
  01 02 03
04
05
06
07
08
09 10
11
12
13
14
15
16 17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28
29 30 31
pirmdiena, 11.01.2021
ceturtdiena, 14.01.2021

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde