sestdiena, 21. maijs, 2022Vārda diena: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
crest1 crest2

„Latvijas skolas somas” aktivitātes

Pievienots: 04.01.2022

Arī 2021./2022. mācību gada 1. semestrī skolēniem bija iespēja gūt zināšanas un iespaidus „Latvijas skolas somas” ietvaros. Aktivitāšu klāsts gana plašs, taču daudzas no tām pilnvērtīgi baudāmas ir tikai un vienīgi klātienē. Māksla ir smalka matērija, tāpēc centāmies izvēlēties to, kas sniegtu maksimālo prieku par redzēto un dzirdēto.

Pirmā aktivitāte noritēja novembrī, Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā, - audiovizuālā koncertlekcija „Lāčplēša dienā”, kuras laikā dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis atcerējās un godināja visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Tas bija muzikāls stāsts par Latvijas vēsturi. Svinīgs, nedaudz smeldzīgs, labi saprotams. Vieni koncertlekciju noklausījās skolas aktu zālē, kur rudenī tika uzstādīta jauna audio tehnika, liels ekrāns, kas ļauj baudīt priekšnesumu labā kvalitātē. Citi to darīja savā kabinetā, bet bija arī tie, kas koncertu klausījās mājās, ģimenes lokā. Minēto aktivitāti skatījās un klausījās visi 1.-12. klases skolēni.

Otrā aktivitāte noritēja decembrī. Izcilā komponista Mārtiņa Brauna rokopera „Mauglis”, kuru kritiķi ir nosaukuši par vērienīgāko un spilgtāko muzikālo izrādi bērniem un jauniešiem, kas tapusi Latvijā pēdējo gadu laikā. Tajā piedalās aktieri un dziedātāji Igors Siliņš, Kārlis Tols, Aija Dzērve, Juris Vizbulis, Edgars Lipors, Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs („Spēlmaņu nakts” godalgas „Gada labākais jaunais aktieris” laureāts), Jānis Kirmuška, Māris Skrodis, Rūdolfs Trēziņš, Anatolijs Kreipāns, Jēkabs Reinis (godalgas „Lielais Kristaps” laureāts), Juris Millers un Jānis Skanis, kā arī tautas deju kolektīva „Dzintariņš” dalībnieki. Izrādi noskatījās un vēl turpina skatīties 6.-12. kl. skolēni. Stāsts par mīlestību, nodevību - to, ko saucam par dzīvi. Mīļākie varoņi – pantera, jautrie pērtiķi, lācis, vilki, čūska, taču pāri visam – Mauglis. Interesants dizains, gaismas un skaņu efekti, mūsdienu tehnoloģijas, aktieru spēle un mūzika. Ir grūti nosaukt to, kas šajā izrādē patika visvairāk. Bet varbūt arī nevajag!? Ja notika rezonanse, tad mērķis ir sasniegts!

Izskanēja 2021. gads. Vēl viens gads, kad mākslas darbus baudījām attālināti. Ko esam zaudējuši? Ko esam atraduši un paturējuši? Katram sava pieredze. Niansēta. Vai tiešām esam gatavi atteikties no mākslas klātbūtnes? No mūzikas vibrācijām, kuras izstaro instruments un izpildītājs, no dzīvās sarunas, no acu skatiena…?

Veselību un veiksmi 2022. gadā vēlot – Irina Gončarova


Jauna aptauja

Maijs - 2022
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09
10
11
12
13
14 15
16
17
18
19
20
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

  • Anatola Kauškaļa foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde