piektdiena, 21. februāris, 2020Vārda diena: Ariadne, Eleonora
crest1 crest2

Novadnieki bauda lieliskos ievārījumus – 12 Krāslavas novada ģimeņu veikumu

Pievienots: 06.08.2019

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 12 ģimenes Krāslavas novada Indras pagastā. 3. augustā ikviens Ievārījuma svētku viesis varēja nobaudīt lieliskus ievārījumus, ko lielajā katlā vārīja šīs projektā iesaistītās ģimenes.

Vārīšana un degustācijas notika Ievārījuma svētku ietvaros Indras parkā pie KN.

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā „Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Latgalē atbalstu saņēma 3 organizācijas, kopā atbalstot 40 ģimenes: Krāslavas novada biedrība „Laimīgi Indrā”, Latvijas Sarkanā Krusta Dagdas nodaļa un Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes nodaļa.

Krāslavas novada biedrība „Laimīgi Indrā” lauksaimniecības darbos iesaistījusi 12 pagastā dzīvojošās ģimenes, kurās vienam vai abiem ģimenes locekļiem nav darba, bet viņi ir gatavi patstāvīgi strādāt un iekopt savu dārzu. Projektā „Darbiņš man prieku deva Krāslavas novada Indrā” ģimenes saņēma ģimenes saņēma dažādas sēklas un stādus, agroplēvi, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas.

Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu, kā arī izkopj konservēšanas prasmes. Ģimenēm tiek nodrošinātas lauksaimniecības konsultācijas un lekcijas. Biedrības pārstāvji ir pārliecināti, ka ar projekta atbalstu grūtībās nonākušās ģimenes ne tikai izaudzē sev pārtiku, bet arī mācās pārvarēt sarežģītas dzīves situācijas, vienlaikus rādot pozitīvu piemēru citiem. Un Ievārījuma svētkos top pēc īpašām receptēm darinātie ievārījumi no produktiem, kas izauguši projektā iesaistīto ģimeņu dārzos.

Šajā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā šogad atbalstīti 3 projekti Latgalē, 2 projekti Vidzemē, 3 projekti Zemgalē un 4 projekti Kurzemē. Kopā 12 atbalstītās organizācijas zemkopības darbos iesaista vismaz 800 uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus. Tādejādi organizācijas palīdz cilvēkiem pašu rokām uzlabot savus dzīves apstākļus. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 16 215,- eiro apmērā. Par visiem atbalstītajiem projektiem lasiet šeit: https://www.teterevufonds.lv/jaunumi/206-gimenem-palidzes-bagatinat-saimes-galdu/.

Atbalstu saņēmušās organizācijas atzīst, ka šādi projekti ir liels atspaids ģimenēm. Ziemas periodā lielākais slogs ir tekošo rēķinu par komunālajiem pakalpojumiem apmaksa. Tādēļ, iestājoties pavasarim, daudziem mazturīgajiem ir ierobežotas iespējas iegādāties visu nepieciešamo sēklu un stādu materiālu, lai vasarā varētu paši parūpēties par savu iztikšanu turpmākajā laika posmā. Aktivitātēm ir arī ilgtermiņā labums, jo ģimenes pašas mācās plānot, stādīt, ravēt, novākt, konservēt, kā arī analizēt un domāt par nākamajiem darāmiem dārza darbiem un uzlabojumiem turpmākajos gados.

Turklāt ģimenes saņem arī „Saimes galda rokasgrāmatu” – palīgu ģimenēm, kā labāk saimniekot mazdārziņā. Rokasgrāmata veidota, ieklausoties Bulduru dārzkopības vidusskolas pasniedzējas Eleonoras Mārciņas padomos.

Projekta rezultāti un 2019. gada raža attēlos: https://failiem.lv/u/c4e2xypg.

Atsauce pie fotogrāfijām: Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva.

Aicinām iepazīties ar infografiku par iepriekš īstenoto projektu rezultātiem. Plašāk par programmu lasiet vietnē: www.saimesgaldam.lv un uzziniet video stāstos:

video par projektu „paši VARAM – paši DARĀM” Talsos: https://www.youtube.com/watch?v=Rq4WWKOIu60;

video par projektu „Dari, baudi, dalies Kandavas novadā! ”: https://www.youtube.com/watch?v=wPNnEXjgYC4&t=3s.

Borisa un Ināras Teterevu fonds. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.  Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Diana Bogdanova,
labdarības projektu vadītājaJauna aptauja

Februāris - 2020
P O T C P S S
  01 02
03
04
05
06
07 08 09
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20
21
22 23
24 25 26 27 28 29  
trešdiena, 05.02.2020

Dienas foto

  • Staņislava Piciļeviča fotogrāfiju izstāde

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by webbuilding.lv - mājas lapu izstrāde.