piektdiena, 3. februāris, 2023Vārda diena: Aīda, Ida, Vida
crest1 crest2

Krāslavas pils kompleksā veiksmīgi noritēja pasākums „Leģendu nakts 2022”

Pievienots: 01.11.2022

Šī gada 29. oktobrī pilīs un muižās visā Latvijā notika pasākums „Leģendu nakts 2022”. Šo pasākumu jau 11. reizi organizēja biedrība „Latvijas Piļu un muižu asociācija”. Kopumā 27 Latvijas pilis un muižas, tajā skaitā Krāslavas grāfu Plāteru pils komplekss, piedalījās šajā pasākumā, piedāvājot apmeklētājiem visdažādākās aktivitātes. Pasākuma tēma šogad bija brīnumi, maģija un zinātnes atklājumi.

Ap plkst. 20.00 vairāk nekā 200 cilvēku sapulcējās Krāslavas pils pagalmā, pie Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra (TIC), lai piedalītos vakara ekskursijā un atklātu Krāslavas pils kompleksa skaistumu un burvību diennakts tumšajā laikā. Ekskursiju vadīja Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja galvenā krājuma glabātāja Alla Lomanovska, kura bija iejutusies pēdējās muižas grāfienes Marijas Stefānijas Annas Franciskas lomā.

Ekskursijas dalībniekiem bija unikāla iespēja apmeklēt pils foajē un apskatīties Guntas Gulbes-Kalvānes un Aijas Daukštes (no Aglonas) lielformāta ziedu izstādi „Ziedu un gaismu rotaļas”. Izstādes apgaismojumu nodrošināja Krāslavas Kultūras nams.

Pasākuma dalībnieki iepazinās arī ar Latgales keramiķu grupas izstādi „Iesākumā bija māls” un Gitas Palmas gleznu izstādi „Starp stacijām”, kas ierīkotas pils kompleksa staļļos.

Lielu interesi izpelnījās projekta „Bella Culture” ietvaros izveidoto īsfilmu demonstrēšana ar animētu personāžu - grāfu Plāteru galvenajā lomā, kurš iepazīstina ar podniecību, kokapstrādi, aušanu un kulināro mantojumu Krāslavas novadā kopš Plāteru laikiem līdz mūsdienām.

Krāslavas Amatniecības centrā notika atvērto durvju vakars. Visi interesenti varēja klātienē iepazīties ar keramikas, kokapstrādes, aušanas, stikla dekoru un aromātu darbnīcu piedāvājumiem. Bērni savukārt tika aicināti uz radošajām darbnīcām „Maģiskā Krāslavas pils”, ko vadīja PII „Pīlādzītis” audzinātājas Ilona Eisaka, Laurita Stikute un Aina Rihlicka.

Terasē pie Krāslavas Amatniecības centra varēja padzert karstu tēju, ko piedāvāja āra tējnīca „Mežvīni” un noklausīties dziedātājas Brigitas Madelānes vairāk nekā stundu garo uzstāšanos.

Pasākumu „Leģendu nakts 2022” organizēja Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju un Krāslavas Amatniecības centra amatniekiem. Pasākumu finansē Krāslavas novada pašvaldība.

Krāslavas novada TIC kolektīvs
Jura Rogas foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde