piektdiena, 2. jūnijs, 2023Vārda diena: Emma, Lība
crest1 crest2

Meteņi Ezernieku pamatskolā

Pievienots: 03.03.2023

Ziemas dienas paliek aizvien garākas un gaisā sāk justies pavasara smarža. Tuvojoties pavasarim, ir jāpavada ziema, ko Ezernieku pamatskolas bērni darīja ar prieku un smaidu sejās, svinot Meteņdienu.

Sākumskolas skolēni Meteņus pavadīja pilnā sparā. Skolēni no paša rīta sapulcējās skolas pagalmā, lai izlasītu ticējumus, un izpētīt, kas būs gaidāms, kā arī 1. klases skolēni izlasīja jaukas tautasdziesmas par Meteņiem.

Dienas turpinājumā skolēni piedalījās dažādās aktīvās stafetēs, kas apvienoja bērnus savā starpā, tie mācījās būt saliedēti, veikli un prast sadarboties komandās. Katrai komandai bija jāskrien, jāvelk, jānes, jāmet un jāpriecājas kopā. Neviens nepievērsa uzmanību ne komandas biedra vecumam, ne tā spējām, visi bija kā viens vesels, kas tikai radīja smaidus katra dalībnieka sejā.

Ar nepacietību tika gaidīta vizināšanās no kalna. Skolēni sagatavoja braucamos, ar kuriem tie varēja lustīgi un aši braukt no kalna. Vizināšanās izsauca lielu prieku ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem.

Pēc lustīgas vizināšanas un augstumu pārvarēšanas, visi bija nedaudz noguruši un izsalkuši. Tā kā Meteņdienā ir jāēd pankūkas, kas visiem bērniem tik ļoti patīk, tad nekas nevar būt labāks, kā apēst to pašu pankūku ārā, ar silto tēju un blakus siltajam ugunskuram. Ugunskurā bērni sadedzināja savus nedarbus un tagad ar jauniem spēkiem gatavi jauniem panākumiem.

Arī 5.-9. klases skolēniem skolā valdīja neparasta atmosfēra. Ierasto mācību stundu vietā notika dažāda veida darbnīcas. Skolēni veidoja maskas, pētīja latviešu rakstu zīmes, aprēķināja, cik izmaksās pankūkas, pētīja informāciju par svētkiem un uzzināja daudz jauna arī citās darbnīcās.

Turpinot dienas gaitu, visi tikās aktu zālē „Pankūku tirdziņā”. Tirdziņā notika gan pankūku pirkšana, gan arī pārdošana. Liela pankūku daudzveidība bērniem sagādāja prieku.

Protams, Meteņdiena nevarēja notikt bez ķekatniekiem, kuri iepazīstināja ar Meteņdienas tradīcijām un pārbaudīja skolēnu māku tīt kamolus.

Pēc tam notika Sportiskais Metenis. Dalībnieki mērojās spēkiem virves vilkšanā, lēca maisos, meta zābakus, protams, neizpalika arī vizināšanās ar ragaviņām no kalna.

Jūlija Potapova un Žanna Rapša,
Ezernieku pamatskolas skolotājas
Svetlanas Malinovskas, Jūlijas Potapovas, Leonoras Lunes,
Bronislavas Andžānes, Žannas Rapšas un Diānas Ķiseļovas foto
Fotogalerija


Jauna aptauja

Jūnijs - 2023
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Dienas foto

  • Jura Rogas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde