piektdiena, 10. aprīlis, 2020Vārda diena: Anita, Anitra, Zīle
crest1 crest2

Aizvadīta tūrisma uzņēmēju sanāksme

Pievienots: 30.01.2020

Ik gadu Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs (TIC) janvārī aicina Krāslavas novada tūrisma nozares uzņēmējus uz kopīgu sanāksmi, lai atskatītos uz aizvadītajā gadā paveikto, analizētu padarīto un sezonu kopumā, kā arī izvirzītu jaunus mērķus gaidāmajai sezonai.

Uzņēmēju sanāksmes ir kļuvušas par tradicionālu un ļoti gaidītu pasākumu Krāslavas novada tūrisma jomā strādājošo cilvēku vidū. Kādam tā ir kā starta līnija, no kuras uzsākt darbu jaunajā tūrisma sezonā, citiem – iespēja satikties un savā starpā izrunāt tūrisma nozares aktualitātes, tendences un darbības virzienus, bet vēl kādam – vieta, kur vienoties par darbu kopīgu ideju realizēšanai.

24. janvāra pēcpusdienā Krāslavas pils kompleksa staļļos pulcējās 35 dalībnieki no 25 dažādiem tūrisma uzņēmumiem un iestādēm.

Ar uzrunu uzstājās Krāslavas novada domes izpilddirektors Viktors Moisejs, kurš jau vairākus gadus piedalās šajā pasākumā un ar lielu interesi seko Krāslavas novada tūrisma jomas attīstībai.

Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka uzstājās ar prezentāciju par statistikas datiem. Apmeklētāju plūsmu ietekmē dažādi faktori. Tie ir gan no mūsu puses neietekmējami, piemēram, laika apstākļi, gan tādi, kurus var ietekmēt nozarē strādājošie. Attīstot tūrisma piedāvājumu kvalitāti, kā arī radot jaunus pakalpojumus un produktus, organizējot dažādus pasākumus un iesaistoties citās aktivitātēs, var sasniegt aizvien jaunas ceļotāju grupas. Apkopojot statistikas datus, Krāslavas novadā ceļotāju skaits ir pieaudzis par 8 %. Kopējais sasniegtais cipars pēc apkopotajiem datiem ir – 41733. Tie ir fiksētie ceļotāji, taču ikviens no mums apzinās, ka vēl ir daudz tādu ceļotāju, kuri netiek piefiksēti. Savukārt Krāslavas novada TIC 2019. gadā apmeklēja 14046 cilvēki. Apmeklētāju skaits palicis pagājušā gada līmenī.

Svarīgs faktors tūrisma nozarē ir ārvalstu ceļotāji. Tie ir aptuveni 10 % no kopējā ceļotāju skaita. Nedaudz atšķiras TOP valstis, no kurām ierodas ceļotāji TICā un objektos, naktsmītnēs novada teritorijā. Tomēr jau vairākus gadus var teikt, ka pie mums visbiežāk ierodas ceļotāji no Vācijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Igaunijas, Ukrainas u.c. Tūrisma centrā ir viesojušies arī viesi no Indijas, Japānas un Āfrikas.

Par tūrisma nozares kopējo attīstību liecina jaunu piedāvājumu un objektu izveide. Par tiem stāstīja Krāslavas novada TIC speciāliste Inga Pudnika. Vairums jauno piedāvājumu ir aktīvās atpūtas jomā: elektroskūteru noma, tīmbildings, zorb futbols, SUP dēļu noma, laivu pārgājieni pa novada ezeriem, ūdens motocikla noma. Pēc aktīvas atpūtas var atvilkt elpu labiekārtotā piknika vietā Lejas ezera krastā, pēc jaunām sajūtām var doties uz Laimes sajūtu un dabas vērošanas taku pie Laimes muzeja Indrā. Jau pavisam drīz durvis vērs modernas lauku mājiņas „Pazust Latgalē” Ildzas ezera krastā. 2019. gada nogalē ar lielu prieku saņēmām ziņu, ka Krāslavā uzsākusi darbu jauna kafejnīca „Karamele”. Ēdināšanas serviss joprojām ir viena no vissliktāk attīstītajām lietām Krāslavas novadā.

Sanāksmes pirmās daļas noslēgumā Krāslavas novada TIC speciāliste Edīte Lukša demonstrēja videomateriālu par Krāslavas novada TIC 2019. gadā paveiktajiem darbiem: izdotajiem marketinga materiāliem, dalību izstādēs, pieredzes apmaiņas braucieniem, semināriem, rīkotajiem pasākumiem (tie ir bijuši 12) un piedalīšanos citos pasākumus. Gads ir bijis ļoti piesātināts, darbīgs un pilnvērtīgs.

Apkopojot darbu plānu 2020. gadam, varam pārliecinoši teikt, ka arī šogad turpināsies aktīvs darbs Krāslavas novada popularizēšanā, ir gaidāmi iedzīvotāju un viesu vidū iecienītākie pasākumi.

Katrs sanāksmes dalībnieks saņēma dāvanā Krāslavas novada pašvaldības sarūpēto kalendāru 2020. gadam, kā arī jaunos tūrisma informācijas bukletus „Krāslavas novads 2020”, kurus ikviens var paņemt Krāslavas novada TICā.

Sekojiet aktuālajai tūrisma informācijai tīmekļvietnē www.visitkraslava.com un Krāslavas novada TIC „facebook” profilā!

 Lai saulaina un patīkamiem notikumiem pilna 2020. gada tūrisma sezona!

 Krāslavas novada TIC kolektīvsJauna aptauja

Aprīlis - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03
04 05
06
07
08
09
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  
pirmdiena, 06.04.2020

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.