svētdiena, 5. februāris, 2023Vārda diena: Agate, Selga, Silga, Sinilga
crest1 crest2

Labo darbu nedēļa ģimnāzijā

Pievienots: 25.10.2022

Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas ir nepieciešams,
jo tavai rokai Dievs piešķīris visu, lai tā to darītu.
/Zālamans/

Iepriekš minētie zelta vārdi pieder vienam no slavenākajiem valdniekiem vēsturē. Neskatoties uz bagātību un augsto statusu Izraēlā, viņš tika uzskatīts par bezgala gudru un viedu cilvēku (neaizmirsīsim Zālamana tiesu).

Jau no bērnu kājas ikvienam no mums tiek stāstīts par labo un ļauno, par palīdzību cilvēkiem un ne tikai. Tajā pašā laikā valda uzskats, ka, lai sniegtu palīdzību, ir nepieciešami lieli naudas līdzekļi, prasmes, statuss sabiedrībā, tomēr Zālamans mums pasaka priekšā, ka ikkatram no mums jau ir viss nepieciešamais – kas grib, tas atrod iespēju. Kas negrib, tas atrod iemeslu!

Jau no 2014. gada Latvijā tiek rīkota „Labo darbu nedēļa”, kas ir lieliska iespēja Latvijas iedzīvotājiem mācīt un ar praktiskiem piemēriem rādīt, kā darīt labu otram un sabiedrībai, nesaņemot finansiālu atalgojumu. „Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad cilvēki tiek aicināti palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Ar darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.

Arī Krāslavas ģimnāzijas 6.a klase, klases audzinātājas motivēti un vecāku atbalstīti, nu jau otro gadu pēc kārtas piedalās šajā projektā. Klases stundā vienbalsīgi tika nolemts palīdzēt dzīvnieku patversmei Daugavpilī, ziedojot dažādus gardumus, rotaļlietas un citas patversmei un mazajiem draugiem nepieciešamās lietas. Pēc skolēnu domām, labdarība ir katra cilvēka pienākums. Kad cilvēks saredz, ka viņa labās ieceres ir realizējušās dzīvē, beigu beigās nonāk pie patiesas mīlestības pret to, kuram viņš ir darījis labu.

Runājot par labdarību un apkopojot saziedotās lietas, skolēni izteica domu, ka ar labdarību tiek saukts tikums, pateicoties kuram, mīlestība tiek pārnesta uz cilvēkiem vai dzīvniekiem, ar kuriem mūs nesaista draudzības vai radniecības saites. Nav nozīmes, vai mēs nododam asinis, ziedojam naudu sarežģītām un dārgām operācijām, vai vienkārši palīdzam cilvēkam pāriet pāri ceļam – svarīga ir vienīgi mūsu griba. Arī „mazi” labie darbi ir tikpat vērti, cik vēsturē paliekoši un plaši apspriežami.

Liene Andžāne,
Krāslavas ģimnāzijas 6.a klases audzinātāja
Autores foto


Jauna aptauja

Februāris - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03
04
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde