sestdiena, 20. jūlijs, 2024Vārda diena: Ramona, Ritma
crest1 crest2

Krāslavas novada bibliotēkas pasākums jauniešiem

Pievienots: 27.05.2024

25. aprīlī „Europe Direct Austrumlatgale” projekta ietvaros Krāslavas novada bibliotēkā norisinājās pēcpusdienas pasākums jauniešiem „Jauniešu politiskā līdzdalība Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024: Mēs Eiropā!”.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un par vēlēšanu procesu Krāslavas novadā. Par to klātesošos informēja Krāslavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Zane Ločmele: „Kas ir Eiropas vēlēšanas? Demokrātija – piedalīšanās vēlēšanās ir viens no svarīgākajiem demokrātijas principiem. Katram pilsonim ir iespēja izteikt savu viedokli un ietekmēt valsts politiku, izmantojot savu balsi. Ietekme – viena balss var ietekmēt politiku un lēmumus Eiropas Parlamentā. Jo vairāk cilvēki piedalās vēlēšanās, jo lielāka ir iespēja, ka tiks izvēlēti pārstāvji, kuri pārstāv plašāku sabiedrības viedokli. Eiropas nākotne – Eiropas Parlamenta lēmumi ietekmē visas ES valstis un ietekmē Eiropas nākotni kopumā. Tādēļ ir svarīgi, lai visi pilsoņi aktīvi piedalītos vēlēšanās un izvēlētos pārstāvjus, kas atbilst viņu vēlmēm un interesēm. Sabiedriskā iesaiste – vēlēšanu procesā iesaistoties, cilvēki rāda, ka viņiem ir svarīga valsts liktenis un viņi ir gatavi uzņemties atbildību par to, kas notiek valstī. Tas veicina sabiedrisko iesaisti un pilsonisko līdzdalību.”

2024. gada 8. jūnijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Eiropā - 2024. gada 6. - 9. jūnijā.

Reizi piecos gados Eiropas Savienības pilsoņi ievēlē Eiropas Parlamenta deputātus. Latvijā strādās 945 vēlēšanas iecirkņi, tajā skaitā Krāslavas novadā - 27. Vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Eiropas Parlamentā ievēlēs 9 deputātus. Kandidātu saraksti Latvijā ir 16 (271 deputāta amata kandidāts).

Zane Ločmele stāstīja arī par iecirkņu darba laikiem Latvijā un balsošanas procedūru, kā arī rādīja pētījumu centra SKDS pēc Centrālās vēlēšanu komisijas pasūtījuma veiktās aptaujas rezultātus grafiskā veidā: kāpēc cilvēki plāno un neplāno piedalīties vēlēšanās.

Vairāk informācijas ir šeit:

Centrālā vēlēšanu komisija - cvk.lv (https://www.cvk.lv/lv) - sadaļā „Noderīgi”,

Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē (https://elections.europa.eu/lv/how-to-vote/).

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja redzēt stendapa izrādi „Politiskais rasols”, kas ir politisks stendaps ar pavāršova elementiem, iecerēta kā interaktīva un humora pilna izklaide. Tā aicina skatītājus ne tikai domāt par politiku, bet arī atpūsties un baudīt kopā būšanu. „Politiskais rasols” ir teātra „KVADRIFRONS” piedāvājums, kas iekļauts teātra repertuārā kopš 2023. gada.

Izrādes „Politiskais rasols” mērķi

  • Nepiespiestā gaisotnē veicināt diskusijas par politisko līdzdalību.
  • Aicināt uz apzinīgu pilsoņu aktivitāti vēlēšanās.
  • Izmantojot rasola gatavošanas metaforu, parādīt, ka politiskie lēmumi ietekmē ikviena ikdienu.

Izrādes laikā skatītāji aktiera Jāņa Kroņa vadībā iepazinās ar rasola recepšu un Saeimas sasaukumu vēsturi, piedzīvoja politiskas aģitācijas un provokācijas, kā arī piedalījās aizklātā balsojumā, kurā kopīgi lēma par populāro salātu ideālās receptes sastāvdaļām. Nepiespiestā un saviesīgā gaisotnē vienojoties par vispareizāko rasola recepti, sanākušie tika aicināti aizdomāties par politiskās līdzdalības nepieciešamību - izlemjot nepiedalīties vēlēšanās, mēs sakām: „Nākamos četrus gadus es esmu gatavs ēst rasolu, kura recepti noteicis kāds cits.”

Izrādes „Politiskais rasols” vēstījums

  • Nepiedaloties vēlēšanās, mēs pieļaujam, ka par mūsu nākotni lemj citi.
  • Aktīva pilsoņu līdzdalība ir būtiska demokrātiskas sabiedrības pamatā.
  • Pat ikdienišķas izvēles, piemēram, rasola receptes sastāvdaļas, var atspoguļot mūsu politiskos uzskatus.

Jūsu balss ietekmēs, kādi deputāti Eiropas Parlamentā jūs pārstāvēs jaunu likumu sagatavošanā, un jūsu balss ietekmēs arī balsojumu par Eiropas Komisijas sastāvu.

Balsojiet! Neļaujiet citiem lemt jūsu vietā!

Ilona Cabule,
Krāslavas novada bibliotēkas sistēmas administratore.
Margaritas Žavnerčikas foto

FotogalerijaJauna aptauja

Jūlijs - 2024
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
pirmdiena, 01.07.2024
trešdiena, 03.07.2024
08:30 Izstāde
otrdiena, 09.07.2024

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde