svētdiena, 2. aprīlis, 2023Vārda diena: Imgarde, Irmgarde
crest1 crest2

Sarunas ar ģimnāzijas absolventiem

Pievienots: 06.01.2023

Reizēm pie mums – 9.a klases skolēniem – ciemos ieskrien Krāslavas ģimnāzijas absolventi, kas jau ir izjutuši pieaugušās dzīves garšu. Katrs no ciemiņiem ir atradis sevi kādā sava veida unikālajā jomā, piemēram, jūrniecībā, mežniecībā, hip-hopā, socioloģijā un citur.

Iepazinušies ar sevis izvēlēto jomu, tie mēģina iepazīstināt arī mūs ar to. Mums ir iespēja ne tikai iepazīties ar konkrētas jomas priekšrocībām un trūkumiem, bet arī uzzināt vairākas nianses par patstāvīgo dzīvi kopumā. Pateicoties šīm tikšanās reizēm, mēs varam izdarīt secinājumus un ņemt tos vērā, lai turpmākās mācības būtu vieglākas.

Mācību semestra laikā mums bija iespēja iepazīties ar daudziem topošajiem profesiju pārstāvjiem - sociologu, mežzini, hip-hop deju skolotāju u.c.- un vairāk uzzināt par dažādām augstākās izglītības iestādēm Latvijā, piemēram, Latvijas Tehnisko universitāti un Latvijas Kultūras akadēmiju, to uzņemšanas prasībām, studiju iespējām un fakultātēm.

Klausoties studentu stāstītajā par dzīvi kopmītnēs, lektoriem un lekcijām, mācībām un dzīvi ārpus tām, radās pārliecība, ka, ja viņi spēj nebaidīties un darīt, atļauties un mēģināt, to spēšu arī es! Dzīve neaprobežojas tikai ar izglītību, atzīmes tomēr ir svarīgas, ja vēlies tikt budžetā, no 3. tramvaja līnijas labāk izvairīties un, esot ar mašīnu Rīgā, iznāk tiešām dārgi - to visu esmu iemācījusies no mūsu skolas absolventiem - studentiem.

Mūsu klases audzinātāja Ilga Stikute deva iespēju sarunāties ar viņas bijušajiem skolēniem: Alisi Samsonoviču (Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijas studente, jaunsargu instruktore Krāslavas novadā), Antru Umbraško (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Meža fakultātes studente), Arni Japiņu (Latvijas Jūras akadēmijas, kas tagad ir Rīgas Tehniskās universitātes sastāvā, students), Danielu Dukaļski (Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studentu) un Ričardu Škagalu (Latvijas Kultūras koledžas Hip-hop kultūras dejas students), viņš bija mūsu skolotājas Sandras Nemeņonokas audzēknis.

Laura Putne,
Krāslavas ģimnāzijas 9.a klases skolniece
Ilgas Stikutes fotoJauna aptauja

Aprīlis - 2023
P O T C P S S
  01
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dienas foto

  • Ziedu nolikšana 1949. gada 25. marta deportāciju upuru piemiņai

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde