piektdiena, 2. jūnijs, 2023Vārda diena: Emma, Lība
crest1 crest2

Svece – gaismas un siltuma simbols

Pievienots: 06.03.2023

Svece ir līdzeklis telpu apgaismošanai. Lai gan sveces cilvēkiem mūsdienās vairs nav nepieciešamas kā gaismas avots, tās kļūst arvien populārākas un iecienītākas stresa pilnajā ikdienā, kad ikviens meklē atelpu, mieru un iespēju gremdēties jauka aromāta valdzinājumā.

Mūsdienās sveces lieto arī dekoratīvos nolūkos kā nozīmīgu interjera priekšmetu romantisku vai svinīgu noskaņu radīšanai. Sveces iededzina, lai radītu mierpilno sajūtu, ko sniedz dzīvas uguns dvēsele.

Sveces liesma patīkami piepilda telpu ar dzīvu gaismu, pastiprina siltuma, mājīguma, miera un harmonijas sajūtu. Sveces gaisma padara spēcīgākas domas un jūtas. Modina visu labo, kas mājo cilvēka sirdī. Tā apskaidro neskaidro, neapzināto, nojaušamos sapņus un vēlmes.

Februārī Dagdas bibliotēkā bija skatāma Olgas Brenčas vaska sveču izstāde „Svece – gaismas un siltuma simbols” un 23. februārī bija tikšanās ar pašu sveču meistari.

Tikšanās laikā no Olgas uzzinājām interesantus faktus par sveču liešanu. Ar sveču izgatavošanu viņa nodarbojas ap 10 gadiem. Viņas ģimenē biškopības meistara kvalifikācija ir vīram, kurš apsaimnieko ap 40 bišu stropiem.

Ražojot medu, rodas izejviela – vasks, tāpēc Olgas ģimene nolēma to likt lietā un nodarboties ar sveču izgatavošanu. Nodarbošanās Olgai ļoti patīk, jo vilina vaska smarža un gandarījums par galarezultātu. Sveces lej pārsvarā viņa pati, dažreiz palīdz ģimenes locekļi. Gatavojot sveces, netiek izmantotas ne krāsvielas, ne smaržvielas. Kā pirmie mēģinājumi bija sveču liešana dažādu ziedu formās, kas Olgai ir vismīļākās. Pamazām formiņu kolekcija kļuva arvien lielāka. Kolekcijā ir – eglītes, sniegpārsliņas, čiekuri, rūķīši, oliņas, dažādi dzīvnieciņi u.c. Sveču iegāde cilvēku vidū ir ļoti izplatīta, jo tās tiek iegādātas dāvanām, ja vēlamies iepriecināt tuviniekus vai draugus, vai arī vienkārši tāpat labvēlīgai mājas gaisotnei. Olgas sveces ir iemīļotas dažādās izstādēs, piemēram, bibliotēkās, tautas namos u.c.

Saruna ar sveču liešanas meistari bija aizraujoša, jo tas ir temats, par ko Olga varētu stāstīt un stāstīt. Tā ir viņas sirdslieta, kas raisa pozitīvas emocijas, uzlabo garastāvokli un rada prieku par padarīto darbu. Novēlam sveču liešanas laikā smelties gaišuma un siltuma enerģijas, uzkrāt pozitīvas emocijas un gaišas domas, kuras varētu tālāk nodot svecīšu mīlētājiem.

Vija Dzalbe,
Dagdas bibliotēkas bibliotekāre
Inetas Leonovičas-Batņas foto


Jauna aptauja

Jūnijs - 2023
P O T C P S S
 
01
03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde