ceturtdiena, 22. aprīlis, 2021Vārda diena: Armanda, Armands
crest1 crest2

Krāslavas Mūzikas skolai - 60!

Pievienots: 11.02.2021

,,Mūzika ir Dieva dāvana,
Kas ielikta cilvēka dvēselē”
(P.Donovs)

  Šobrīd top pedagogu atmiņu stāsti, kurus būs iespēja lasīt katram krāslavietim, pakavēties savas pilsētas un apkārtnes mūzikas skolas pedagogu dzīvesstāstos.

  Krāslavas Mūzikas skolas pedagogu kolektīvs pārsvarā sastāv no skolas bijušajiem absolventiem. Daudziem tā ir pirmā un vienīgā darba vieta.

 Mūsu uzdevums ir spilgti iemūžināt savu laiku. Gribētos izstāstīt par skolotāju radošo dzīvi no bērnības līdz mūsdienām. Atklāts stāsts par dzīvi ierosina līdzidzīvošanai un jušanai daudz spēcīgāk nekā skaitļi, fakti. Mērķis ir iegūt cilvēka paša modelētu stāstu. Katra cilvēka stāsts ir personisks, individuāls, tātad unikāls, kas atklāj galvenajai stāstījuma tēmai personiskās pieredzes krāsas. Sarunas vairāk notiks ar vecākā gadu gājuma pedagogiem. Tad, kad cilvēks ir cienījamā vecumā, viņam negribas vairs spodrināt spalvas par panākumiem, bet gribas pateikt vērtīgāko. To, kas noticis laikmeta griežos.

Saņēmu brīnišķīgus stāstus no daudziem skolotājiem. Par savu dzīvi stāstīt ir liela uzdrīkstēšanās. Dzīve jau nenoris tikai baltās krāsās, ir arī melnās, bet par tām mēs nerunāsim. Pedagogu acīs aizdegās dzirkstele, kad runājam par bērniem. Viņi nevienu neizceļ, lai neaizvainotu otru, kas netiks pieminēts. Mūzikas skolotājs stāv un krīt par saviem audzēkņiem. Kontaktstundas ir viens pret vienu, līdz ar to mīlestība izaug no sirds uz sirdi. Mūzika ir dzīves nepieciešamība, darbs, mīlestība. Mūzikas pedagogs dara to, kas patīk.

 Olga Grecka, Krāslavas Mūzikas skolas direktore

*           *           *

 Mihails Pitrāns, ģitāras un flautas spēles pedagogs:

"1968. gadā iestājos Krāslavas Mūzikas skolas klavierspēles klasē, tie bija mani pirmie nopietnie soļi mūzikā. Tajā laikā mans tētis Genādijs Pitrāns bija pazīstams mūziķis Krāslavā. Mūzikas skolā viņš pasniedza mūzikas literatūru un pamudināja mani nodarboties ar mūziku. 1975. gadā absolvēju Krāslavas Mūzikas skolu un iestājos Daugavpils Mūzikas vidusskolas flautas spēles klasē. Pēc gada nokļuvu Daugavpils Aviācijas militārajā skolā un armijas laiku pavadīju pūtēju orķestrī. Dienestā ieguvu labu flautas spēles praksi. Pēc armijas turpināju studijas Daugavpils Mūzikas vidusskolā. 1981. gadā pabeidzu studijas un uzsāku darbu Krāslavas Mūzikas skolā kā flautas spēles pedagogs.

Interesantu mūziķa pieredzi es ieguvu no 1985. līdz 1989. gadam, kad strādāju Vācijā profesionālajā militārajā orķestrī. Atgriežoties no Vācijas, turpināju darbu Krāslavas Mūzikas skolā, kurā jau bija nodibināta ģitāras spēles klase krāslavieša Ivara Jercuma vadībā. 2001. gadā latviešu mūziķis, dziesmu komponists Arnis Mednis pārstāvēja Latviju Eirovīzijā, bet Ivaram Jercumam tur tika dota iespēja spēlēt ģitāru. Pēc Eirovīzijas pedagogs Ivars Jercums nolēma darbu turpināt Rīgā. Ar 2001. gadu saņēmu piedāvājumu strādāt par ģitāras spēles pedagogu. Pirms uzsākt darbu, tiku nosūtīts uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, lai apgūtu ģitāras spēles metodiku. Ģitāras spēli akadēmijā pasniedza Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas asoc. profesors Juliuss Kurauskas. Pateicoties viņam, es turpināju darbu Krāslavas Mūzikas skolā kā ģitāras spēles un flautas spēles pedagogs.

 Vairāki mani audzēkņi saistīja savu dzīvi ar mūziku, par ko man liels prieks. Manā klasē flautas spēli apguva Ilmārs Gekišs, kurš pēc tam turpināja mācības basģitāras klasē. Pēc Krāslavas Mūzikas skolas absolvēšanas iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru pabeidza džeza basģitāras spēles specialitātē. Vadims Grabovskis absolvēja Krāslavas Mūzikas skolu klasiskās ģitārspēles specialitātē un turpināja mācības Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā. Pēc vidusskolas absolvēšanas iestājās J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur turpina studēt klasisko ģitārspēli pie izcila pedagoga Kaspara Zemīša.

Novēlu labus panākumus un veiksmi visiem mūziķiem."

Citu skolotāju atmiņas lasiet turpmākajās publikācijās. Jauna aptauja

Aprīlis - 2021
P O T C P S S
 
01
02 03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
23 24 25
26 27 28 29 30  
pirmdiena, 19.04.2021

Dienas foto

  • Foto: Valērijs Stivriņš

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde