piektdiena, 6. decembris, 2019Vārda diena: Niklāvs, Nikolajs, Niks
crest1 crest2

Krāslavas novads tika pārstāvēts konferencē Polijā

Pievienots: 01.07.2019

 No 18. līdz 24. jūnijam Uņejovas pilsētā (Polija) notika piektā konference par ekonomikas jautājumiem, kurā piedalās sadraudzības pilsētas. Pasākuma mērķis - dalīties pieredzē un stiprināt ekonomisko un kultūras sadarbību starp sadraudzības pilsētām.

Šogad pasākumā piedalījās pārstāvji no sešām valstīm - Lietuvas (Anīkšči), Latvijas (Krāslava), Ungārijas (Morahaloma), Baltkrievijas (Gorki), Itālijas (Alatri) un Gruzijas (Chaltubo). Pirmo reizi šajā konferencē piedalījās viesi no Lietuvas, kuri attīsta tradīcijas, kas ir saistītas ar ziedu paklāju veidošanu. Lietuviešiem bija iespēja gatavoties Kristus Vissvētākās Miesas un Asins svētkiem savā valstī.

Nelielo Uņejovas priekšpilsētu (Spycimierz) šajā dienā rotāja krāšņs ziedu paklājs apmēram 2 km garumā, par ko bija sajūsmā tūkstošiem viesu, kas apmeklēja šo vietu Kristus Vissvētākās Miesas un Asins svētkos. Jau vairāk nekā divsimt gadu tiek turpināta šī senlaiku tradīcija - dekorēt ar dažādām ziedu kompozīcijām euharistiskās procesijas maršrutu, cilvēki veido tādus ziedu paklājus, kas pārsteidz un raisa apbrīnu. Šie svētki ir unikāla parādība ne tikai visā valstī, bet arī pasaulē, tāpēc tie ir ierakstīti Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā (UNESCO).

Visi klātesošie gribētu iemūžināt šos tēlus, taču diemžēl šo krāsaino mākslu var apbrīnot tikai dažas stundas pirms euharistiskās procesijas.

Procesija virzījās saskaņā ar tradicionālo maršrutu, gājienā iesaistījās tūkstošiem cilvēku, un priekšgalā gāja Izvaltas bērnu folkloras kopa „Mozī latgalīši”, kas šajos svētkos pārstāvēja mūsu valsti un Krāslavas novadu.

Lielākā daļa sadraudzības pilsētu pasākuma bija veltīta prezentācijām par ekonomikas jautājumiem un pārrunām par uzņēmējdarbību, kas norisinājās Uņejovas arhibīskapu Gņeznensku pilī. Ar prezentāciju par tūrisma attīstību mūsu valstī un novadā veiksmīgi uzstājās Evija Vagale, projekta „Lost in Latgale” autore un vadītāja, viņa piedāvāja partneru pašvaldību pārstāvjiem autentisku ekotūrisma piedzīvojumu.

Evija aicināja klātesošos aizceļot uz vienu no attālākajiem un skaistākajiem Latvijas un Eiropas nostūriem – uz Latgali - reģionu, kur ir vairāk nekā 270 ezeru. Šeit var paslēpties no pilsētas trokšņa un ikdienas steigas un doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu, iepazīt reģiona unikālo floru un faunu, vietējo kultūru, nobaudīt tradicionālos ēdienus.

Projekts izraisīja dzīvu interesi apmeklētāju vidū.

Uņejovas ekonomikas foruma kultūras programmā veiksmīgi piedalījās folkloras kopa „Mozī latgalieši” (vadītāja Silvija Stivriņa), bērni uzstājās piecos pasākuma objektos.

Jāzeps Dobkevičs

 Jauna aptauja

Decembris - 2019
P O T C P S S
  01
02
03
04
05
06
07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.