ceturtdiena, 26. novembris, 2020Vārda diena: Konrāds, Sebastians
crest1 crest2

Krāslavas novada projekts – labākais iedzīvotāju kopienu projekts Latvijā!

Pievienots: 10.03.2020

Šogad pašvaldību apvienības „Sabiedrība ar dvēseli - Latvija” (SDL) 2019. gada pašvaldību projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli” noslēguma pasākums notika 7. martā Īslīces pagasta kultūras namā, Bauskas novadā. Krāslavas novadu pārstāvēja trīs labāko novada projektu pārstāvji - Krāslavas novada Indras pagasta iedzīvotāju grupa „Laimes muzeja atbalstītāji” ar projektu „Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā”, kurš tika arī izvirzīts kā viens no trim labākajiem Latgales reģiona projektiem, iedzīvotāju grupa „Krāslavas motors” ar projektu „Autoservisa „Krāslavas motors” teritorijas labiekārtošana” un biedrība „Attīstībai” ar projektu „Vides sakārtošana un jaunu objektu izveide Izvaltas ciemata centrā”.

 2019. gadā Latvijā īstenoti 463 mazie iedzīvotāju iniciatīvu projekti kopumā 41 pašvaldībā, kas darbojas Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) paspārnē esošajā SDL tīklā. Krāslavas novadā pagājušogad īstenots rekordliels skaits iedzīvotāju iniciēto projektu - 23 projekti pašvaldības mazo projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi”. Kopš programmas darbības uzsākšanas īstenoti jau 200 projekti gan Krāslavas pilsētā, gan visos novada pagastos!

 LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis SDL ikgadējā izdevumā, kurā apkopota informācija par īstenotajiem projektiem, uzsver: „Šajā straujajā ikdienā, kad pārmaiņas ir laikmeta vadmotīvs, stabilas vērtības un tradīcijas ir zelta vērtas. Uz tām var paļauties un zināt, ka ar savu darbu dzimtā novada labā varēs piedzīvot arī gandarījumu, novērtējumu un pateicību. (...) Lai arī turpmāk dzimst daudz jaunu ideju, padarot pagastus, pilsētas, novadus, reģionus – visu Latviju brīnumainu.”

 Kā jau tas ir iegājies, pēc sirsnīgām uzrunām un veicināšanas balvu pasniegšanas tika prezentēti trīs labākie projekti no katra reģiona, un sākās balsošana. Jāpiezīmē, ka par sava reģiona projektiem pasākuma dalībnieki nobalsot nevar. Kamēr tika skaitītas balsis, visi klātesošie varēja baudīt torti un skanīgu sveicienu no Īslīces kultūras nama.

 Intriga tikai pieauga, kad „Laimes muzeja atbalstītāji” saņēma balvu kā labākais projekts Latgalē. Kuru no jaukajiem piecu reģionu projektiem žūrija atzīs par labāko Latvijā? Kad tika saukti kritēriji, jau likās, ka jūtam, par kuru projektu ir runa, bet tam vēl šķita grūti noticēt… Tomēr - varam būt lepni, jo tieši Krāslavas novada Indras pagasta Laimes muzeja komandas projekts Laimes sajūtu un dabas vērošanas takas izveidei Indrā ir atzīts par labāko 2019. gada projektu Latvijā! Pirmo reizi nacionālā līmeņa balva ceļo uz Latgali!

 Paldies Latvijas Pašvaldību savienībai, pašvaldību apvienības „Sabiedrība ar dvēseli - Latvija” valdei un reģionālajiem koordinatoriem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Bauskas novada pasākuma organizētājiem par sirsnīgo un iedvesmojošo kopā būšanas pasākumu!

 Ināra Dzalbe
Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja,
Pašvaldības projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” koordinatoreJauna aptauja

Novembris - 2020
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
21 22
23
24
25
26
27 28 29
30  
ceturtdiena, 26.11.2020

Dienas foto

  • Jaunizbūvēts stāvlaukums Pāterniekos

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde