svētdiena, 4. decembris, 2022Vārda diena: Baiba, Barba, Barbara
crest1 crest2

Mēs nākam no bērnības…

Pievienots: 23.09.2022

Pateicoties Krāslavas novada pašvaldības organizētajam projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi”, iedzīvotāju grupa „Mēs nākam no bērnības” šovasar realizēja projektu „Prieks izaugt radošā un drošā vidē”.

Ieguldot gan Krāslavas novada pašvaldības finansējumu, gan vecāku materiālo atbalstu, gan iedzīvotāju grupas nesavtīgo darbu, projekta ietvaros tika labiekārtota Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” 5. grupas rotaļu un aktīvās atpūtas zona, pielāgojot to jaunajai mācību pieejai, kas paredz daudz laika lietderīgi pavadīt svaigā gaisā.

Pirmsskolas iestādes „Pīlādzītis” 5. grupas laukumā esošās iekārtas bērnu rotaļām bija nokalpojušas savu laiku. Vienīgā vieta, kur bērni varēja darboties, bija smilšu kaste un nojume. Siltajos vasaras mēnešos grupas laukumā nebija iespējas paslēpties no saules. Ļoti vēlējāmies, lai bērni savu laiku pavada lietderīgi, radošās spēlēs un rotaļās.

Projekta mērķis bija PII „Pīlādzītis” audzēkņu mācību procesa kvalitātes uzlabošana, pielāgojot teritoriju jaunai mācību pieejai, kura paredz rotaļnodarbības dienas garumā, kā arī grupiņas bērnu un vecāku sadarbības sekmēšanu.

Pateicoties pašvaldības un projekta realizētāju atbalstam, grupas laukumā ir parādījies rotaļu namiņš un ligzdiņšūpoles. Nojume ir kļuvusi krāsaināka un funkcionālāka.

Projekta galvenie īstenotāji bija Zukulu un Friliņu ģimenes, viņu pārziņā bija veco iekārtu demontāža, rotaļu mājiņas pamatu betonēšanas darbi un pašas mājas konstrukcijas veidošana. Krāsošanas darbos aktīvi piedalījās audzēkņu vecāki - Reinis Dilba ar ģimeni, Anita Kriviņa, Inese Veličko - un grupas pedagoģiskais sastāvs: Jana Zukule, Inta Stivriņa.

Pateicoties skolotājas Aijas Trunovičas-Stivriņas mākslinieciskai pieejai, celiņš pie grupas nojumes pārvērtās dažādās spēlēs uz asfalta. Bijusī iestādes audzēkne Katrīna Stivriņa uz grupas nojumes sienām „uzbūra” krāsainus tēlus, kur bērni var skaitīt, sameklēt pazīstamus burtus un ciparus, novērot raksturīgākās gadalaiku pazīmes.

Ir paveikts ļoti liels darbs. Ir arī jauni sapņi un idejas… Mums kopā viss izdosies!

Inta Stivriņa,
projekta vadītāja
Janas Zukules fotoJauna aptauja

Decembris - 2022
P O T C P S S
 
01
02 03
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
ceturtdiena, 01.12.2022

Dienas foto

  • Valsts svētku koncerts „Skaista mana tēvu zeme”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde